Komise rozhodčích: Příbram neměla kopat penaltu, faul neviděl ani VAR | iSport.cz
4. května 2021 • 16:36

Komise rozhodčích: Příbram neměla kopat penaltu, faul neviděl ani VAR

Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Bílkova tvrz je zpět. Nervózní Spartu vykoupili Hložek a Karabec
Vrba po obratu: Díky fanouškům! Karlsson nebyl vidět, jak bychom chtěli

Fotbalisté Příbrami neměli kopat penaltu v sobotním utkání 30. kola první ligy s Českými Budějovicemi. Podle Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR situaci, po níž hlavní sudí Jan Machálek nařídil pokutový kop, předcházel útočný faul domácích.

Machálek po intervenci videorozhodčího Jiřího Adama a přezkumu situace u monitoru odpískal penaltu za souboj hostujícího Mateje Mršiče s Jiřím Mezerou po rohu. Komise ale upozornila, že těsně předtím příbramský Jaroslav Tregler strčil do Patrika Čavoše, což sudí chybně přešli. Domácí Tomáš Pilík ve 35. minutě pokutový kop stejně neproměnil a Středočeši prohráli 0:1.

Příbram - České Budějovice: Domácí se dožadovali penalty po rohu, VAR jim dal za pravdu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Liberec v nedělním duelu se Spartou (2:2) pět minut před koncem správně nekopal penaltu, podle komise rozhodčích totiž u hostujícího Davida Pavelky nešlo o zakázaný způsob hry rukou.

Komise souhlasila i s tím, že nebyl nařízen pokutový kop pro Slovácko v sobotním zápase s Mladou Boleslaví (0:1), protože hostující David Šimek v 75. minutě ve skluzu čistě odebral míč Janu Navrátilovi.

Liberec - Sparta: Rabušic trefil ležícího Pavelku do ruky, penalta z toho nebyla

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava