SESTŘIH: Plzeň - Sparta 3:1. Viktoria dominovala, Bucha nedal penaltu

82
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté pražské Sparty ve šlágru 7. kola první ligy prohráli v Plzni 1:3, v aktuální sezoně nejvyšší soutěže poprvé zaváhali po předchozích šesti výhrách a propadli se na druhé místo tabulky o bod za mistrovskou Slavii.

Domácí: 7. Bucha, 34. Ondrášek, 45+1. Hejda

Hosté: 90+3. Ladislav Krejčí ml.

Domácí: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (74. Alvir) – Ba Loua (74. Kayamba), J. Kopic (90. Káčer) – Ondrášek (78. Beauguel).

Hosté: Nita – Plechatý, Pavelka, Hancko (63. Trávník) – Vindheim, Ladislav Krejčí ml., Sáček (70. Karabec), Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. (63. Matěj Hanousek) – Juliš, Polidar (63. Plavšić).

Domácí: Staněk, Kayamba, Beauguel, Kovařík, Pernica, Káčer, Alvir

Hosté: Heča, Lischka, Hanousek, Trávník, Souček, Plavšić, Karabec

Domácí: Al. Čermák, Kalvach, Káčer

Hosté: Plechatý, Ladislav Krejčí ml., Sáček, Vindheim

Franěk – Blažej, Kříž

Doosan Arena, Plzeň

Už v prvním poločase vstřelili góly domácí Pavel Bucha, Zdeněk Ondrášek a Lukáš Hejda, těsně před koncem snížil Ladislav Krejčí mladší. Viktoria z třetí příčky ztrácí dva body na Spartu a tři body na Slavii. Letenští se západočeským rivalem v lize prohráli popáté za sebou a na vítězství v Plzni čekají už 11 utkání od srpna 2011.

Plzeň hrála první zápas od 4. října a remízy 2:2 v Olomouci, naopak Sparta během přerušení nejvyšší soutěže kvůli koronaviru absolvovala tři duely ve skupině Evropské lize, kde naposled ve čtvrtek porazila 4:1 Celtic Glasgow. Ale zatímco Viktora nastoupila v plné síle, hostům znovu chybělo několik opor včetně záložníka Karlssona, jenž byl v pátek pozitivně testován na covid-19.

Domácí otevřeli skóre už v sedmé minutě. Chybující obránce Plechatý při nepovedené rozehrávce našel Čermáka, který vyslal do úniku Buchu a plzeňský záložník přehodil vyběhnutého gólmana Nitu.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 3:1. Demolice Letenských, Viktoria dominovala skvělým výkonem

Západočeši kontrolovali hru, nepouštěli soupeře do šancí a ve 34. minutě zvýšili na 2:0. Nepokrytý Ondrášek se v šestnáctce prosadil tvrdým volejem po Limberského centru šajtlí.

Viktoria výtečnou první půli korunovala třetím gólem v nastaveném čase. Míč z rohového kopu propadl k Hejdovi a domácí obránce se zblízka ve skluzu trefil proti bývalému klubu. Sparta teprve potřetí v samostatné lize prohrála úvodní poločas tříbrankovým rozdílem, naposledy se to Pražanům stalo před 19 lety v Blšanech.

Plzeňští mohli zvýšit v 57. minutě, ale Kalvach z přímého kopu o kousek přestřelil. Za chvíli po další domácí standardce Kopic hlavičkoval do břevna.

Sparťané se dál hledali a vůbec neohrožovali brankáře Hrušku, první roh zahrávali až v 71. minutě. Krátce poté na druhé straně Nita vychytal Kopice.

Záložníka Viktorie ještě v závěru v pokutovém území fauloval střídající Hanousek, ale Nita nařízenou penaltu zneškodnil Buchovi. Až poté se do souvislejšího tlaku dostali sparťané. Karabcovu ránu vytáhnul Hruška, Plavšič trefil břevno a ve třetí minutě nastavení snížil přesnou střelou Ladislav Krejčí mladší.

Plzeň si tak nepřipsala premiérové čisté konto v tomto ligovém ročníku, ale doma vyhrála i třinácté soutěžní utkání pod vedením trenéra Guľy.

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Sparta: Jediná střela hostů na bránu, Karabcovu tečovanou ránu kryl Hruška

Plzeň - Sparta: Bucha penaltu neproměnil! Slabý pokus vyrazil Nita

Plzeň - Sparta: Hanousek zastavil Kopice nedovoleně, penalta po zásahu VAR!

Plzeň - Sparta: Pád ve vápně po Dočkalově centru, penalta to ale nebyla

Plzeň - Sparta: Hejda se dostal k rohu jako první, domácí vedou už 3:0!

Plzeň - Sparta: Paráda Limberského s Ondráškem! Volej zamířil za Nitu, 2:0!

Plzeň - Sparta: Čermákova rána zpoza vápna mířila nad břevno

Plzeň - Sparta: Ondrášek si vyměnil míč s Čermákem, při střele mu míč sjel po kopačce

Plzeň - Sparta: Plechatý a Krejčí hrubkou namazali Čermákovi, Bucha otevírá skóre! 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905