SESTŘIH: Baník – Olomouc 1:1. Série Slezanů končí, Sigma má pátou remízu

3
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Olomouce remizovali v předehrávce 13. kola první ligy v Ostravě 1:1. Hosté vedli od 64. minuty po brance Jakuba Yunise, o deset minut později zařídil dělbu bodů z penalty Dyjan Carlos de Azevedo. Baník bodoval v pátém kole po sobě, Sigma dokonce v jedenáctém. Popáté za sebou však Hanáci remizovali 1:1, přestože ve všech utkáních vedli.

„Dneska to byl úplně jiný výkon, než jsme podávali předtím. Zasloužili jsme si větší bodový zisk, než dnes máme. Hráčům nic nevyčítám,“ řekl na tiskové konferenci olomoucký trenér Radoslav Látal.

Olomouc odstartovala velmi aktivně, ale její první šance přišla až v době, kdy se zdálo, že otěže hry převezmou domácí. Hosté prošli v 18. minutě středem ostravské obrany, ale Falta napoprvé trefil Laštůvku a domácí brankář i jeho opakovaný pokus bravurně vyrazil nohou.

„Chtěli jsme soupeře napadat vysoko, rozhodli jsme se pro vysoký presink. Už v prvním poločase jsme si vytvořili hodně šancí a mohli jsme vést. Bohužel jsme šance neproměnili,“ konstatoval Látal.

Na druhé straně zahrozil také Baník. De Azevedo se po centru opřel do balonu z voleje, jenže zamířil do Mandousovy náruče. Poté Kaloč v 32. minutě sklepl balon do běhu Šašinkovi, který proskočil mezi stopery a ocitl se sám před brankou, kterou ale minul.

SESTŘIH: Baník - Olomouc 1:1. Sigma popáté v řadě ztratila vedení a zase remizovala

Na konci první půle vychytal Laštůvka tři gólové šance. Nejprve ho nedokázal překonat osamocený Vepřek a poté ani dorážející Yunis. V nastavení pak zneškodnil i jasnou Chytilovu příležitost z malého vápna. „Za bod můžeme vděčit Honzovi Laštůvkovi, který v první půli chytil čtyři nebo pět šancí,“ uvedl ostravský kouč Luboš Kozel.

Domácí kouč Kozel na množství olomouckých šancí reagoval v poločase dvojím střídáním. Zpočátku se zdálo, že přinesou požadovaný efekt. Hra se srovnala, ale pak se domácí Jánoš pustil s míčem riskantně před domácí vápno, přišel o něj a i když Laštůvka ještě dvě následné Vepřekovy střely kryl, na Yunisovu dorážku už nestačil.

Sigma byla po gólu opticky lepší, v 74. minutě všal Holzer obešel ve vápně Gonzáleze, který do něj strčil rukama. Sudí Hrubeš i po poradě s videorozhodčím Denevem nařídil penaltu, z níž dal De Azevedo pátý gól v ligové sezoně. „Je mi to k smíchu, musím se tomu smát. Někdo si na hřišti dělá, co chce,“ prohlásil Látal. V nastavení mohl dát Sigmě krutou ránu Zajíc, ale jeho gól na 2:1 kvůli ofsajdu neplatil.

Ostrava, která vyhrála minulá čtyři kola, neprohrála s Olomoucí doma v lize pošesté za sebou, počtvrté v řadě s ní však remizovala. Baník se posunul na šesté místo a navíc má k dobru dva odložené domácí duely. Hanáci zůstali čtvrtí.

Domácí: 74. de Azevedo

Hosté: 64. Yunis

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, Svozil (46. J. Pokorný), Stronati, Fleišman – Jánoš, Kaloč (76. Kuzmanović) – de Azevedo (90. D. Buchta), Daniel Tetour, Potočný (46. Holzer) – O. Šašinka (62. Zajíc).

Hosté: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Poulolo, Vepřek – Breite – P. González (90. Hála), Houska, Chytil (90+2. Zifčák), Falta – Yunis (85. Nešpor).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Baník - Olomouc: Zajícův gól neplatil, ofsajd!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Olomouc: Vepřekovu ránu srazil obětavě Fillo

Baník - Olomouc: de Azevedo penaltu proměnil umístěnou střelou k tyči, 1:1

Baník - Olomouc: González rozhodil ve vápně Holzera, penaltu stvrdil VAR!

Baník - Olomouc: Stronatiho umístěna hlavička k tyči protáhla Mandouse

Baník - Olomouc: Famózní Laštůvka! Domácí gólman lapil i mega šanci Chytila

Baník - Olomouc: Šašinka byl sám před Mandousem, v tutovce obstřelil gólmana i bránu

Baník - Olomouc: Laštůvka se vyznamenal proti Vepřekovi, pokryl i hlavičku Yunise

Baník - Olomouc: Po centru Filla mířil de Azevedo do Mandouse

Baník - Olomouc: Falta nastřelil Laštůvku, dorážku domácí gólman vytěsnil na břevno

Baník - Olomouc: Breite odzbrojil Filla odpálením balonu do boční sítě vlastní brány

Baník - Olomouc: Yunis zblízka nepřekonal vyběhnuvšího Laštůvku

3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.