Slavia má titul! Oslavy s fanoušky v Edenu i před, Stanciu zpíval | iSport.cz
iSport.cz
24. června 2020 • 23:30

Euforie v Edenu i před! Mistři ze Slavie křepčili s fanoušky, Stanciu zpíval

Autor: iSport.cz, Matěj Karmazín
Vstoupit do diskuse
17
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle je mistrovská euforie! Uvnitř v Edenu tlačilo Slavii k jistotě titulu v duelu s Plzní (1:0) na čtyři tisíce vybraných šťastlivců, před stadionem pak prožívaly zápas další stovky a stovky natěšených fanoušků. A všechny v 69. minutě zápasu nejvíc rozradostnil Petr Ševčík, chvíli před koncem už se pak Vršovicemi mohlo nést hromové „MISTŘI! MISTŘI!“ Hráči si užili první kolečko uprostřed hřiště, křepčení před Tribunou Sever a dávali si na čas, než vyšli ven před stadion, ale pak to stálo za to. Skandování, zpívání, ohňostroj i světlice, to bylo mistrovské veselí. Oficiální část skončila po 23. hodině, ta neoficiální v podání hráčů i fanoušků ale hned tak neodezní...



Přímo na tribuny se po dalším uvolnění koronavirových opatření dostaly čtyři tisícovky fanoušků. Klub dal příležitost získat vstupenky těm permanentkářům, kteří v současné sezoně měli nejpoctivější docházku. Na stadion ovšem ve středu večer dorazila i spousta dalších slávistů. Tedy, vlastně před něj.

Skalní příznivci z Tribuny Sever stejnou akci organizovali už před týdnem a půl, kdy ligový lídr porazil Zlín (1:0). Teď ale vše mělo ještě trochu větší náboj. Všichni dobře věděli, že po vítězství se okamžitě mohou rozjet mistrovské oslavy.

Ale pojďme postupně.

U Edenu to žilo už hodinu před zápasem, kdy se příznivci postupně scházeli v improvizované fanzóně u vstupu číslo 4. Na místě vyrostla velkoplošná obrazovka, slávisté si zařídili i občerstvení a mobilní toalety. Na místě mohlo odhadem být 500 diváků.

Těsně před výkopem si vzal slovo spíkr s megafonem. „Musíme zjistit, jak jsme slyšet na stadion,“ burcoval fanoušky k prvním chorálům. Jakmile se na obrazovce objevila sestava Plzně, ozval se pískot, slávistickou jedenáctku pochopitelně doprovodil potlesk. Ten ještě zesílil, když fanoušci uvnitř Edenu rozbalili velký banner s nápisem „sešívání“.

Mistrovský samuraj Stanislav Tecl při oslavách odevzdal dres...
Mistrovský samuraj Stanislav Tecl při oslavách odevzdal dres...

Hodně to zahučelo v desáté minutě, kdy Lukáš Masopust zahodil největší šanci prvního poločasu. A po přímém kopu Lukáše Provoda část fanoušků už vyjekla nadšením a na pár vteřin slavila, míč ale skončil jen v boční síti. Několikrát zazněl pokřik „zku*vená Plzeň," hlavně po faulech Tomáše Chorého a gestech Radima Řezníka směrem k Tribuně Sever.

Po přestávce slávisté ožili, když Nicolae Stanciu nasadil jesličky Davidovi Limberskému, na gól se ale dál čekalo. Když se do útoku dostala Viktoria, příznivci ztichli, jinak ale chorály střídali vytrvale.

A pak přišla euforická chvíle. V 69. minutě Petr Ševčík využil přihrávku Lukáše Masopusta a v prostoru před stadionem propukly oslavy. Radostná objetí i pyrotechnika – doporučené protikoronavirové rozestupy už v tu chvíli nikoho nezajímaly. Poprvé zaznělo i trochu nesmělé zvolání „mistři“.

Když se blížil konec, chorály sílily. Jako by všichni tušili, že Plzeň už se do hry nevrátí. V posledních minutách nastavení už se rozjížděl i obvyklý oslavný pokřik „Slavia Praha, mistr ligy.“ A s hvizdem oslavy začaly naplno. Vždyť červenobílí právě dosáhli na jubilejní dvacátý titul ve své historii!

Někteří příznivci vytáhli nachystané šampaňské, další odpalovali pyrotechniku. Před stadion mezitím postupně přicházeli i fanoušci, kteří zápas sledovali přímo na tribunách, chystala se totiž ještě společná oslava s hráči.

Na tu se muselo čekat, Bořil a spol. nejprve společně slavili v kabině. Zhruba ve třičtvrtě na jedenáct ale obhájci titulu vystoupili na improvizované pódium a rozjela se další vlna mistrovského skandování. Velkou roli tradičně hrál náhradní brankář Přemysl Kovář, přidávali se ovšem i další. Třeba aktivní Nico Stanciu, který se s úsměvem účastnil taky obvyklého pokřiku na adresu letenského rivala.

„Celý Eden skáče, alé,“ chytili se pak fanoušci hromadně kolem ramen. A v děkování postupně nezapomněli ani na hráče, kteří klub v zimě opustili. Vyvolávali se jména Milana Škody, Josef Hušbauera i Tomáše Součka. „Jindra, Jindra,“ děkovali i oblíbenému kouči Trpišovskému, jenž získal svůj druhý titul v kariéře.

Zhruba ve čtvrt na dvanáct se hráči za volání „hoši, děkujem“, vydali zpátky do útrob stadionu. Jejich oslavy ale (stejně jako ty fanouškovské) ještě budou určitě pokračovat. Opět po roce totiž platí: „Slavia Praha, mistr ligy.“

Důvody, proč je Slavia mistrem: Super defenziva, démon v bráně a hodně střelců

Góly

Domácí: 69. Ševčík

Hosté:

Sestavy

Domácí: Kolář – Coufal, Zima, Kúdela, Bořil /C/ – Masopust (87. Dorley), Ševčík, Stanciu (88. Frydrych), Traoré (87. Takács), Provod – Tecl (76. Musa).

Hosté: Hruška – Řezník (76. Kovařík), Hejda, Brabec /C/, Limberský (88. Hubník) – Havel, Bucha (76. Hořava), Kalvach, Čermák, Kopic (63. Mihálik) – Chorý (46. Beauguel).

Náhradníci

Domácí: Kovář, Frydrych, Hellebrand, Oscar, Takács, Musa, Júsuf Hilál

Hosté: Staněk, Pernica, Hubník, Kovařík, Hořava, Beauguel, Mihálik

Karty

Hosté: Chorý, Kalvach, Hořava

Rozhodčí

Zelinka – Paták, Podaný

Stadion

Sinobo Stádium, Praha-Vršovice

Oslavy Slavie jsme sledovali ONLINE

23:30 Naše reportáž z prvních slávistických oslav končí, ale pohyb staronových mistrů budeme na iSport.cz sledovat dál!

23:15 Postupně začínají odcházet i fanoušci, dá se ale očekávat, že jejich mistrovská noc ještě bude pokračovat.

Guľa: Příští sezonu budeme ještě silnější. Slavia není nedostižitelná - rozhovor čtěte zde »

PRVNÍ DOJMY: Zasloužená výhra, zasloužený titul. Slavia nepustila Plzeň do tutovky

23:13 Ještě jednou pokřik „Hoši děkujem“ a hráči odcházejí zpět do útrob stadionu.

Rozhovor s koučem mistrů Jindřichem Trpišovským: Když vidím Zimu, Musu, Provoda, jsem dojatý - čtěte zde »

23:13 Blíží se závěr, ted ještě další z pokřiků proti letenskému rivalovi. „Jen co Sparta lehla popelem, jen co tam všichni chcípli,“ odříkává dav společně s hráči.

23:11 „Pepa Hušbauer, Pepa Hušbauer,“ připomínají si slávisté další oporu, která klub v zimě opustila. Pak zní i jméno Tomáše Součka.

TOP góly 2. nadstavbového kola: Ševčíkův mistrovský úder nebo Hložkova dorážka

23:06 Všichni fanoušci před stadionem se objali kolem ramen. „Celý Eden skáče,“ pohupují se společně s hráči.

23:04 Ke gratulacím se přidává místopředseda představenstva Slavie Tomáš Syrovátka.

23:02 Na improvizované pódium pod obrazovkou přilétla podprsenka, Vladimír Coufal ji pohotově chytil. Fanoušci vyvolávají jméno zraněného stopera Davida Hovorky.

23:02 Přemysl Kovář předříkává text oblíbené děkovačky. „Vždycky jsme s váma,“ opakují fanoušci.

22:59 „Jindra, Jindra,“ děkují příznivci kouči Trpišovskému, jenž si svou tradiční kšiltovku na oslavy otočil kšiltem vzad.

22:58 Nezapomnělo se ani na kapitána, který klub v zimě opustil a na titulu má taky podíl. „Milan Škoda gól, Milan Škoda to je šampion,“ zpívají fanoušci na adresu útočníka, jenž v pondělí vstoupil do Klubu ligových kanonýrů. 

22:56 Část hráčů se teď přidává i k pokřiku fanoušků Zkurvená Plzeň.

22:55 Fanoušci společně s hráči v podřepu rozjeli další chorál, pak přišel opět ohňostroj, tentokrát delší. „Seešívání!“ bouří se před Edenem.

Euforie slávistů. Po křepčení v Edenu dorazili i za fanoušky před stadion...Euforie slávistů. Po křepčení v Edenu dorazili i za fanoušky před stadion...Foto Pavel Mazáč / Sport

22:50 „Nico Stanciu, Nico Stanciu, smrt Spartě,“ skandují fanoušci pokřik pro rumunského záložníka s odkazem na jeho letenskou minulost. Do mikrofonu text s úsměvem zahlásil i sám Stanciu.

22:49 Máme pro vás velké překvapení, bere si slovo náhradní gólman Přemysl Kovář. Kapitán Bořil pak zvedl nad hlavu plakat s improvizovaným pohárem pro mistry. „Šampioni, šampioni,“ zní před Edenem.

Podívejte se na sestřih zápasu, který spustil slávistické oslavy

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 1:0. Sešívaní zvládli poslední krok a slaví titul! Rozhodl Ševčík

22:48 Dosud byl trochu v ústraní, nyní se ale i šéf Jaroslav Tvrdík zapojil do titulových oslav. Po připojení s týmu se chytil kolem ramen s asistentem Zdeňkem Houšteckým, obešli společně hřiště. Následovalo objetí s Ondřejem Kúdelou, potom už vyrazil přes tribunu za týmem a fanoušky před arénou.

22:46 „Slavia Praha, mistr ligy,“ zpívá se jednohlasně tradiční oslavný pokřik. Na prostranství je zakouřeno od světlic...

22:45 A mistři jsou už na pódiu před Edenem! V čele brankář Ondřej Kolář, za ním další. Slavící hráči stříkají šampaňské mezi fanoušky.

22:44 Slovo si teď opět vzal spíkr s megafonem. „Něco jako droga, je to závislost, červená a bílá, té nikdy není dost,“ notují si slávisté v dalším ze svých popěvků.

22:41 Čekání na obhájce ligového titulu před Edenem se protahuje. Fanoušci ale trpělivě vyčkávají, byť chorály už nezní tak hlasitě jako bezprostředně po konci zápasu.

22:37 Titul na tribuně v Edenu slavil šéf představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík i s hráčským agentem Jiřím Müllerem.

22:30 Seš nejlepší, brácho! Jaké byly první dojmy dvojice Bořil a Ševčík? Podívejte se zde: 

Bořil a Ševčík si užívají výhru: Seš nejlepší, brácho! Kapitán vytáhl nejdelší sirku

22:28 Mistři, mistři, skandují dál fanoušci. Plán toho na stromě mezitím domluvou překazili policisté.

22:24 Nebe nad Vršovicemi teď rozzářil několikavteřinový mistrovský ohňostroj.

22:22 Jeden z fanoušků teď pro lepší výhled na oslavy vylezl na strom. Stále se napjatě čeká na příchod mužstva kouče Trpišovského, ve vzduchu je cítit šampaňské.

Jeden z fanoušků Slavie při čekání na mistry vylezl před Edenem na strom...Jeden z fanoušků Slavie při čekání na mistry vylezl před Edenem na strom...Foto iSport.cz

22:21 Podívejte se na první rozhovor s koučem mistrovské Slavie Jindřichem Trpišovským, i když šlo spíš o kolektivní práci.

Hrdý Trpišovský na rozhovoru s hráči. Já už nehraju, 14 dní volna, bavil Bořil

22:16 Oslavy dvacátého titulu Slavie před stadionem pokračují. Celý Eden skáče, zpívají teď sborově fanoušci. Na improvizovaném místě u vstupu číslo 4 už jich je určitě přes tisíc.

22:14 Přečtěte si PĚT důvodů, proč je Slavia mistrem: ustála změny, král nul, hodně střelců »

Pět největších důvodů, proč Slavia obhájila titul

22:10 Takhle vypadala první děkovačka hráčů před Tribunou Sever.

22:08 Doporučené bezpečnostní rozestupy už jdou v tuhle chvíli před Edenem stranou Všichni ruce nahoru, vyzývá spíkr s mikrofonem fanoušky k dalším chorálům.

22:04 Fanoušci před Edenem čekají na příchod hráčů, pod velkoplošnou obrazovku postupně přicházejí další a další příznivci.

22:02 Slavie Praha mistr ligy, zpívají teď příznivci před stadionem. Z amplionu policejního auta se ozvala bezpečnostní výzva, tu ale hned přehlušil hlasitý pískot.

Mistři! Se závěrečným hvizdem vypukla euforie na stadionu i před nímMistři! Se závěrečným hvizdem vypukla euforie na stadionu i před nímFoto Pavel Mazáč (Sport)

22:01 Co nevidět se euforický hlouček slávistů i členů realizačního týmu přesune před arénu, kde další fanoušci sledovali klíčový duel na velkoplošné obrazovce. Jan Bořil a spol. je o společnou oslavu jubilejního 20. titulu rozhodně neochudí.

21:59 V útrobách Edenu už se slaví! Slávisté za tónů hitu „We are the Champions“ nejprve oslavovali v kruhu, pak si dali společný výběh na proslulou tribunu Sever. Trenér Trpišovský okořenil oslavy dokonce skluzem!

Slavia - Plzeň: Konec! V Edenu propuká euforie, sešívaní slaví dvacátý titul!

21:56 Euforie vytryskla i ve fanzóně. „Tak jsme první no a co,“ rozjíždí se další z tradičních oslavných pokřiků.

21:54 Je to tam! Konec zápasu a hráči začínají první oslavné kolečko na ploše stadionu.

21:52 Edenem i před Edenem už zní pokřik MISTŘI! MISTŘI!

21:27 Eden, kam mohlo dorazit alespoň čtyři tisíce fanoušků, právě explodoval nadšením. Ševčíkův gól na 1:0 bouřlivě slaví i dav ve fanzóně. Nad hlavami jásajících fanoušků plane i světlice.

Fanoušci Slavie se radují z gólu Petra Ševčíka v zápase s PlzníFanoušci Slavie se radují z gólu Petra Ševčíka v zápase s PlzníFoto Pavel Mazáč / Sport

21:00 Fanoušci Slavie ve fanzóně před Edenem sledují start druhého poločasu, zatím je stav 0:0. V případě remízy by sešívaným na titul stačilo získat tři body ze zbývajících tří zápasů. I před stadionem příznivci domácích hlasitě fandí či projevují nelibost, před obří obrazovkou je hecuje i spíkr.

Fotbalisté Slavie si mohou hned ve druhém kole nadstavby pojistit zisk mistrovského titulu. V případě výhry nad Plzní budou mít v tabulce nedostižný náskok. Absolutní jistotu pak získají ve chvíli, kdy se dohrají všechny zápasy skupiny o titul. Více si přečtěte ZDE>>>

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

 

Z V R P Skóre B
1. Slavia 34 26 6 2 69:12 84
2. Plzeň 34 22 7 5 64:24 73
3. Sparta 34 17 8 9 66:40 59
4. Liberec 34 15 6 13 55:47 51
5. Jablonec 34 14 8 12 47:51 50
6. Ostrava 34 12 10 12 46:42 46

Vstoupit do diskuse
17

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz







Články odjinud


Články odjinud