SESTŘIH: Slovácko - Zlín 3:0. Domácí nastříleli všechny góly v přesilovce

6
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slovácka zdolali v 8. kole první ligy Zlín 3:0. Hosté hráli od 23. minuty bez vyloučeného Václava Procházky. Domácí využili dlouhou početní výhodu po změně stran. V rozmezí 49. až 62. minuty se trefili Marek Havlík, Stanislav Hofmann a Daniel Holzer. Tým z Uherského Hradiště vyhráli i čtvrtý domácí zápas v ligové sezoně. "Ševci" prohráli druhé kole po sobě.

Domácí začali aktivně, ale zlínský obranný blok byl na jejich hru připraven a do žádné větší příležitosti je nepustil. Naopak hosté hrozili z brejkových situací, v 16. minutě po centru Filla hlavičkoval nedůrazně Poznar.

Klíčovým momentem duelu se stala 23. minuta. Procházka fauloval Sadílka a sudí Pechanec mu okamžitě udělil červenou kartu. Ta vyvolala vášně jak na hřišti, tak i v prostorách obou střídaček.

Přesilovka ještě zvýraznila tlak Slovácka, do gólové šance se po centru Reinberka dostal Kalabiška, ale hlavou trefil jen břevno. Na druhé straně po brejku selhal ve slibné koncovce Poznar.

Zlínská obrana poprvé kapitulovala čtyři minuty po změně stran. Po obléhání hostující branky se zzhruba z 18 metrů trefil Havlík k tyči. O šest minut později zužitkoval Hofmann centr Holzera a přidal hlavou druhý gól.

Mezi střelce se v 62. minutě zapsal i Holzer, který z hranice šestnáctky trefil šibenici bezmocného Rakovana. Slovácko bodovalo ve čtvrtém z posledních pěti kol a Zlín zdolalo v pátém z posledních šesti ligových duelů. "Ševci" venku v nejvyšší soutěži prohráli po dvou vítězstvích.

SESTŘIH: Slovácko - Zlín 3:0. Derby se proměnilo v jasnou záležitost, rozhodlo vyloučení Procházky

Domácí: 49. Havlík, 56. S. Hofmann, 62. Holzer

Hosté:

Domácí: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (75. Kohút), Havlík (86. Mareček), V. Daníček (46. Jurečka), Holzer (68. O. Šašinka) – L. Sadílek – Vecheta (68. Navrátil).

Hosté: Rakovan – Cedidla, Procházka, Simerský, Vraštil – Čanturišvili (62. Janetzký), Conde, R. Hrubý (69. Y. Dramé), Tkáč (69. Nečas), Fillo (79. Hrdlička) – Poznar (C).

Klíčové momenty utkání

Slovácko - Zlín: Aspoň čestný úspěch hostů měl na hlavě Janetzký, ale nezamířil přesně

Slovácko - Zlín: Ránu Petržely málem dorazil do sítě Jurečka

Slovácko - Zlín: Demolice Zlína pokračuje! Šibenici hostů vymetl krásnou střelou Holzer, 3:0

Slovácko - Zlín: Ševci na kolenou, druhou ránu do vazu jim hlavou zasadil Hofmann - 2:0!

Slovácko - Zlín: Na 2:0 mohl zvýšit Petržela, zblízka ale napálil míč do Cedidly

Slovácko - Zlín: Domácí jdou do vedení! Přesně k tyči se trefil Havlík

Slovácko - Zlín: Emoce mezi střídačkami! Svědík se málem popral s masérem Molkem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Zlín: Obří komplikace pro hosty! Procházka kopl do břicha Sadílka a viděl červenou kartu

Slovácko - Zlín: Do zakončení se dostal Vecheta, ale hlavou přesně nezamířil

Slovácko - Zlín: První gól měl na hlavě Poznar, balón ale netrefil!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905