SESTŘIH: Baník - Slovácko 1:2. Souboj rivalů rozhodl Sadílek

Autor: iSport.cz
3
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Ostravy prohráli v 11. kole první ligy se Slováckem 1:2 a doma nebodovali poprvé po 12 utkáních. Zápas rozhodl v 75. minutě Lukáš Sadílek, jeho spoluhráč Václav Jurečka už v páté minutě otevřel skóre, po půlhodině hry srovnával Daniel Tetour z penalty. Tým z Uherského Hradiště v nejvyšší soutěži porazil Baník potřetí za sebou výsledkem 2:1. Slovácko z posledních devíti duelů dokázalo Ostravany porazit posedmé a poskočilo na druhé místo neúplné tabulky. Slezané klesli na pátou příčku.

Start do zápasu se domácím nepovedl. Dopřáli nejprve prostor Tomičovi, který si to namířil z křídla na střed a po jeho vyražené střele i Jurečkovi, který v páté minutě zblízka pohodlně zaznamenal svůj šestý ligový gól v sezoně.

Ostrava po nepovedeném startu ale postupně přebrala otěže a vynutila si územní převahu. Klíma ve 20. minutě volejem z šestnáctky k domácí smůle trefil jen náruč připraveného Nguyena. Pak ale opět pohrozilo Slovácko a Sadílkovu nepříjemnou ránu z dálky vytahoval nad břevno Laštůvka.

Vyrovnání Baník dosáhl z pokutového kopu. Po zákroku Hoffmanna na Potočného uvnitř šestnáctky se nejprve hrálo dále, ale v přerušení se po intervenci videorozhodčího kopala penalta, kterou Tetour bezpečně proměnil.

SESTŘIH: Baník - Slovácko 1:2. Moravskoslezský duel o poháry rozhodl v závěru Sadílek

Ostrava pokračovala v tlaku i po změně stran, jen do zakončení už přes dobře bránícího soupeře pronikala hůř. V 65. minutě měl druhý gól na noze Kuzmanovič, ale po ideální pobídce Ndefeho z deseti metrů přestřelil.

Jako přes kopírák si hned z protiútoku vytvořili šanci i hosté. Sadílek sice neměl tak komfortní pozici pro střelu, ale trefil bránu a v ní i gólmana Laštůvku.

Vcelku vyrovnané klání rozhodla zdařilá akce Slovácka ze 75. minuty. Havlík přenesl hru dlouhým centrem za ostravskou obranu, střídající Navrátil sklepnul míč na Sadílka a ten zblízka hlavou skóroval.

Domácím pak najednou ztěžkly nohy a pod dojmem nepříznivého stavu a blížícího se závěru nevyprodukovali v podstatě nic nebezpečného. Slovácko si čtvrté ligové vítězství za sebou zkušeně pohlídalo.

Domácí: 32. Tetour

Hosté: 5. Jurečka, 75. L. Sadílek

Domácí: Laštůvka (C) – Juroška (76. D. Buchta), Svozil, Lischka, Fleišman – Ndefe, Kuzmanović, Jánoš (64. Kaloč), Tetour (86. J. Pokorný), Potočný (76. de Azevedo) – Jiří Klíma (86. Chvěja).

Hosté: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (64. Navrátil), L. Sadílek (90+4. Divíšek), Kohút (71. Šimko), Havlík, Holzer (71. Cicilia) – Jurečka.

Baník - Slovácko: Sadílek na zadní tyči vrací hostům vedení! 1:2

Baník - Slovácko: Sadílek dostal spoustu místa, slabou ranou ale Laštůvku nepřekvapil

Baník - Slovácko: Ndefe se skvěle vymanil z presu, Kuzmanovič v tutovce překopl bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slovácko: Kuzmanovič na vzdálenější tyči dorážel do tyče!

Baník - Slovácko: Tetour s přehledem proměnil penaltu, 1:1!

Baník - Slovácko: Hofmann podrážkou trefil Potočného, po přezkumu VAR penalta!

Baník - Slovácko: Holzer vybojoval balon pro Petrželu, který protáhl Laštůvku

Baník - Slovácko: Sadílkovu jedovatou ránu vyškrábl Laštůvka nad břevno

Baník - Slovácko: Klíma si sebral Fleišmanův odražený balon, prověřil Nguyena

Baník - Slovácko: Tomič nastartoval Petrželu, který prováhal chvíli pro nahrávku

Baník - Slovácko: Juroška vyhledal Tetoura, který zakončoval ve skluzu

Baník - Slovácko: Hofmann napálil Tomičovu ruku, penalta se ale nepískala

Baník - Slovácko: Laštůvka neudržel Tomičovu střelu, Jurečka dorazil do sítě! 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905