SESTŘIH: Budějovice - Teplice 3:1. Při další ztrátě "sklářů" vynikal Šulc | iSport.cz
10. června 2020 • 20:33

SESTŘIH: Budějovice - Teplice 3:1. Při další ztrátě "sklářů" vynikal Šulc

0
Sparta - Zlín: Hložek parádně z otočky vyhledal Hanouska, ten spálil velkou šanci
Sparta - Zlín: Dočkalův centr komicky prolétl vápnem, Hložek byl na správném místě! 1:1

Fotbalisté Českých Budějovic ve 29. kole první ligy porazili v přesilovce po obratu Teplice 3:1. Hosty, oslabené od 36. minuty o vyloučeného Matěje Radostu, poslal po přestávce do vedení Jakub Řezníček, za Jihočechy vzápětí srovnal Pavel Šulc. V 80. minutě dokonal obrat nejlepší střelec nováčka nejvyšší soutěže Ivan Schranz a v nastavení se znovu trefil Šulc. Dynamo potřetí za sebou bodovalo a stále drží šanci na účast v nadstavbové skupině o titul. Teplice potřetí po sobě prohrály a jsou tabulce dvanácté.

Domácí: 52. Šulc, 80. Schranz, 90+3. Šulc

Hosté: 47. Jakub Řezníček

Domácí: Drobný – Čolić, Sivok (C), Kladrubský, Talovierov – Brandner (53. Mršić), Čavoš (77. Javorek), Kulhánek, Mészáros (53. Táborský) – Šulc, Schranz (88. L. Havel).

Hosté: Grigar – Čmovš, Nazarov, Žitný, J. Mareš (C) (81. Moulis) – Trubač (83. Toutou Mpondo), Mareček, Černý (83. P. Mareš), Kučera – Radosta, Jakub Řezníček.

Domácí: Sušak, Granečný, Havel, Kopečný, Javorek, Mršić, Táborský

Hosté: Diviš, Ljevaković, Moulis, Toutou Mpondo, Hýbl, Mareš, Emmer

Domácí: Talovierov, Táborský, Čolić

Hosté: Radosta, Radosta, Kučera

Franěk – Vlček, Flimmel

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

České Budějovice hrály téměř hodinu přesilovku. V prvním poločase dostal v rozmezí pouhých pár desítek sekund dvě žluté karty Radosta a zápas pro něj brzy skončil.

Do té doby byly Teplice lepší a špatně nehrály ani v oslabení. To se potvrdilo v úvodu druhého poločasu. Ve 47. minutě Řezníček ve spolupráci s Jakubem Marešem přelstili českobudějovickou defenzivu a první jmenovaný vstřelil vedoucí gól Severočechů.

České Budějovice však na inkasovanou branku rychle zareagovaly. O pár minut později po přihrávce Mészárose vyrovnal svým premiérovým prvoligovým gólem devatenáctiletý Šulc.

Domácí pak byli i vzhledem k početní převaze do konce utkání lepší, ale dlouho se nemohli gólově prosadit. Až 10 minut před koncem po závaru propálil teplického brankáře Grigara Schranz a připsal si devátou trefu v ligové sezoně. V třetí minutě nastaveného času pak po přihrávce od Mršiče skóroval ještě jednou Šulc.

České Budějovice díky vítězství poskočily v tabulce na sedmé místo. Před závěrečným kolem základní části ztrácejí na šestý Baník, který drží poslední příčku znamenající účast ve skupině o titul, jediný bod.

SESTŘIH: České Budějovice - Teplice 3:1. Zářil dvougólový Šulc, hosté v krizi

České Budějovice - Teplice: Dynamu se povedl brejk, Šulc přidal třetí hřebík do teplické rakve, 3:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava