9. května 2021 • 10:55

Zmar Plzně: Hruška na hruškách i cedník vzadu. Guľa odstřelen!

14
  • Video se připravuje ...

Nezaujatého diváka dramatický zápas se šesti góly musel bavit. Zodpovědné osoby v Plzni ale už tolik ne. Divoká remíza 3:3 s Příbramí znamená pro Viktorii bolavou ztrátu, ke které vůbec nemuselo dojít. Individuální chyby v čele s gólmanem Alešem Hruškou nechápal ani těžce zkoušený Adrian Guľa. Sovenského kouče vedení klubu v neděli dopoledne odvolalo. Co všechno ukázal sobotní zápas?

• Hruška na hruškách

Při zdravotních problémech rozchytaného Jindřicha Staňka se mezi tři plzeňské tyče vrátil Aleš Hruška. Zkušený gólman ale proti svému bývalému klubu vybouchl. V prvním poločase na něj šly dvě střely a dvakrát lovil míč ze sítě, čisté svědomí nemá především u druhé branky Martina Nového. V závěru sice ustál nájezd od Lubegy, poslední střela zápasu ale podtrhla jeho mizerný výkon. Hruška zůstal daleko z brány a chytrým obloučkem ho nachytal Filip Zorvan. „Tohle ani nepotřebuje komentář,“ zlobil se trenér Guľa.

Plzeň - Příbram: Velké drama! Zorvan mocným obloučkem přehodil Hrušku, 3:3

• Cedník v obraně

Naprosto tristní plzeňský výkon směrem dozadu demonstroval už první gól. Filip Kaša přihlížel centrujícímu Edrisovi, Jakub Brabec a David Limberský se po sobě dívali, jak ve vápně hlavou zakončuje úplně volný Tomáš Pilík. Limberský vzápětí musel kvůli svalovému problému dolů. O chvíli později tři plzeňští zadáci zůstali v roli diváků a dopustili zakončení Martina Nového, který zdálky prostřelil Hrušku. Vrcholem bylo laxní bránění Filipa Zorvana, který prvním ligovým gólem kariéry trefil poslední akcí zápasu konečnou remízu. „Velké zklamání z individuálních výkonů,“ připustil rozmrzelý Guľa.

Plzeň - Příbram: Úplně volný Pilík hlavičkou šokoval Štruncovy sady, 0:1

Plzeň - Příbram: Nového přízemní pumelice zapadla za Hrušku, 0:2

• Guľa ven! A v neděli odstřelen...

Poprvé se na fotbal v Plzni po dlouhé koronavirové stopce podívali alespoň nějací fanoušci. Místo pěkného sobotního zážitku ale přišlo na tribunách těžké rozčarování. „Guľa ven, Guľa ven,“ ozývalo se za stavu 0:2 před koncem prvního poločasu. Stejný pokřik zazněl i po pauze a nevole sílila, když mužstvo přišlo o výhru posledním pokusem od Filipa Zorvana. „Jsem zodpovědný za to, co se stalo, musím to přijmout,“ pravil chlapsky Guľa. Vedení hned večer zasedlo a řešilo jeho setrvání ve funkci. V neděli dopoledne už klub oficiálně oznámil trenérovo odvolání, nástupce představí na začátku týdne.

Plzeň - Příbram: Guľa ven, křičí fanoušci na trenéra Viktorie

• Kobrovo uštknutí

Do druhého poločasu vlétl Zdeněk Ondrášek rozpumpovaný a v rozmezí pěti minut se dostal ke třem zajímavým pokusům. Ani jednou ale nedal. Výborně ho vychytal pozorný gólman Jakub Šiman, dvě další nebezpečné hlavičky šly mimo. Bojující „Kobra“ uštknula až v závěru, plzeňský forvard dokončil obrat na 3:2. Šlo o jeho první ligový zásah od 31. ledna, jenže ke třem bodům nevedl. „Je to strašný, co jsme předvedli,“ nechápal zpackaný závěr 32letý forvard.

Plzeň - Příbram: Obrat v závěru! Šimanova chyba, Ondrášek dorazil, 3:2

• Ztráta opor, příbramský kapitán v nemocnici

Napínavý sobotní duel protknula nepříjemná zranění. David Limberský po dvauzápasové zdravotní pauze vydržel pouhých sedmnáct minut. Zkušený mazák při jedné z útočných akcí spadl, chytl se za zadní stehno a vztekle praštil do trávníku. Ve druhém poločase kvůli svalovému problému odstoupil i Jean-David Beauguel, o střídání si v závěru říkal také Jan Kopic, ale v té chvíli už Viktoria vyčerpala všech pět možností hráčské výměny. „Také z tohoto pohledu šlo o neuvěřitelný zápas. Tři hráči nám v závěru ligy vypadli, bude to náročné,“ připustil Guľa. Rovnou do nemocnice putoval příbramský kapitán Jaroslav Tregler. V závěru zatáhl unikajícího Kayambu tak nešťastně, že si při zákroku vyhodil rameno. Inkasoval žlutou kartu a putoval na další vyšetření.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905