23. června 2020 • 21:55

SESTŘIH: Sparta - Ostrava 3:2. VAR i vypjatý závěr, dvakrát pálil Hložek

21
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty porazili v 2. kole ligové nadstavby ve skupině o titul Ostravu 3:2. Hosté vedli po trefě Romana Potočného, ale Pražané mezi 24. až 33. minutou otočili skóre díky dvěma gólům Adama Hložka a brance Libora Kozáka. Po pauze snížil z penalty Nemanja Kuzmanovič. Letenští v lize zvítězili posedmé za sebou, v soutěžních zápasech dokonce poosmé a pojistili si třetí místo v neúplné tabulce. Baník zůstal šestý.

Po dalším uvolnění opatření proti koronaviru může od pondělí na stadiony 5000 osob, fanoušci ale musejí být rozděleni do sektorů po maximálně 1000 lidech a obsazena může být jen každá čtvrtá sedačka. Na dvacetitisícovou Letnou se dostalo zhruba 4000 diváků, mezi nimi i několik desítek hostujících příznivců.

Oba "kotle" fanoušků vytrvale povzbuzovaly celý zápas a za omezených podmínek vytvořily více než důstojnou atmosféru. Sparťanský sektor na konci zápasu navzdory upozornění pořadatele použil světlice.

V osmé minutě se jako první prosadil Baník. Šašinka si zpracoval dlouhý balon a nahrál ho před branku volnému Potočnému, který prostřelil Heču. Po lednovém příchodu z Liberce se trefil v lize za Ostravu poprvé.

SESTŘIH: Sparta - Baník 3:2. Řežba, kontroverze, Hložkův obrat a osmá výhra v řadě

Sparta srovnala ve 24. minutě. Míč se po Dočkalově přímém centru dostal k Hložkovi, který ho umístil pod břevno. Za minutu a půl sedmnáctiletý záložník otočil skóre, když se po Karlssonově centru odrazila jeho hlavička od břevna do sítě. Hložek tak stylově oslavil 50. start v nejvyšší soutěži.

V 33. minutě Letenští zvýšili na 3:1. Karlsson nacentroval do šestnáctky na Kozáka, který nebyl v ofsajdu a zakončil z první. Vstřelil 12. gól v ligové sezoně a vyrovnal spoluhráče Kangu v tabulce kanonýrů. V další velké šanci napálil Krejčí zblízka hostujícího brankáře Laštůvku.

Téměř po hodině hry domácí Dočkal povalil ve vápně Reitera a rozhodčí Klíma po zhlédnutí opakovaných záběrů na videu odpískal pokutový kop, který proměnil Kuzmanovič.

Větší nápor si však Baník v nervózním utkání, ve kterém viděl devět z celkových 12 žlutých karet včetně trenéra Kozla, nevypracoval. Naopak pojistku mohl na druhé straně přidat Tetteh, jenže jeho střelu zblízka zblokovali hostující hráči nad.

Sparta, kterou příští středu čeká finále domácího poháru v Liberci, zvítězila na Letné v pátém soutěžním duelu po sobě. Ostrava čtyři kola za sebou nevyhrála a venku prohrála po osmi ligových duelech.

Domácí: 24. Hložek, 26. Hložek, 33. Kozák

Hosté: 8. Potočný, 63. Kuzmanović

Domácí: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, M. Frýdek (46. Matěj Hanousek) – L. Krejčí – Moberg Karlsson (64. Trávník), Dočkal (C) (90+6. Costa), Kanga, Hložek (90. Karabec) – Kozák (64. Tetteh).

Hosté: Laštůvka – Jánoš, Stronati, Procházka, Svozil, Fleišman (C) (73. Baroš) – Reiter (78. D. Buchta), Jirásek (63. Lalkovič), Kuzmanović, Potočný – O. Šašinka (78. Smola).

Sparta - Baník: Brejk hostů, Baroš nestihl doběhnout k dorážce

Sparta - Baník: Tetteh vypíchl míč Jánošovi, ale pak zpackal přihrávku na Dočkala

Sparta - Baník: Potyčka po zákroku Baroše, letenské tribuny pokřikují “Cikáne!”

Sparta - Baník: Tetteha složil k zemi Potočný, podle sudího ale čistě
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Baník: Tetteh úsměvně sebral Sáčkovi míč z kopačky a zahodil tutovku

Sparta - Baník: Trefil Procházka Hložka loktem do obličeje? Červenou nedostal

Sparta - Baník: Kuzmanovič suverénně proměnil penaltu, 3:2!

Sparta - Baník: Krejčího hrůzná minela! A Reiter si po ní došel pro penaltu

Sparta - Baník: Potočného centr našel Stronatiho, ten hlavičkoval doprostřed

Sparta - Baník: Kuzmanovič sestřelil dva Letenské, žlutou kartu dostal jednu

Sparta - Baník: Stronatimu ukradli branku domácí obránci

Sparta - Baník: Krejčí měl na noze čtvrtý gól! Hložek dorážel mimo bránu

Sparta - Baník: Obrana hostů fatálně propadla, Kozák zvyšuje už na 3:1!

Sparta - Baník: Famózní Hložkův obrat! Po dvou minutách znovu udeřil, 2:1

Sparta - Baník: Hložek z dorážky srovnává na 1:1!

Sparta - Baník: Fleišmanova skákavá pumelice prosvištěla vedle pravé tyče

Sparta - Baník: Hosté chtěli penaltu po souboji Krejčího s Kuzmanovičem

Sparta - Baník: Potočný se konečně trefil za Ostravu, ta vede 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905