23. května 2021 • 19:15

SESTŘIH: Budějovice - Slovácko 0:1. Rozlučka Drobného s Kladrubským

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli ve 33. kole první ligy se Slováckem 0:1. Jediný gól utkání vstřelil v 18. minutě z penalty Vlastimil Daníček. Hosté venku podruhé za sebou zvítězili a definitivně si zajistili čtvrté místo v tabulce, do evropských pohárů se kvalifikovali už před týdnem. Dynamo podruhé po sobě prohrálo a patří mu 12. příčka.

Za Jihočechy doma naposledy nastoupil jednačtyřicetiletý bývalý reprezentační brankář Drobný. V zápase se loučil s fanoušky i českobudějovický odchovanec Kladrubský, jenž před utkáním oznámil, že po sezoně ukončí kariéru.

Dynamo si v posledním domácím duelu sezony moc výraznějších šancí nevypracovalo. Slovácko soustředěnou hrou většinu utkání kontrolovalo a bylo nebezpečnější.

Projevilo se to v 18. minutě, kdy Kliment v pokutovém území naznačil kličku bránícímu Javorkovi a ten útočníka Slovácka trochu naivně fauloval. Výhodu pokutového kopu hosté využili a po střele Daníčka se dostali do vedení. Hostující defenzivní záložník skóroval podeváté v ligové sezoně.

O chvíli později mohlo Slovácko vedení navýšit. Brankáře Drobného prostřelil Kliment, ale gól kvůli postavení mimo hru neplatil. Jihočeši se poprvé dostali do trochu nebezpečnější pozice až ve 40. minutě. Ale Alvir po centru Čoliče zřejmě prováhal nejvhodnější moment pro střelu a defenziva Slovácka jeho pokus zblokovala.

Po přestávce se hra vyrovnala a ubylo šancí. Domácí mohli doufat ve vyrovnání v 70. minutě, kdy se po pasu Alvira natlačil do koncovky Brandner, jenž však proti Bajzovi neuspěl. Více už Jihočeši nevymysleli a Slovácku podlehli na svém hřišti poprvé od roku 2005.

Domácí:

Hosté: 18. V. Daníček

Domácí: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Kladrubský (C) (83. L. Havel) – Čavoš, Javorek – Brandner (77. Ledecký), Alvir, Mršić (46. Mészáros) – Diop (60. Kousal).

Hosté: Bajza – Tomič, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Havlík – Mareček (60. Kohút), V. Daníček – Jurečka (72. Cicilia), L. Sadílek, Navrátil (83. M. Petržela) – Kliment (72. Šimko).

Klíčové momenty zápasu:

Budějovice - Slovácko: Alvir prodloužil na Brandnera, který vypálil a vychytal ho Bajza

Budějovice - Slovácko: Kousalův pokus hlavou mířil vysoko nad bránu a byl zahrán z ofsajdu

Budějovice - Slovácko: Mršičova rána zpoza šestnáctky byla tečovaná jedním z domácích hráčů

Budějovice - Slovácko: Pěkné trefě Klimenta z voleje předcházel ofsajd

Budějovice - Slovácko: Pokutový kop proměnil přesnou střelou Daníček, 0:1

Budějovice - Slovácko: Javorek fauloval unikajícího Klimenta a byla pískána penalta

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905