SESTŘIH: Bohemians - Boleslav 4:0. „Klokani“ dominovali i v obměněné sestavě

2
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Fotbalisté Bohemians i přes oslabení koronavirem zvládli úvod FORTUNA:LIGY ve velkém stylu. Mladou Boleslav porazili 4:0, když zelenobílé góly zařídili David Puškáč, kapitán Josef Jindřišek, David Bartek a Martin Dostál. „Klokanům“ přitom virus vyřadil hned čtyři hráče, v brance Mladé Boleslavi i přes čtyři inkasované branky solidně debutoval gólman Petr Mikulec.

Domácí: 13. Puškáč, 31. Jindřišek, 75. Bartek, 82. M. Dostál

Hosté:

Domácí: P. Le Giang – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher (80. M. Dostál) – Jindřišek (C) – Hronek (80. Nečas), Vacek (87. Vondra), Vaníček (84. Novák) – Puškáč (84. Osmančík), Ljovin.

Hosté: Mikulec – Jakub Klíma (40. D. Ikaunieks), Mazuch (65. Douděra), Tatajev, Fulnek – Janošek, Túlio (40. Mašek) – Zahustel, Budínský (C), Jiří Klíma (72. Kulhánek) – Drchal (65. Gabriel).

Domácí: Dostál, Novák, Nečas, Osmančík, Bačkovský, Vondra, Pokorný

Hosté: Gabriel, Ikaunieks, Mašek, Kulhánek, Douděra, Křapka, Stejskal

Domácí: Köstl

Hosté: Jakub Klíma, Mazuch, Mašek

Rejžek – Caletka, Horák (Hocek)

Ďolíček, Praha-Vršovice

Pražané porazili doma v lize Středočechy potřetí za sebou a v součtu s minulým ročníkem vyhráli šestý z posledních sedmi duelů nejvyšší soutěže.

Utkání původně hrozil odklad, jelikož v pátek Bohemians oznámili čtyři nakažené hráče koronavirem. Jeden pozitivní případ se objevil i v Mladé Boleslavi, další kolo testů ale u ostatních členů obou celků dopadlo negativně a díky zmírnění karanténních opatření se mohlo hrát.

Stejně jako po koronavirové pauze ani v prvním zápase nové ligové sezony nechyběli v Ďolíčku fanoušci, kteří duel sledovali pomocí štaflí přes zídku naproti hlavní tribuně.

SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 4:0. Klokani dominovali i v obměněné sestavě

I k jejich radosti se „Klokani“ v souboji dvou týmů, které se uplynulém ročníku utkaly ve finále nadstavbové skupiny o Evropu, ujali ve 13. minutě vedení. Túlio špatně rozehrál, Vaníček nacentroval do vápna a Puškáč překonal vyběhnutého gólmana Mikulce, který si odbyl ligový debut.

Po půlhodině stáhl Jakub Klíma ve vápně k zemi Puškáče a rozhodčí Rejžek nařídil penaltu pro domácí. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Jindřišek, který se štěstím proměnil. Mikulec vystihl směr jeho střely, ale balon mu proklouzl pod tělem.

Domácí se v prvním poločase málem dočkali i třetí branky, ale Bederkovu střelu skvěle vytáhl Mikulec na roh. Mladoboleslavský kouč Weber, jenž v minulosti vedl vršovický celek, reagoval na nepříznivý vývoj dvojím střídáním a ještě před pauzou poslal do hry Maška a jednu z letní posil Ikauniekse. Okamžitě poté vstřelil Hronek třetí gól domácích, který ale kvůli ofsajdu neplatil.

Hned na začátku druhé půle Puškáč neprostřelil Mikulce, na druhé straně Ikaunieks hlavičkoval vedle. Vackovu střelu z šestnáctky zase zneškodnil mladoboleslavský gólman. V 75. minutě se domácí radovali potřetí. Vaníček přihrál Bartkovi, který s pomocí teče hostujícího beka Tatajeva překonal Mikulce.

Středočeši se pokusili o zkorigování stavu, ale Mašek ani Budínský v zakončení neuspěli, zatímco Bohemians posléze ano. Vaníček nacentroval na střídajícího Dostála, který po necelých dvou a půl minutách na hřišti stanovil hlavou konečný výsledek.

Bohemians - Mladá Boleslav: Ikaunieks v závěru pálil mimo

Bohemians - Mladá Boleslav: Zmar hostů podtrhl spálenou šancí Budínský

Bohemians - Mladá Boleslav: Famózní kombinaci Klokanů zakončil hlavou Dostál, 4:0

Bohemians - Mladá Boleslav: Po skvělém úprku Vaníčka zvýšil skóre Bartek, 3:0

Bohemians - Mladá Boleslav: Vackův obstřel zneškodnil Mikulec

Bohemians - Mladá Boleslav: Slibnou šanci Klokanů zastavil ofsajd

Bohemians - Mladá Boleslav: Puškáč z úhlu nastřelil Mikulce

Bohemians - Mladá Boleslav: Hronek překonal Mikulce, gól však vinou ofsajdu neplatil

Bohemians - Mladá Boleslav: Bederka vyslal úchvatnou střelu, Mikulec zachránil hosty

Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek se štěstím proměnil penaltu, 2:0

Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma ve vápně povalil Puškáče, penalta pro domácí!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905