SESTŘIH: Baník - Plzeň 2:2. Domácí urvali bod, pomohla jim střídání

25
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
Požár: Trpišovský? Vše mohlo být jinak. Potřetí by Spartě kývl, kdyby...

Fotbalisté Plzně v 15. kole první ligy v Ostravě ztratili dvoubrankový náskok a remizovali 2:2. V úvodním poločase se trefili hostující Jhon Mosquera a Jean-David Beauguel z penalty. Mezi 67. a 83. minutou vstřelil dva góly střídající Jiří Klíma.

Domácí: 67. Jiří Klíma, 83. Jiří Klíma

Hosté: 12. Mosquera, 36. Beauguel

Domácí: Budinský – Juroška (46. de Azevedo), Svozil, Lischka, Fleišman (C) – Tetour, Kaloč (67. Budínský) – Ndefe, Kuzmanović (59. Jiří Klíma), D. Buchta (59. Sor) – Almási.

Hosté: A. Hruška – M. Havel, Chorý, Hejda (C), J. Sýkora – Janošek, Bucha – J. Kopic (77. Kayamba), Káčer (65. Al. Čermák), Mosquera – Beauguel.

Domácí: Murin, de Azevedo, Budínský, Jánoš, Sor, Klíma, Pokorný

Hosté: Tvrdoň, Kayamba, Falta, Čermák, Hybš, Ndiaye, Šulc

Domácí: Juroška, Fleišman, Smetana (trenér), de Azevedo

Hosté: Beauguel, J. Sýkora

Petřík – Hájek, Leška

Městský stadion, Ostrava-Vítkovice

Západočeši nevyužili šanci se vrátit do čela neúplné tabulky a zůstali na druhém místě o skóre za mistrovskou Slavií, která má k dobru nedělní domácí zápas s Jabloncem. Viktoria v nejvyšší soutěži nevyhrála potřetí za sebou, pátý Baník na vítězství čeká ještě o jedno kolo déle. Plzeňští v lize neprohráli s Ostravou ve 24. utkání za sebou, tato série trvá od srpna 2009.

Plzeň v personální nouzi na pozici stopera překvapivě uschopnila zraněného útočníka Chorého, který nastoupil s obličejovým krytem zcela atypicky uprostřed defenzivy. A Ostrava nezvykle sestavené obrany soupeře v úvodu několikrát využila.

SESTŘIH: Baník - Plzeň 2:2. Bláznivý duel i kontroverze. Klíma a Sor odvrátili porážku

První šanci ale měl po Budínského špatném odkopu Kopic, jehož ránu do odkryté brány však domácí gólman ještě stihl před čarou a svůj kiks napravil. Pak se ale balony za obranu do několika šancí dostal Baník, ale Kuzmanovič napnul jen boční síť a Almási skóroval z těsného ofsajdu, jeho gól tedy neplatil.

Po dvanácti minutách sehrála rychlou akci po pravé straně Plzeň. Havel ideálním centrem na malé vápno vybídl Mosqueru, který hlavou zakončil přesně do horního rohu ostravské brány.

Omráčení domácí zhruba na deset minut vypadli z role. Na nohy je znovu mohl postavit Kuzmanovič, ale jeho hlavičku chytil Hruška.

Poté do hry vstoupil videorozhodčí, který shledal zákrok Ndefeho na hostujícího Kopicce jako faul a Beauguel z pokutového kopu zaznamenal svůj devátý gól sezony. Francouzský útočník si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

Baník po několika střídáních zhruba po hodině hry znovu dostal do zápasu. Kaloč nejprve ve 49. minutě z dálky napálil břevno, ale nápor Ostravy výrazně zesílil po dalším neuznaném gólu Fleišmana, jemuž předcházel patrně ofsajd.

Domácí se nakonec dočkali brzy nato, když Ndefe postrčil míč na Klímu a ostravský žolík v 67. minutě asi z deseti metrů nezaváhal. Ostrava dokázala doma dát branku Viktorii po více než sedmi letech. Sedm minut před koncem přišla další chvíle Klímy, který po Sorově kolmici dělovkou překonal Hrušku podruhé.

Slezané šli po třech bodech a málem se jim to vymstilo, když po brejku z vyložené šance přestřelil Bucha. Plzeň v Ostravě neprohrála 12. ligový zápas po sobě.

Klíčové momenty utkání

Baník - Plzeň: Sor si parádně navedl balon do středu, Klíma srovnal na 2:2!

Baník - Plzeň: Svozil hlavičkoval po Budínského centru vedle brány

Baník - Plzeň: Sor prostrčil míč na Klímu, který snížil na 1:2!

Baník - Plzeň: se parádně trefil za Hrušku! Ale Ndefe už byl v ofsajdu

Baník - Plzeň: Dvojitá ruka. Lischkův míč trefil Hejdu i Chorého, ale penalta se nepíská

Baník - Plzeň: Kopic vystřelil ze střední vzdálenosti těsně vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Plzeň: Kaloč nádherně kroutil míč do šibenice! Balon skončil na brankové konstrukci

Baník - Plzeň: Bucha si seběhl ke střele a pálil vedle brány

Baník - Plzeň: Beauguel si zaběhl za ostravskou obranu a pálil těsně vedle!

Baník - Plzeň: Ndefe lehce nakopl ve vápně Kopic, po dlouhém přezkumu VAR penalta!

Baník - Plzeň: Káčerova dělovka ze střední vzdálenosti protáhla Budinského

Baník - Plzeň: Tetour výborně vyhledal Kuzmanoviče, který hlavičkoval do Hruškovy náruče

Baník - Plzeň: Mosquera si vyskočil na Havlův centr a poslal hosty do vedení! 0:1

Baník - Plzeň: Almási si pohrál s Chorým i Hruškou a skóroval! Podle sudích ale z ofsajdu

Baník - Plzeň: Kuzmanovič se probíjel na Hrušku, trefil těsně boční síť

Baník - Plzeň: Obří chyba Budinského, Kopic ho do odkryté brány nepřekonal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905