SESTŘIH: Jablonec - Zlín 3:1. Rychlé trefy po pauze nasměrovaly domácí k výhře | iSport.cz
10. dubna 2021 • 13:55

SESTŘIH: Jablonec - Zlín 3:1. Rychlé trefy po pauze nasměrovaly domácí k výhře

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Bílkova tvrz je zpět. Nervózní Spartu vykoupili Hložek a Karabec
Vrba po obratu: Díky fanouškům! Karlsson nebyl vidět, jak bychom chtěli

Fotbalisté Jablonce porazili v 26. kole první ligy Zlín 3:1. Všechny branky padly po změně stran. Domácí rozhodli o výhře v rozmezí 48. až 51. minuty, kdy se trefili Vojtěch Kubista a Vladimir Jovovič. V 87. minutě zvýšil Jakub Považanec, konečné skóre stanovil v nastavení hostující Jakub Janetzký.

Severočeši neprohráli v nejvyšší soutěži popáté za sebou a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo o dva body před Slovácko, které večer nastoupí proti Liberci. "Ševci" po druhé ligové porážce za sebou klesli na 13. pozici.

Už po necelých dvou minutách po Jovovičově přihrávce vypálil z hranice vápna Kratochvíl, brankář Dostál si však bez problémů poradil. Na druhé straně v 10. minutě Hanuš vyrazil Potočného prudkou ránu zpoza šestnáctky.

Těsně vedle pak vystřelil i zlínský záložník Janetzký. Někdejší hráč Jablonce o chvíli později našel před brankou Janoška, který v ideální pozici hlavičkoval mimo tři tyče. Domácí znovu zahrozili na konci prvního poločasu, jenže Doležal hlavičkoval pouze do Dostálovy náruče.

Krátce po přestávce se Severočeši prosadili. Kubista po Jovovičově rohu předčil v hlavičkovém souboji Procházku a pomocí odrazu od tyče otevřel skóre.

Brzy poté domácí znovu udeřili. Míč se po Pilařově nahrávce odrazil ve vápně k volnému Jovovičovi a černohorský reprezentant se nemýlil. Vzápětí Dostál překazil Schranzův samostatný únik, Doležal zase poté hlavičkoval nad.

Třetí branky se ale Jablonečtí přece jen dočkali. V 87. minutě střídající Pleštil neprostřelil vyběhnutého hostujícího gólmana, akce však pokračovala a do gólového konce ji dotáhl Považanec. Ve druhé minutě nastavení snížil střelou před šestnáctkou Janetzký.

Jablonec od dubna 2008 neprohrál v lize se Zlínem ve 14. utkání po sobě a porazil ho popáté za sebou, doma dokonce v sedmém zápase po sobě.

Oba týmy čeká ve středu dohrávka. Jablonec doma vyzve druhou Spartu, s níž ve středu vypadl ve čtvrtfinále domácího poháru (1:4). Zlín se představí v Plzni.

Domácí: 48. V. Kubista, 51. Jovović, 87. Považanec

Hosté: 90+3. Janetzký

Domácí: Hanuš – Štěpánek (85. Podaný), V. Kubista, Zelený, Krob – Pilař (75. Pleštil), Kratochvíl (81. R. Hrubý), Považanec, Jovović – Doležal (C), Schranz (75. Hübschman).

Hosté: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka (67. Cedidla) – Fantiš, Vraštil, Janošek (73. Martínez García), Janetzký, Potočný (67. Jawo) – Y. Dramé, Poznar (C).

Jablonec - Zlín: Janetzkého projektil prosvištěl kolem brány

Jablonec - Zlín: Potočný pěknou střelou protáhl Hanuše, z následné akce pálil Vraštil nad bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava