SESTŘIH: Slovácko - České Budějovice 1:0. Tři body přiklepl domácím Kohút

1
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Slovácka porazili ve 2. kole první ligy České Budějovice 1:0. Jedinou branku zápasu dal po hodině hry Michal Kohút. Domácí tým si částečně spravil náladu po čtvrtečním vyřazení v Evropské konferenční lize od Plovdivu a po dvou kolech je s plným bodovým ziskem jediným týmem, který dosud neinkasoval. Dynamo proti Slovácku potřetí za sebou neskórovalo a nenavázalo na úvodní výhru nad Teplicemi.

Domácí trenér Svědík udělal oproti čtvrteční pohárové sestavě čtyři změny, ale i nové složení základní jedenáctky rozehrálo ofenzivní partii. Už ve druhé minutě byl ve střelecké příležitosti Jurečka, pak dvakrát pálil těsně vedle Petržela.

Budějovice měly plno starostí s uhlídáním celé řady centrovaných míčů a pokusů o průniky do pokutového území, směrem dopředu tak jejich aktivita vázla.

SESTŘIH: Slovácko - České Budějovice 1:0. Moravané si spravili chuť po Plovdivu, tři body jim vystřelil Kohút

Skóre mohl otevřít ve 38. minutě Petržela, jehož do sóla vysunul Kohút, ale veterán tváří v tvář Vorlovi o kousek minul. Chvíli nato neplatil gól hostujícího Škody kvůli ofsajdu.

Slovácko má v úvodu sezony problémy s nízkou produktivitou a efektivitou útočných akcí. Důkazem byly další zahozené pokusy ze slibných pozic od Marečka, Havlíka či Kohúta.

Slovácko - Dynamo: Králik měl na hlavě vyrovnání, Kadlec však míč na čáře zastavil!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Poslední jmenovaný byl po hodině hry tím, který zlomil střelecké prokletí. V 60. minutě jej na hranici šestnáctky našla přihrávka Petržely a Vorel proti tvrdé střele k tyči nestihl zasáhnout.

Hosté v závěru vyvinuli velký tlak na domácí branku. V 80. minutě zachraňoval Kalabiška na brankové čáře a videorozhodčí potvrdil, že o gól nešlo. V 86. minutě pálil těsně vedle střídající Bassey a v nastavení hlavičkoval vedle Havel. Budějovice tak prohrály šestý z posledních sedmi venkovních ligových zápasů.

Domácí: 60. Kohút

Hosté:

Domácí: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (75. Reinberk), Mareček (84. Holzer), Havlík (84. Šimko), Kohút (71. V. Daníček) – L. Sadílek – Jurečka (84. Vecheta).

Hosté: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), Sladký – Čavoš, Hellebrand (59. Brandner) – Javorek (77. M. Valenta), Hora (68. Mršić), Mihálik – Michal Škoda (68. Bassey).

Slovácko - Dynamo: Ani štiplavá střela Marečka se mezi tyče nevešla
Slovácko - Dynamo: Síť dokázal rozvlnit až Škoda z Českých Budějovic, jenže stál v ofsajdu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905