Autor: ČTK, adl
1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Plzně zahájili soustředění v Rakousku remízou 1:1 s rumunským týmem Sepsi. Svěřenci trenéra Michala Bílka ve čtvrtém zápase letní přípravy poprvé nevyhráli. Mladá Boleslav deklasovala druholigové Ústí nad Labem 4:0, domácí kouč Karel Jarolím v rodinném souboji předčil svého syna na lavičce Severočechů Davida.

Plzeň ve Waidringu na konci první půle poslal do vedení francouzský útočník Jean-David Beauguel hlavou, ale István Fülöp v 70. minutě vyrovnal z přímého kopu. Při zákroku se zranil brankář Jindřich Staněk, kvůli zdravotním problémům před poločasem střídal i kolumbijský záložník Jhon Mosquera. Viktorii v Rakousku ještě čekají utkání s ruskými soupeři Ufou a Tulou.

Premiérový gól v mladoboleslavském dresu vstřelil navrátilec z Turecka útočník Milan Škoda, další branky proti Ústí přidali David Jurásek, Muris Mešanovič a Tomáš Ladra. Tým z města automobilů v přípravě potřetí za sebou zvítězil s čistým kontem.

Přípravné fotbalové utkání v rakouském Waidringu:

Viktoria Plzeň - Sepsi OSK (Rum.) 1:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Beauguel - 70. Fülöp.

Sestava Plzně: Staněk (70. Tvrdoň) - Koželuh (71. Řezník), Hejda, Kaša (73. Gabriel), Hybš - Bucha (63. Pachlopník), Ndiaye (71. Janošek), Hlavatý (63. Káčer) - Mosquera (41. Kopic), Beauguel (71. Matějka), Falta (63. Kayamba). Trenér: Bílek.

Přípravné fotbalové utkání:

FK Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 4:0 (1:0)
Branky: 43. Jurásek, 54. Škoda, 56. Mešanovič, 70. Ladra.

Sestava M. Boleslavi:
I. poločas: Halouska - M. Douděra, Plechatý, Šimek, Jurásek - Píchal, D. Mašek, Smrž, Hönig - Stránský, Fila.
II. poločas: Halouska - D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Matějovský, Dancák - Skalák, Mešanovic, Ladra - Škoda. Trenér: K. Jarolím.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905