SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:5. Smršť po pauze, 5 gólů za 21 minut!

70
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Vršovicím vládne Slavia! Obhájce titulu porazil v 8. kole FORTUNA:LIGY Bohemians v Ďolíčku vysoko 5:1. „Klokani“ přitom vedli díky trefě Jana Chramosty, hosté ale zápas ve druhé půli otočili, když nasázeli během 21 minut 5 gólů. Vše nastartovala proměněná penalta Nicolae Stancia, vítězný gól dal Ondřej Lingr. První branku v červenobílém pak zapsal také Michael Krmenčík.

Slávisté protáhli rekordní sérii bez ligové porážky na 53 utkání a zůstali jediným týmem této sezony nejvyšší soutěže, který ještě neprohrál. „Červenobílí“ mají k dobru odložený duel s Olomoucí a z druhého místa tabulky ztrácejí dva body na vedoucí Plzeň. Bohemians nebodovali po dvou výhrách za sebou a jsou osmí.

Trenér Slavie Trpišovský udělal po čtvrteční výhře 3:1 nad Unionem Berlín v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy hned sedm změn v základní sestavě, do níž se vrátily některé opory včetně kapitána Bořila.

Hosté zahrozili jako první, Schranzovu střelu ale v poslední chvíli zblokoval Köstl. V 17. minutě pak Stanciuovu ránu z velkého úhlu vyrazil brankář Le Giang.

Za pět minut otevřeli skóre Bohemians, kteří využili krátkou přesilovku po zranění Takácse. Ousou odvrátil Květův centr jen k Fulnekovi, po jehož zblokované střele se dostal k dorážce Chramosta a zamířil pohotově k přední tyči. Třicetiletý útočník, jenž v Ďolíčku hostuje z Jablonce, skóroval potřetí v ligové sezoně.

Další Chramostův pokus vzápětí zblokovala obrana na roh. Favorit mohl srovnat v 37. minutě, Kuchta a Bořil ale netrefili míč po Bahově přízemním centru. Těsně před přestávkou z dobré pozici vypálil nad Samek.

Trpišovský o poločase dvakrát vystřídal a jeho svěřenci brzy vyrovnali. Poté, co po Köstlově zákroku upadl ve vápně Bořil, sudí Berka po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil penaltu a Stanciu v 56. minutě nezaváhal. Rumunský záložník se trefil poprvé v ligovém ročníku.

Bohemians po pauze vůbec nestíhali a za dalších šest minut už prohrávali. Po centru z levé strany se dostal míč ke střídajícímu Lingrovi a ten přes Le Giangovy prsty protlačil balon za čáru. Dvě minuty nato vyrazil domácí brankář Schranzovu nepříliš důraznou hlavičku jen před sebe a nabíhající Kuchta zblízka zvýšil.

Slávisté naprosto dominovali a v 72. minutě vedli už 4:1. Köstl se ve vlastním vápně dopustil dalšího faulu a střídající Krmenčík z penalty s přehledem zavěsil. Skóroval poprvé po příchodu do Edenu. Reprezentační útočník poté přiťukl hlavou Schranzovi a slovenský útočník napálil míč pod břevno. Připsal si šestý gól v ligové sezoně a dotáhl nejlepšího střelce olomouckého Hálu.

Slávisté dali v samostatné ligové historii v zápase proti Bohemians poprvé pět branek. Snížit mohl střídající Kovařík, mířil však jen do břevna. V nastavení pak Bederku ve velké šanci vychytal Mandous.

Domácí: 22. Chramosta

Hosté: 56. Stanciu, 63. Lingr, 65. Kuchta, 72. Krmenčík, 76. Schranz

Domácí: P. Le Giang – Köstl (78. Bederka), Krch (C), Vondra – M. Dostál, Květ (68. Nový), Hronek, Ljovin, Fulnek (68. J. Kovařík) – Keita (68. Koubek), Chramosta (68. Necid).

Hosté: Mandous – Masopust (46. Lingr), Takács (23. Ševčík), Ousou, Bořil (C) – Holeš, Samek (46. Krmenčík) – Bah, Stanciu, Schranz (86. Ekpai) – Kuchta (77. Traoré).

Bohemians - Slavia: Stanciova rána zpoza vápna proskákala těsně vedle

Bohemians - Slavia: Necid nachystal šanci Kovaříkovi, který napálil břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Slavia: Obří závar ve vápně hostů! Ale Hronek nadvakrát neskóroval

Bohemians - Slavia: Schranz pokračuje v sešívaném koncertu! Rychlý kontr, 1:5

Bohemians - Slavia: Krch si naběhl na rohový kop, hlavou ale bránu netrefil

Bohemians - Slavia: Krmenčík bombou do šibenice zvyšuje už na 4:1 pro sešívané!

Bohemians - Slavia: Köstl nakopl Kuchtu, jasná penalta pro hosty!

Bohemians - Slavia: Le Giang vyrazil jen ke Kuchtovi, který dorazil do sítě! 1:3

Bohemians - Slavia: Stanciovu skákavou střelu vyrazil Le Giang komicky hlavou

Bohemians - Slavia: Lingr procedil střelu až za Le Gianga a otočil na 2:1 pro hosty!

Bohemians - Slavia: Stanciu s přehledem proměnil penaltu, 1:1!

Bohemians - Slavia: Köstl lehce nakopl Bořila, po přezkumu VAR penalta!

Bohemians - Slavia: Le Giang kuriózně promáchl a z brankové čáry vykopl Köstl

Bohemians - Slavia: Stanciu se prohnal na levé straně, Samek neusměrnil na bránu

Bohemians - Slavia: Bahovu pobídku nedoklepl do sítě Kuchta

Bohemians - Slavia: Schranz krásně vysunul Kuchtu, ránu z úhlu si pohlídal Le Giang

Bohemians - Slavia: Odražený míč si sebral Dostál, táhlá rána prověřila Mandouse

Bohemians - Slavia: Další šance domácích, Keitovu hlavičku si Mandous pohlídal

Bohemians - Slavia: Chramosta po závaru prorval sešívanou zeď, 1:0!

Bohemians - Slavia: Samek prostrčil na Stancia, Le Giang se musel vymrštit

Bohemians - Slavia: Schranz pálil zpoza vápna nad bránu

70

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905