SESTŘIH: Zlín - Plzeň 1:0. Domácí senzace, ubránili nápor favorita

10
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Sparta - Baník: Drama na Letné! Ewertonův průnik zužitkoval Kubala, 4:3!

Fotbalisté Plzně v 8. kole FORTUNA:LIGY nečekaně prohráli ve Zlíně 0:1 a zůstali na čtvrtém místě tabulky. Viktoria v nejvyšší soutěži prohrála po pěti zápasech a na vedoucí Slavii ztrácí šest bodů. "Ševci" v neúplné tabulce poskočili na osmou příčku. Utkání na konci prvního poločasu rozhodl bývalý hráč Západočechů Tomáš Poznar.

Domácí: 38. Poznar

Hosté:

Domácí: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Hlinka, Jiráček (C) – Jawo (89. Toutou Mpondo), Poznar (80. Dramé), Čanturišvili (90+2. Janetzký).

Hosté: A. Hruška – Řezník (82. Káčer), Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (73. Alvir) – Ba Loua (82. J. Kovařík), Ondrášek (73. Beauguel), J. Kopic (62. Kayamba).

Domácí: Rakovan, Martínez García, Dramé, Toutou Mpondo, Kolář, Slaměna, Janetzký

Hosté: Staněk, Kayamba, Beauguel, Kovařík, Pernica, Káčer, Alvir

Hosté: Alvir, Kayamba

Denev – Nádvorník, Hájek

Stadion Letná, Zlín

Plzeňští, kteří před reprezentační pauzou doma porazili Spartu 3:1, začali aktivněji a první velkou šanci si vytvořili v deváté minutě. Domácí podržel Dostál, který tváří v tvář vychytal Kopice i dorážejícího Limberského. Zlínský brankář později chytil také Ondráškovu střelu.

Po půl hodině hry rozhodčí Denev nařídil pro Viktorii penaltu za ruku Simerského, ale po kontrole u videa ji odvolal. Domácí obránce si totiž horní končetinu sám nastřelil hlavou.

"Ševci" ve 38. minutě z povedené akce otevřeli skóre. Jawo před brankou ideálně našel Poznara a ten se zblízka trefil proti bývalému týmu. Zlín před pauzou hrozil z brejků do rozhozené obrany soupeře, další Poznarovu ránu vyrazil gólman Hruška.

SESTŘIH: Zlín - Plzeň 1:0. Nečekaný triumf Ševců! Mdlé hosty sťal jejich bývalý hráč Poznar

Hned v úvodu druhého poločasu mohl po Čanturišviliho centru zvýšit na 2:0 Fantiš, ale hlavou o kousek minul. Plzeňští zahrozili až v 59. minutě, kdy Řezník vystřelil nad břevno, o chvíli později ho napodobil Ondrášek.

Západočeši měli tlak a častěji drželi míč, domácí obrana však odolávala. Čtvrt hodiny před koncem pozorný Dostál konečky prstů vytáhnul na roh hlavičku střídajícího Beauguela. Kvůli ruce bývalého zlínského útočníka neplatila ani vyrovnávací branka Hejdy z poslední minuty.

Zlín porazil Plzeň po sedmi ligových duelech a doma Viktorii zdolal poprvé od října 2008.

Kupte si pondělní deník Sport. Dostanete dvojnásobnou dávku sportovního zpravodajství! Kupte si pondělní deník Sport. Dostanete dvojnásobnou dávku sportovního zpravodajství!Foto iSport.cz

Klíčové momenty utkání

Zlín - Plzeň: Hejda dostal míč do sítě! Ale Beauguel těsně předtím zahrál rukou
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Plzeň: Beauguel málem usměrnil Ba Louův centr do sítě!

Zlín - Plzeň: Ondrášek si sebral Čermákův centr, ale pálil mimo bránu

Zlín - Plzeň: Závar před domácí bránou, Řezník přestřelil

Zlín - Plzeň: Čermákova rána zpoza vápna byla hodně nepřesná

Zlín - Plzeň: Poznar obdržel míč do náběhu, skákavá střela potrápila Hrušku

Zlín - Plzeň: Jawo si krásně obhodil Hejdu a zakončoval těsně vedle

Zlín - Plzeň: Poznar doklepl Jawův centr do sítě, 1:0!

Zlín - Plzeň: Ba Loua trefil Condeho podrážkou na kotník, nedostal ani žlutou

Zlín - Plzeň: Ruka, penalta! Ale nakonec ne, VAR pomohl správně odvolat chybný verdikt

Zlín - Plzeň: Jiráček málem dosáhl na Vachovu hlavičku ve výborné pozici!

Zlín - Plzeň: Ondrášek obdržel balon na levé straně a střílel nebezpečně z těžké pozice

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905