SESTŘIH: Boleslav - Brno 1:1. Trefili se navrátilci Matějovský s Pernicou

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v 15. kole FORTUNA:LIGY s Brnem 1:1. Po prvním poločase vedla Zbrojovka po hlavičkové trefě navrátilce Luďka Pernici. Do druhé části zápasu vstoupili lépe domácí, po jednom neuznaném gólu se boleslavští vyrovnání dočkali v 60. minutě. Marek Matějovský, který v první půlce nahradil zraněného Milana Jiráska a do ligového utkání zasáhl poprvé od prosince roku 2019, si krásně zasekl míč na velkém vápně a uklidil ho k tyči.

V záchranářském duelu patnáctého kola vedla Zbrojovka od 39. minuty zásluhou Luďka Pernici, po hodině hry vyrovnal Marek Matějovský, který se na trávník vrátil téměř po roce. Od 89. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného Samuela Dancáka.

Středočeši měli v prvním poločase optickou převahu, vyloženou šanci si však nevypracovali. Dancák vystřelil z hranice vápna vedle a Jiří Klíma pouze doprostřed branky. V 36. minutě zraněného Jiráska vystřídal Matějovský, který se po dvojnásobné operaci achilovky vrátil na trávník poprvé od loňského ledna.

Tři minuty po jeho příchodu nečekaně udeřili hosté. Vaňkův centr našel zimní posilu Pernicu, který hlavou překonal gólmana Šedu.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Brno 1:1. Trefili se Matějovský a Pernica

Po změně stran se domácím v 51. minutě povedlo po rohovém kopu díky Ladrovi srovnat. Rozhodčí Ginzel však po zhlédnutí opakovaných záznamů kvůli ruce jednoho z mladoboleslavských hráčů gól neuznal.

Po hodině hry se Středočeši dočkali, když Matějovský z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči. Devětatřicetiletý záložník se v lize trefil poprvé od března 2019.

V 78. minutě se ve velké šanci ocitl hostující záložník Štepanovský, jenže jeho střela skončila mimo. V závěru uviděl druhou žlutou kartu Dancák a Brno krátkou přesilovku málem využilo. Šumberův přímý kop však skončil na břevně.

Mladá Boleslav doma v lize nevyhrála počtvrté za sebou a o skóre zůstala před Zbrojovkou na první nesestupové pozici.

Domácí: 60. Matějovský

Hosté: 39. Pernica

Domácí: Šeda – Douděra, D. Šimek (46. Jakub Klíma), Křapka, Preisler – Jirásek (36. Matějovský), Dancák – Graiciar (82. Michal Škoda), Budínský (C) (62. Malínský), Ladra – Jiří Klíma.

Hosté: Šustr – Jakub Šural, Dreksa (C) (46. Záhumenský), Pernica, Jan Moravec – Štepanovský, Vaněk (78. Texl), Pachlopník (67. Bariš), J. Sedlák, A. Fousek (75. Šumbera) – Fila (67. Hladík).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905