RENTGEN: Rozestavení Sparty se třemi stopery? Důležité je něco jiného | iSport.cz
22. srpna 2020 • 11:05

RENTGEN: Rozestavení Sparty se třemi stopery? Důležité je něco jiného

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Se třemi stopery vstoupí fotbalová Sparta s největší pravděpodobností do nového ročníku FORTUNA:LIGY. Na tříobráncové rozestavení, které na Letné naposledy praktikoval trenér Zdeňek Ščasný, navazuje Václav Kotal. Na tuto herní variantu se proto podíval redaktor deníku Sport Pavel Hartman v tradičním pořadu RENTGEN. Kotalovi svěřenci si vyzkoušeli hru se třemi beky už v závěru minulé sezony. Moderuje Martin Pešout.



Současný sparťanský stratég preferoval pojetí hry na tři obránce již u svého působení u „B“ týmu. Nepřekvapilo tak, když svou filozofii začal převádět do reality i u áčka. Obzvláště, když k tomu má vhodné typy hráčů.

Je třeba ale dodat, že zatímco nová defenzivní posila Ondřej Čelůstka bude k dispozici, talentovaný Dávid Hancko zatím vinou zranění nikoli.

Většině veřejnosti se pro tříobráncový systém vybaví základní rozestavení 3-5-2, ne vždy tomu tak ovšem musí být.

Hráči se navíc v zápasech dostávají do různých situací, než jaké předpokládá herní šablona. „Musíte být neustále v pohybu a hrát ve sprintu. Chcete využít otevřený prostor. Bez těchto vlastností je úplně jedno, zda hrajete v systému 3-5-2, 4-4-2 či v nějakém jiném,“ předesílá Hartman. Více ve VIDEU.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

4.kolo
Články odjinud


Články odjinud