31. července 2021 • 20:53

SESTŘIH: Liberec - Sparta 0:5. Exhibice proti deseti, pálili i mladíci

30
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Sparty rozstříleli Liberec na jeho hřišti 5:0 a naplno bodovali i ve druhém kole první ligy. Hosty poslala do vedení ve 25. minutě letní posila ze Slovanu Jakub Pešek. Od 52. minuty hráli domácí bez vyloučeného Theodora Gebre Selassieho. Pražané v přesilovce v rozmezí 62. až 79. minutou čtyřikrát udeřili. Nejprve se prosadili střídající Adamové Hložek s Karabcem, který skóroval z penalty. Čtvrtou trefu přidal Ladislav Krejčí starší a konečné skóre stanovil střídající Filip Souček.

Letenští se ideálně naladili na úterní úvodní duel 3. předkola Ligy mistrů s Monakem. Naopak Severočeši jsou po dvou kolech bez bodu a vstřeleného gólu, se Slováckem minulý týden doma prohráli 0:1.

Sparťané ve středeční domácí odvetě 2. předkola Ligy mistrů po výhře 2:0 vyřadili Rapid Vídeň. Trenér Vrba oproti zápasu s rakouským vicemistrem udělal pět změn v základní sestavě.

Poprvé od příchodu do Sparty v únoru 2019 a dvojnásobné operaci kolena nastoupil od začátku v soutěžním duelu Panák, který na postu stopera nahradil Štetinu. Na hrotu útoku se místo Hložka postavil Juliš. Pražanům bude v řádu měsíců kvůli zranění z odvety s Rapidem chybět levý obránce Höjer, svalové zranění do hry nepustilo Ladislava Krejčího mladšího. Kapitán Dočkal, jenž v minulosti za Liberec hrál, si připsal 250. start v lize.

První větší šance přišla po 20 minutách hry, jenže Juliš po Peškově přihrávce z první jen vystřelil do Knoblochovy náruče. O pět minut později se už hosté prosadili, když Pešek po Wiesnerově centru zakončením z voleje na zadní tyč nedal libereckému brankáři šanci. Český reprezentant prokázal respekt ke svému bývalému zaměstnavateli a gól neslavil. V závěru úvodního dějství Knobloch zastavil tečovaný pokus Krejčího staršího.

Krátce po začátku druhého poločase Gebre Selassie zasáhl patou do obličeje Sáčka a uviděl druhou žlutou kartu v utkání. Sparťanský záložník okamžitě vystřídal. Bývalý reprezentační bek Gebre Selassie, který se před sezonou do Liberce vrátil po devíti letech v Brémách, byl ve 110. utkání v české lize poprvé vyloučen.

Hosté zužitkovali početní výhodu už po 10 minutách. Karabec se prosmýkl do vápna a nahrál svému jmenovci Hložkovi, který skóroval pomocí odrazu od břevna. O tři minuty později ho Chaluš nedovoleně zastavil v pokutovém území a rozhodčí Berka odpískal penaltu. Tu rovněž díky odrazu od břevna proměnil Karabec.

Za další čtyři minuty Souček vyslal do úniku Krejčího staršího, jenž střelou k tyči překonal vyběhnutého Knoblocha. V 79. minutě si oba sparťané role prohodili a Souček stanovil konečný výsledek.

Pražané navázali na úvodní ligovou výhru 3:2 nad Olomoucí a Liberci v nejvyšší soutěži nepodlehli počtvrté za sebou. V součtu s minulou sezonou Letenští v lize neprohráli v 11 zápasech po sobě a v posledních sedmi zvítězili. Slovan čeká na ligovou výhru sedm utkání.

Vrba: Kvalitní kádr? Je to pravda! Höjer bude zpátky zhruba v lednu

Panák po velkém návratu: Na tohle jsem tři roky čekal, Spartě jsem strašně vděčný

Hoftych po debaklu: Pešek dělo nedostal. První Gebreho karta neměla být

Domácí:

Hosté: 25. Pešek, 62. Hložek, 66. Karabec, 70. Ladislav Krejčí st., 79. Souček

Domácí: Knobloch – Fukala, Chaluš, Purzitidis (74. Kranthove), Mikula (C) – Gebre Selassie, Michal – Koscelník (74. Nečas), Faško (81. Lehoczki), Jan Matoušek (56. Gembický) – Rondić (75. Mészáros).

Hosté: Nita – Wiesner (74. Vindheim), Panák, Hancko, Polidar – Sáček (54. Souček), Pavelka – Ladislav Krejčí st., Dočkal (C) (61. Karabec), Pešek (74. Moberg Karlsson) – Juliš (61. Hložek).

Liberec - Sparta: Fukalova rána skončila na pozorném Nitovi

Liberec - Sparta: Souček dokonal nevídaného bůra, 5:0 pro Letenské!

Liberec - Sparta: Krejčí mazácky proměnil šanci k levé tyči, 0:4!

Liberec - Sparta: Karabec suverénní ranou do břevna proměnil penaltu, 0:3!

Liberec - Sparta: Hložek po souboji s Chalušem padá ve vápně, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Sparta: Karabec i Hložek přešli přes čtyři soupeře, famózní gól! 0:2

Liberec - Sparta: Pourzitidis se prosadil přes Nitu a hlavičkoval těsně vedle!

Liberec - Sparta: Gebre Selassie nakopl Sáčka do hlavy a po druhé ŽK jde do sprch!

Liberec - Sparta: Dalekonosná Rondičova rána vyprášila Nitovy rukavice

Liberec - Sparta: Fantastický Knobloch vychytal absolutní tutovku Krejčího!

Liberec - Sparta: Pešek z první perfektně umístil ránu k protější tyči, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.