SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 1:0. Viktoria se zvedá, rozhodl Beauguel | iSport.cz

SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 1:0. Viktoria se zvedá, rozhodl Beauguel

3
INSIDER: Sparta zatím nemá tým na „Evropu“, říká Hašek. Co s Hložkem?
Baník - Ml. Boleslav: Klíma dorazil míč do sítě a hosté vedou 1:0!

Fotbalisté Plzně ve 22. kole FORTUNA:LIGY doma porazili Olomouc 1:0 a v nejvyšší soutěži zvítězili potřetí za sebou. Viktoria v neúplné tabulce zůstala šestá, Hanáci klesli na deváté místo. Utkání na začátku druhého poločasu rozhodl Jean-David Beauguel.

Plzeňští začali aktivně a poměrně snadno se dostávali do zakončení. Velkou příležitost v 17. minutě nevyužil Bucha, který postupoval z úhlu na Mandouse, ale olomouckého brankáře přízemní střelou nepřekvapil. Oba si o chvíli později souboj zopakovali a znovu dopadl lépe pro gólmana.

Hosté ve zbytku prvního poločasu hru vyrovnali a Viktorii už do své šestnáctky příliš nepouštěli. Sami nedotáhli několik nadějných akcí a plzeňského gólmana Staňka vůbec neohrozili.

V 56. minutě Západočeši otevřeli skóre. Bývalý olomoucký záložník Falta z autu hodil míč Beauguelovi, který se v šestnáctce otočil kolem bránícího Poulola a tečovanou ranou z úhlu propálil Mandouse.

Francouzský útočník se trefil ve třetím ligovém duelu po sobě a devátým gólem v sezoně nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. V 71. minutě mohl Beauguel přidat další branku, zblízka však trefil jen připraveného Mandouse.

Plzeň v závěru sahala po pojistce. Olomoucký gólman ale výtečně zneškodnil Mihálikovu hlavičku z rohu a v 86. minutě po Šulcově střele vykopnul míč z brankové čáry bývalý plzeňský kapitán Hubník. Viktoria s Hanáky neprohrála už 14 ligových utkání za sebou a z toho podvanácté zvítězila.

Domácí: 56. Beauguel

Hosté:

Domácí: Staněk – Limberský, Brabec (C), Kaša, M. Havel – Al. Čermák (58. P. Šulc), Kalvach, Bucha – Falta, Beauguel (87. Ondrášek), Ba Loua (72. Mihálik).

Hosté: Mandous – Zmrzlý, Poulolo (68. Sladký), R. Hubník, Látal – Hála (76. Zahradníček), Houska (68. Yunis), Daněk, Breite (85. Slaměna), P. González – Chytil.

SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 1:0. Vydřené vítězství vystřelil Beauguel

Plzeň - Olomouc: Byl to gól? Šulcův oblouček vykopl Hubník z brankové čáry!

Plzeň - Olomouc: Mihálika fantasticky vychytal Mandous, Beaugel nedosáhl na míč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Plzeň - Olomouc: Beauguel strčil nohu do odraženého míče v tutovce! Ale neproměnil

Plzeň - Olomouc: Ba Louova dalekonosná rána zamířila jenom doprostřed

Plzeň - Olomouc: Zabijácká Beauguelova otočka otevírá skóre, 1:0!

Plzeň - Olomouc: Zmrzlý se dostal do výborné pozice, ale střílel daleko vedle

Plzeň - Olomouc: Beauguela v tutovce vychytal Mandous, Ba Loua překopl bránu!

Plzeň - Olomouc: Buchova rána Mandousovi nepříjemně vyskočila, Beauguel pálil vedle

Plzeň - Olomouc: Havel si srazil Chytilovu přihrávku na vlastní tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava