SESTŘIH: Příbram - Plzeň 0:0. Zmar Viktorie, Čermák nedal penaltu | iSport.cz
17. ledna 2021 • 17:55

SESTŘIH: Příbram - Plzeň 0:0. Zmar Viktorie, Čermák nedal penaltu

6
České Budějovice - Mladá Boleslav: Mašek vyplaval sám ve vápně a zblízka překonal Drobného, 0:1
Kvitová šampionkou v Dauhá! Nevím, čím to, že se mi tady tak daří, řekla

Fotbalisté Plzně zahájili jarní část prvoligové sezony bezbrankovou remízou v Příbrami a po 15. kole zůstali na devátém místě neúplné tabulky. Hostující Aleš Čermák v 87. minutě neproměnil penaltu a předtím trefil břevno. Svěřenci trenéra Adriana Guľy v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nedali gól a venku nezvítězili pošesté v řadě. Příbramští vedení bývalým plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem jsou dál předposlední, ale mají zápas k dobru.

Domácí: Kočí – Nový, Kingue, Tregler, Cmiljanović – Laňka, T. Pilík (90+3. Kvída), Jan Rezek (C) (7. Hájek), Soldát, Zorvan (82. Vávra) – Voltr (82. Dočekal).

Hosté: A. Hruška – M. Havel, Hejda (18. Kaša), Brabec (C), Limberský (46. J. Kovařík) – Šulc (64. Al. Čermák), Kalvach, Bucha – Kayamba (80. L. Matějka), Ondrášek, Falta.

Domácí: Šiman, Vilotić, Vávra, Dočekal, Kvída, Hájek, Januška

Hosté: Staněk, Kaša, Hořava, Kovařík, Mihálik, Čermák, Matějka

Domácí: T. Pilík

Hosté: Ondrášek, Al. Čermák

Orel – Kotík, Vlček

Na Litavce, Příbram

V záloze Plzně od začátku nastoupili navrátilec z hostování Šulc a zimní posila z Olomouce Falta, kteří za Viktorii debutovali v soutěžním utkání.

Západočeši odstartovali aktivně a Kayambův centr brankář Kočí vytáhnul nad břevno. Domácí už v sedmé minutě přišli o zraněného kapitána a bývalého plzeňského záložníka Rezka. O chvíli později musel kvůli zdravotním problémům odstoupit i hostující obránce Hejda.

Příbramští zpočátku drželi s favoritem krok. Pilík z dálky protáhnul bývalého spoluhráče Hrušku, ale jeho branku o kousek minul. Plzeň se do nebezpečného zakončení dostala až ve 39. minutě, kdy Faltu zblízka výborně vychytal Kočí. Domácí gólman před pauzou zlikvidoval i Kašovu střelu po standardní situaci.

SESTŘIH: Příbram - Plzeň 0:0. Nešťastník Čermák trefil břevno a komicky nedal penaltu

Hosté pokračovali v náporu i na začátku druhé půle, do které nenastoupil další zraněný obránce Limberský. Tečovaná rána Kalvacha skončila těsně nad břevnem.

Domácí se nenechali zatlačit na dlouho a zahrozili v 57. minutě. Hruška pouze vyrazil Kingueho střelu a s obtížemi zlikvidoval také Voltrovu dorážku. Na druhé straně Kočího zachránilo břevno po hlavičce střídajícího Čermáka. Plzeňský záložník pak těsně minul po standardce.

V závěru domácí Soldát v pokutovém území fauloval náhradníka Matějku a rozhodčí Orel po kontrole u videa nařídil pro Viktorii penaltu. Tu však neproměnil Čermák, když přízemní střelou vůbec netrefil branku. Viktoria se tak dál trápí a vyhrála v jediném z posledních osmi kol.

Klíčové momenty utkání

Příbram - Plzeň: Čermáka rozhodil drn! Při penaltě vůbec netrefil bránu

Příbram - Plzeň: Soldát trefil zezadu Matějku, penalta pro Viktorii!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Příbram - Plzeň: Čermákova dorážka zpoza vápna proskákala těsně vedle

Příbram - Plzeň: Čermákova hlavička skončila na břevně!

Příbram - Plzeň: Nový prolétl mezi obranou hostů a pálil těsně vedle

Příbram - Plzeň: Hruška nezkrotil Kingueho ránu! Voltr jen těsně nedorazil do sítě

Příbram - Plzeň: Kalvachova sražená rána jen těsně minula bránu!

Příbram - Plzeň: Kaša se probil až před Kočího, ale velkou šanci nedal!

Příbram - Plzeň: Faltovu tutovku srdnatě lapil Kočí!

Příbram - Plzeň: Hezký ťukes středem zakončoval Šulc, balon už byl asi mimo hřiště

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava