POTVRZENO. Teplice posílil Heidenreich z Bergama, Vachoušek je nadšený | iSport.cz
1. srpna 2020 • 08:50

POTVRZENO. Teplice posílil Heidenreich z Bergama, Vachoušek je nadšený

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisty Teplic posílil obránce David Heidenreich. Dvacetiletý stoper do severočeského celku přišel na roční hostování z třetího týmu italského ligy Atalanty Bergamo, za který si však zatím nezahrál a nastupoval za výběr hráčů do devatenácti let.“David nás o svých kvalitách přesvědčil během doby, kdy s námi trénoval. Jde o velký talent českého fotbalu a věříme, že ten správný krok do dospělého fotbalu udělá v našem týmu,” říká sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Heidenreich odešel do Bergama z Teplic už v 16 letech a v české lize tak dosud nemá ani jeden start. V uplynulé sezoně nastupoval za devatenáctku Atalanty.

Za A-tým předního italského klubu si soutěžní zápas ještě nezahrál, i když byl třikrát na lavičce. Heidenreich prošel mládežnickými reprezentacemi a vloni vedl devatenáctku jako kapitán na mistrovství Evropy.

"Situaci Davida Heidenreicha jsem řešili velmi intenzivně, v Atalantě prokázal svůj obrovský potenciál, vybojoval si novou smlouvu a klub s nim do budoucna počítá. Pro vstup do seniorského fotbalu jsme tak společně s vedením italského týmu hledali takovou variantu, která Davidovi umožní okamžitý sportovní rozvoj. K dispozici byly varianty ze Série B, shodli jsme se však, že ideální bude nejvyšší soutěž s reálnou možností pravidelných startů. David bude ve známém prostředí, především však o něj klub velmi stál. Hráč mel možnost na Stínadlech několik týdnů během jara trénovat, realizační tým spolu se sportovním ředitelem Štěpánem Vachouškem tak měl dostatek času si o jeho schopnostech udělat dostatečný obrázek a Davidův příchod pro ně byl jednou z absolutních priorit. Italský fotbal vychovává nejlepší stopery světa a jsme přesvědčen, že David v teplickém dresu bude ukazovat a ještě vylepšovat nabyté schopnosti a zkušenosti," říká Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Heidenreich by měl už dnes nastoupit do přípravného utkání s Hradcem Králové a posléze si v Teplicích připsat i první ligový start. "Hrát ligu byl vždycky jeden z mých osobních cílů a jsem moc rád, že to bude zrovna tady v Teplicích. Už se moc těším až znovu obléknu žlutomodrý dres," uvedl.

 

Atalanta B.C. Vše o klubu ZDE FK Teplice Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud