
Kouč Radoslav Látal má na Andrově stadionu smlouvu do konce tohoto června, co pak? Nestane-li se zázrak v podobě nečekaného vzepětí ligovou tabulkou či výhra v MOL Cupu (Hanáci ve čtvrtfinále potkají Slavii), je pravděpodobné, že Sigma bude hledat nástupce. Podle informací Sportu klubové vedení v tuhle chvíli předběžně zúžilo výběr nového trenéra na tři největší kandidáty a jednoho „náhradníka“. Jedná se o trojici se zkušenostmi ze Sparty a jednoho muže z druhé ligy.
Po dvou sezonách podání ruky, rozloučení na úrovni. Žádný vyhazov či rezignace, ale běžné vypršení kontraktu a následné hledání nových výzev. K tomuhle modelu se zřejmě schyluje v Olomouci mezi Radoslavem Látalem a Sigmou.
FORTUNA:LIGA: |
Přestože klub logicky v tuto chvíli nechce vzhledem ke stále platnému kontraktu s koučem (a naději, že se sezonu povede ještě vylepšit nějakým úspěchem) nic komentovat, všechny indicie směřují k tomu, že se obě strany rozejdou. A to navzdory tomu, že Látal dostal za úkol chystat letní přípravu a finální verdikt by měl padnout na přelomu dubna a května.
Průměrný ročník a kolísavá výkonnost k „rozvodu“ svádí, stejně jako napjaté vztahy či pravidelné lákání bývalého hráče Schalke zpátky do polských klubů v Ekstraklase, kde má dobré jméno. Není tajemstvím, že Látala chtěla angažovat ambiciózní Jagiellonia Białystok. A ptají se i další.
A protože času není nazbyt, neboť za měsíc a půl bude po sezoně, vedení Sigmy již podle informací Sportu začíná řešit potenciální nástupce. Nejvíce se skloňují tři jména:
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Vyzkoušet za 1 Kč Více informací