SESTŘIH: Pardubice – Boleslav 2:2. Krásné góly, vyrovnání zařídil Takács

Autor: iSport.cz
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Pardubic remizovali v předehrávce 24. kola první ligy v azylu v pražském Ďolíčku s Mladou Boleslaví 2:2. Východočeský nováček nedokázal zvítězit počtvrté z posledních pěti zápasů v nejvyšší soutěži a zůstal osmý, má ale k dobru odložené utkání se Slováckem. Hosté bodovali ve třetím z uplynulých čtyř kol, ale v neúplné tabulce zvýšili náskok na sestupové příčky jen na pět bodů.

Domácí: 5. Tischler, 74. T. Čelůstka

Hosté: 55. Ladra, 80. Takács

Domácí: Letáček – Surzyn, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka – Solil, Hlavatý – Tischler, D. Kostka (90+1. Jeřábek), Pfeifer (83. Sláma) – Huf (71. P. Černý).

Hosté: Šeda – Douděra (46. Řezník), D. Šimek, Takács (C), Preisler – Jirásek (46. Matějovský), Dancák – Malínský, Mašek (46. Ladra), Zmrhal (71. Skalák) – Michal Škoda (46. Jiří Klíma).

Domácí: Prosek, Sláma, Černý, Šimek, Šejvl, Jeřábek, Hrnčíř

Hosté: Mikulec, Matějovský, Ladra, Řezník, Klíma, Křapka, Skalák

Domácí: Solil, D. Kostka

Hosté: D. Šimek

Hocek – Šimáček, Ratajová

Ďolíček, Praha-Vršovice

Domácí nováček vedl od čtvrté minuty zásluhou Emila Tischlera, v 55. minutě srovnal střídající Tomáš Ladra z penalty. V 74. minutě vrátil Pardubicím vedení prvním gólem v nejvyšší soutěži Tomáš Čelůstka, o šest minut později ale o rozhodl o dělbě bodů Ladislav Takács.

Tradiční kapitáni obou týmů Jeřábek (Pardubice) a Matějovský (Mladá Boleslav) začali pouze na lavičce. Východočechům se povedl začátek a ve čtvrté minutě se ujali vedení. Tischler vystihl Douděrův aut, vystřelil z hranice vápna, pravděpodobně s pomocí teče jednoho z bránících hráčů přehodil Šedu a míč se od břevna a tyče odrazil za brankovou čáru.

Na druhé straně Šimek po standardní situaci zakončil hlavou vedle. Poté domácí gólman Letáček včas vyběhl před Dominikem Maškem a z dorážky ho neprostřelil Zmrhal. Šeda si zase poradil zblízka se zakončením Tomla a s Hufovou dorážkou.

Trenér hostů Jarolím provedl o přestávce nezvykle čtyři střídání. Na hřiště se dostal i Matějovský. V 52. minutě mladoboleslavský záložník Malínský upadl ve vápně po souboji se Solilem. Sudí Hocek se v přerušené hře na základě intervence videorozhodčího Adama šel podívat na opakované záběry a odpískal penaltu, kterou proměnil Ladra.

V 66. minutě Hlavatý po rohovém kopu zblízka v šestnáctce přestřelil. O osm minut později si Pardubice vzaly vedení zpátky. Surzyn vzal míč Preislerovi, odcentroval do vápna, kde Kostka patičkou přistrčil míč Čelůstkovi, který propálil Šedu. Na premiérovou ligovou trefu čekal 17 zápasů.

V 80. minutě ale po rohovém kopu srovnal hlavou Takács. Hosté dokonce mohli dokonat obrat, ale střelu střídajícího Jiřího Klímy vytáhl Letáček nad břevno. Klíma se potom neprosadil ani z brejku.

Pardubice doma v Ďolíčku prohrály v jediném z 11 ligových zápasů v této sezoně a získaly tam 22 z celkových 32 bodů. Mladá Boleslav, která v podzimní ligové části i v lednové přípravě zdolala Východočechy shodně 4:1, vyhrála venku v nejvyšší soutěži jediný z posledních 14 zápasů.

Klíčové momenty utkání

Pardubice - Mladá Boleslav: Letáček vytáhl zákrok večera po ráně Jiřího Klímy

Pardubice - Mladá Boleslav: Takács vyrovnal hlavou po rohu, 2:2

Pardubice - Mladá Boleslav: Krásnou kombinaci zakončil Čelůstka gólovou dělovkou, 2:1

Pardubice - Mladá Boleslav: Hlavatý spálil velkou tutovku, trestuhodně přestřelil

Pardubice - Mladá Boleslav: Hlavatého překvapivá rána ohrozila Šedu

Pardubice - Mladá Boleslav: Po Surzynově rohu nebezpečně hlavičkoval Solil

Pardubice - Mladá Boleslav: Solil poslal k zemi Malínského, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Mladá Boleslav: Ladra poslal Letáčka na druhou stranu, 1:1

Pardubice - Mladá Boleslav: Ladra to zkoušel střelou na zadní tyč

Pardubice - Mladá Boleslav: Zmrhal předběhl Letáčka, pozdější závar vyřešil Čihák

Pardubice - Mladá Boleslav: Malínského ukázkovým skluzem ve vápně zpacifikoval Surzyn

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905