Plzeň - Budějovice 2:0. Favorit zvládl přípravu, góly dávali nováčci

Autor: iSport.cz, jon
2
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Sobotní příprava dopadla z pohledu Viktorie Plzeň úspěšně. Český vicemistr za zavřenými dveřmi porazil Dynamo České Budějovice 2:0. Branky dávali po pěkných akcích slovenský záložník Miroslav Káčer a mladý útočník Lukáš Matějka. Oba hráči se za plzeňské áčko trefili poprvé. Pro západočeský tým šlo o jediné přípravné utkání před odjezdem na herní soustředění do Rakouska, kam Viktoria zamíří ve středu 5. srpna.

V pekelném vedru šla Viktoria do vedení po půlhodině hry. Limberského krásný pas za obranu posunul Kopic přihrávkou pod sebe, kde parádně zakončil Miroslav Káčer.

Náznaky šancí si vypracovalo i hostující Dynamo, ale gólmana Staňka, který na jihu Čech působil před přesunem do Plzně, výazněji neohrozilo. Naopak musel zasahovat budějovický brankář Vojtěch Vorel. Nejvíc se vyznamenal při hlavičce Jeana-Davida Beauguela, kterou reflxivně vytáhl na roh.

Druhou trefu přidali domácí po přestávce. Beauguela na hrotu nahradil 22letý forvard Lukáš Matějka, kterého si Viktoria stáhla z hostování v Ústí nad Labem. Matějka krátce po příchodu na trávník trefil tyčku, po pěkné akci se prosadil v 61. minutě.

Skóre 2:0 zůstalo až do závěrečného hvizdu. Český vicemistr tak zvládl jedinou přípravu, kterou před startem sezony odehrál na domácí půdě. Ve středu odjíždí tým na soustředění do Rakouska, kde jsou v plánu další čtyři zápasy.

Domácí: 31. Káčer, 61. Matějka

Hosté:

Domácí: Staněk (46. Sváček) – Havel (46. Řezník), Brabec (46. Hejda), Pernica (82. Míka), Limberský (46. Kovařík) – Bucha (56. Hořava), Káčer, Alvir – Mihálik, Beauguel (56. Matějka), Kopic (69. Ba Loua).

Hosté: Vorel – L. Havel (46. Králik), Novák (46. Talovierov), Kopečný (46. Kladrubský), Ekpai (46. Ledecký), Čavoš, Čolić (46. Brandner), Bassey (46. Mészáros), Jánošík (46. Almeida), Javorek (63. Valenta), Valenta (46. Mršić).

Grimm – Kříž, Paták

Stadion Luční Ulice, Plzeň

Výsledky přípravných utkání

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 31. Káčer, 61. Matějka.
Plzeň: Staněk (46. Sváček) - Havel (46. Řezník), Brabec (46. Hejda), Pernica (82. Míka), Limberský (46. Kovařík) - Bucha (56. Hořava), Káčer, Alvir - Mihálik, Beauguel (56. Matějka), Kopic (69. Ba Loua). Trenér: Guľa.
Č. Budějovice: I. poločas: Vorel - Čolič, Novák, Havel, Kopečný - Čavoš, Valenta - Ekpai, Javorek, Jánošík - Bassey. II. poločas: Vorel - Almeida, Talověrov, Králik, Kladrubský - Čavoš, Javorek (63. Valenta) - Brandner, Mészáros, Mršič - Ledecký. Trenér: Horejš.

Sparta Praha - Táborsko 5:0 (4:0)
Branky: 4. a 24. Polidar, 23. Krejčí, 35. Karabec, 55. Juliš.
Sparta: I. poločas: Heča - Plechatý, Štetina, Lischka - Vindheim, Krejčí, Dočkal, Karabec, Polidar - Tetteh, Hložek. II. poločas: Holec - Vitík, Krajinský, Hanousek - Šilhart, Lukavský, Trávník, Fortelný, Plavšič - Juliš, Kozák. Trenér: Kotal.

Zlaté Moravce - Baník Ostrava 3:2 (2:0)
Branky: 16. Duga, 37. vlastní Svozil, 65. vlastní Holzer - 69. Kuzmanovič z pen., 90. Smola.
Baník: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Holzer - Jánoš, Drozd (46. Chvěja) - Reiter (82. De Azevedo), Kuzmanovič, Potočný (63. Granečný) - Smola. Trenér: Kozel.

Viktoria Žižkov - FK Jablonec 3:1 (2:1)
Branky: 37. a 69. Žežulka, 33. Diviš - 9. Schranz.
Jablonec: I. poločas: Hanuš - Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob - Pilař, Hübschman, Hrubý, Černák - Schranz, Chramosta. II. poločas: Hrubý - Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý - Macháček, Považanec - Ladra, Kratochvíl, Podaný - Velich. Trenér: Rada.

Slovan Liberec - Chrudim 2:1 (0:0)
Branky: 58. Rabušic, 62. Pešek - 66. Sokol.
Liberec: Knobloch (46. Hasalík) - Fukala, Kačaraba, Dvořák, Kosek - Šulc (46. Králíček), Michal, Barac (46. Černický), Pešek - Csáno, Rabušic. Trenér: Hoftych.

Admira Praha - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)
Branky: 77. Pavlata - 4. Koubek, 62. Bartek.
Bohemians: I. poločas: Valeš - Dostál, Jindřišek, Bederka, Vondra - Hašek, Květ (27. Osmančík), Ljovin, Vaníček - Koubek, Puškáč. II. poločas: Le Giang - Bartek, Krch, Pokorný, Schumacher - Nečas, Vacek, Hronek, Mosquera - Osmančík (65. Ugwu), Keita. Trenér: Klusáček.

FK Mladá Boleslav - Třinec 4:2 (3:1)
Branky: 1. Zahustel, 8. Budínský z pen., 45. Jiří Klíma, 78. Janošek - 28. Zlatohlávek, 50. Attah.
M. Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tatajev, Mazuch, Fulnek - Janošek, Túlio (16. L. Mašek, 41. Snížek) - Zahustel, Budínský, Jiří Klíma - Drchal. Trenér: Weber.

FK Teplice - Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 9. Dvořák.
Teplice: I. poločas: Plachý - Vondrášek, Heidenreich, Mareček - Nazarov - Černý, Žitný, Trubač, Radosta - Řezníček, Moulis. II. poločas: Plachý - Nazarov, Heidenreich (65. Ljevakovič), Hýbl - Kodeš - Paradin, Emmer, Trubač, Hyčka - Mareš, Kozák. Trenér: Hejkal.

2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905