SESTŘIH: Karviná – Slovácko 0:2. Výhru vystřelili Daníček s Petrželou

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slovácka vyhráli v 31. ligovém kole v Karviné 2:0 díky gólům Vlastimila Daníčka z penalty a Milana Petržely. Tým z Uherského Hradiště porazil slezského soupeře v nejvyšší soutěži pošesté za sebou stejným výsledkem. Slovácko si upevnilo čtvrtou příčku a vzdálilo se svým konkurentům o místa v pohárové Evropě Plzni a Liberci. Karviná prohrála třetí z posledních čtyř kol a zůstala v tabulce dvanáctá, ale už mimo sestupové ohrožení.

Domácí:

Hosté: 11. V. Daníček, 84. M. Petržela

Domácí: Ciupa – Mikuš, Šindelář (46. Tavares), Santos, Bartošák – Smrž (70. Haša), Mangabeira – Čmelík, Qose (46. Jursa), Herc – Papadopulos (C).

Hosté: Bajza – Divíšek, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Mareček (68. Šimko) – Tomič (77. Srubek), V. Daníček – M. Petržela (89. Jakub Rezek), L. Sadílek, Navrátil (77. Jurečka) – Kliment (77. Cicilia).

287 diváků

Slovácko prohrálo čtyři z pěti posledních ligových zápasů, ale dnes začalo drtivým náporem a deset minut prakticky nepustilo domácí za polovinu hřiště. Vytěžilo z toho čtyři rohové kopy, první velkou šanci i penaltu. Signál dal hned v úvodu Hofmann, když po Divíškově centru protáhl hlavičkou brankáře Ciupu.

V desáté minutě stopeři Santos a Šindelář v šestnáctce doslova zalehli nabíhajícího Klimenta a tým z Uherského Hradiště dostal potřinácté v sezoně šanci zahrát pokutový kop. Tolik penalt nikdo jiný na kontě nemá a všechny skončily gólem. Zkušený exekutor Daníček se ani při svém sedmém pokusu nemýlil a s jistotou poslal míč pod břevno.

Inkasovaný gól domácí probudil a vyrovnali alespoň obraz hry, když už ne skóre. Blíž ke změně výsledku měli ale znovu hosté. Tři minuty před přestávkou ukončil závar před vlastní brankou až Papadopulos, který vykopl míč z brankové čáry.

Trenér domácích Jozef Weber reagoval o přestávce dvojnásobným střídáním a zvláště Brazilec Tavares hru oživil. Hned po restartu měla Karviná velkou šanci. Čmelíkovu střelu brankář Bajza jen lehce tečoval, ale to stačilo, aby na něj dobíhající Papadopulos nedosáhl.

Hosté se na rozdíl od prvního poločasu nechali zatlačit a spoléhali jen na brejky. Při jednom z nich nebezpečně vypálil z dálky Navrátil, ale brankář Ciupa si poradil a to i s následnou Klimentovou dorážkou z úhlu.

Karviná na vyrovnání nedosáhla a jen se štěstím přežila bez úhony další šance hostí. Petržela byl sám před brankářem a při Jurečkově střele domácí zachránila tyč. Šest minut před koncem ale zkušený Petržela druhou nabídku nepromarnil a načal druhou padesátku svých ligových gólů. Slovácko udrželo s Karvinou ligovou nulu v devátém z deseti utkání.

Klíčové momenty utkání

Karviná - Slovácko: Slezané nedostali míč z vápna, tak jim ho Petržela poslal do sítě, 0:2

Karviná - Slovácko: Jurečka mohl definitivně rozhodnout, když orazítkoval tyč!

Karviná - Slovácko: Kliment rozběhl Petrželu, ten zblízka bránu minul

Karviná - Slovácko: Hlavička Papadopuslose skončila nepatrně vedle pravé tyče

Karviná - Slovácko: Ciupa vyrazil střelu Navrátila a vrhl se po dorážce Klimenta

Karviná - Slovácko: Papadopulosovi chyběl krok!

Karviná - Slovácko: Hercova jedovka zaplachtila těsně mimo

Karviná - Slovácko: Nápaditá standardka hostí, Papadopulos odkopával z brankové čáry

Karviná - Slovácko: Daníček povedeně otevřel skóre z penalty, 0:1

Karviná - Slovácko: Šindelář poslal k zemi Klimenta, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905