SESTŘIH: Budějovice – Boleslav 0:2. Dynamo má po sezoně, Sivok se loučil | iSport.cz
27. června 2020 • 16:50

SESTŘIH: Budějovice – Boleslav 0:2. Dynamo má po sezoně, Sivok se loučil

0
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání

Fotbalisté Mladé Boleslavi se stali v ligové nadstavbě prvními finalisty skupiny o Evropu. Středočeský tým v odvetě semifinále zvítězil v Českých Budějovicích 2:0 a stvrdil postup po úvodní domácí výhře 2:1. Hosty poslal do vedení v sedmé minutě Jaroslav Zelený a pojistku přidal po pauze Jiří Klíma. Českobudějovickému nováčkovi soutěže sezona skončila.

V sestavě Jihočechů nakonec nechyběl kapitán Sivok, který kvůli zranění nedohrál úvodní zápas v Boleslavi. Těsně před koncem pak byl vystřídán a symbolicky se rozloučil s kariérou, předem oznámil, že v nové sezoně už pokračovat nebude.

SESTŘIH: České Budějovice - Mladá Boleslav 0:2. Dynamo má po sezoně, Sivok se loučí

Domácí začali aktivněji a hned v druhé minutě měl možnost Čolič, který však tvrdou ranou nepropálil brankáře Šedu. Hosté soupeřův úvodní nápor ustáli a v sedmé minutě z první šance udeřili. Na roh si naskočil Zelený a z poměrně velké dálky hlavičkou k tyči překonal Křížka, který znovu nahradil zraněného Drobného. Mladoboleslavský bek v lize skóroval poprvé listopadu 2017.

Ve 13. minutě po stříleném centru z přímého kopu od Mršiče musel zasahovat hostující brankář Šeda, jinak ale Jihočeši v první půli příliš nehrozili. Sice častěji drželi míč, ale hra do zatažené mladoboleslavské obrany jim nešla.

Tomáš Sivok odehrál poslední zápas bohaté kariéry

Na začátku druhé půle po odehrání balonu přepadl přes domácího gólmana Janošek, sudí Hrubeš ale po zhlédnutí situace na videu penaltu neodpískal. Kouč Dynama Horejš poslal po pauze na trávník střídající Havelku s Táborským, který si v 57. minutě naskočil na centr, ale hlavičkoval vedle.

V 64. minutě po střele hostujícího Janoška tečoval míč mimo Křížkův dosah Jiří Klíma. Asistent odmával ofsajd, sudí Hrubeš ale po poradě s videorozhodčím branku uznal.

Domácí už neměli síly na to, aby zápas ještě zdramatizovali. Mladoboleslavští si závěr v poklidu pohlídali a dál tak mohou pomýšlet na zopakování loňského roku, kdy skupinu o Evropu pro sedmý až desátý tým po základní části vyhráli a následně přes kvalifikační utkání o Evropskou ligu prošli do pohárů.

Domácí:

Hosté: 7. Zelený, 65. Jiří Klíma

Domácí: Křížek – Čolić, Sivok (86. Talovierov), L. Havel, Kladrubský (75. P. Novák) – Čavoš, Javorek (46. Havelka), Mészáros (46. Táborský), Mršić (73. Brandner) – Šulc, Schranz.

Hosté: Šeda – Tatajev, Zelený, Túlio (85. Mazuch), Křapka – Jiří Klíma (65. Wágner), Ladra (66. Douděra), Janošek, Budínský (80. Mašek) – Fulnek (85. Stránský), Jakub Klíma.

Nejzajímavější momenty zápasu:

České Budějovice - Mladá Boleslav: Poslední střídání Tomáše Sivoka, který se loučí s kariérou

České Budějovice - Mladá Boleslav: Táborský namířil střelu jen do Šedy

České Budějovice - Mladá Boleslav: Janoškovu střelu tečoval Klíma, Křížek bezmocný, 0:2

České Budějovice - Mladá Boleslav: Po centru Kladrubského hlavičkoval Táborský vedle

České Budějovice - Mladá Boleslav: Sudí zkoumal střet Janoška s Křížkem u videa, nic závadného ale nenašel
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

České Budějovice - Mladá Boleslav: Fulnek pohotovou ranou jen těsně minul břevno

České Budějovice - Mladá Boleslav: Schranz oklamal Klímu, na Šedu ale nevyzrál

České Budějovice - Mladá Boleslav: Šeda musel na zem po nákopu Mršiče

České Budějovice - Mladá Boleslav: Janoškův parádní roh našel hlavu Zeleného, jenž balon poslal k tyči, 0:1

České Budějovice - Mladá Boleslav: Závar před hostující bránou ukončil Čavoš střelou vedle

České Budějovice - Mladá Boleslav: Čolič z pravé strany prověřil Šedu

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava