Koubek o Slavii: Jako Bayern. Proti Spartě a Plzni hraje jiný Liberec | iSport.cz
Štěpán Filípek
18. srpna 2020 • 15:55

Koubek o Slavii: Jako Bayern. Proti Spartě a Plzni hraje jiný Liberec

Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když v minulosti slávistický boss Jaroslav Tvrdík mluvil o vzoru pro přestupovou politiku, zmínil turínský Juventus. Zkušený trenér Miroslav Koubek nachází příklad v Německu: Bayern Mnichov. Ale se všemi důsledky. „Kromě jeho fandů, což je třetina Německa, ho ostatní neměli v oblibě,“ říká vcelku uměřeně. Expert deníku Sport by zároveň rázně omezil zákazy startů hostujících hráčů ve vzájemných zápasech. „V tom vidím neregulérnost,“ má jasno.Půjčit hráče, a pak je proti sobě nenechat hrát? Výhru máte v kapse. To je názor Miroslava Koubka, mj. někdejšího kouče Slavie. „Trenér oslabeného týmu musí tyhle zápasy v podstatě obětovat,“ míní.

Jak se díváte na přestupovou politiku, kterou nyní reprezentuje hlavně Slavie?
„První slovo, co mi naskočí, je drancování. Samozřejmě na základě finanční i vztahové síly. Je to potvrzení dominance, kdy se český mistr začíná chovat jako v minulosti Bayern Mnichov. Trénoval jsem v Německu skoro pět roků a tamější fanoušci byli na takovou politiku strašně naštvaní. Na druhé straně pokud si to mohu dovolit, tak se takhle chovám, jsou to zákony trhu. Oslabuju konkurenci, vytvářím si předimenzovaný kádr, takže můžu hráče posílat na hostování. Věřím, že se tam vyhrají, vrátí se mi, aby byli připraveni na Champions League, a můžu naopak prodávat. Je v tom i dobrá sportovní strategie. Ale upřímně: jako fandovi se mi to moc nelíbí. Slavia si musí dát pozor, aby ji nepotkal osud Bayernu. Kromě jeho fandů, což je třetina Německa, ho ostatní neměli v oblibě. A i u nás k tomu vše lehce směřuje. Nepodceňoval bych fotbalový národ, lidi nejsou hloupí: když vidí, že se obecně děje něco proti fair play, že je to na sílu, chovají se podle toho.“

Vede velký počet hostování až k neregulérnosti ligy, nebo je to příliš silné slovo?
„I neregulérnost mi přijde na mysl. Pokud koupím čtyři posily z Liberce, mám na to plné právo, mohu si to dovolit, je to dobrý zdroj, proč ne. Jestli ale pošlu šest hráčů na hostování a zakážu jim nastoupit, tak proti mně hraje širší kádr. A proti Plzni nebo Spartě bude hrát jiný Liberec. V tu chvíli

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

5.kolo
Články odjinud


Články odjinud