SESTŘIH: Karviná - Baník 1:2. Otočka hostů, v závěru rozhodl Klíma

Autor: iSport.cz
8
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Ostravy v dohrávce 12. kola první ligy po obratu zvítězili v Karviné 2:1. Domácí poslal ve slezském derby v 58. minutě do vedení Eduardo Santos, ale za 10 minut srovnal střídající Yira Collins Sor a po jeho přihrávce pak v druhé minutě nastavení otočil stav Jiří Klíma. Karvinští protáhli sérii bez ligové výhry už na 15 utkání a zůstávají jediným týmem v této sezoně nejvyšší soutěže bez vítězství.

Baník naopak poprvé po čtyřech kolech naplno bodoval a upevnil si páté místo v tabulce. Na čtvrtou Spartu ztrácí pět bodů. Karvinští jsou patnáctí o skóre před posledními Teplicemi. Slezské derby se mělo původně uskutečnit již před měsícem, ale kvůli koronaviru v týmu domácích ho vedení soutěže odložilo.

Část příznivců Baníku se rozhodla zůstat za branami stadionu a symbolicky tím podpořit neočkované fanoušky, kteří od pondělí po zpřísnění vládních opatření proti koronaviru nově nemohou do hlediště. I tak jejich chorály doléhaly až na hřiště.

Slezské derby se od úvodu hrálo v dobrém tempu a s šancemi na obou stranách. Aktivněji začal Baník, ale první větší možnost měla Karviná. Ve 13. minutě si naskočil na centr ostravský odchovanec Papadopulos a zasahovat musel gólman Budinský. Chvíli nato po dobrém brejku nevyšlo zakončení patičkou domácímu Bartošákovi.

SESTŘIH: Karviná - Baník 1:2. Ostrava otočila derby gólem Klímy v nastavení

Ve 24. minutě podržel Karvinou gólman Bolek, když vyrazil Kaločovu hlavičku zblízka. Na opačné straně o čtyři minuty později Qose zakroutil přímý kop do vápna a míč, který bez teče směřoval na branku, s obtížemi vytáhl Budinský.

Po změně stran začali Karvinští náporem. V 50. minutě napřáhl z dálky stoper Santos a míč z horního rohu konečky prstů tečoval na roh gólman Budinský. Ostravští trenéři, kteří udělali tři změny v základní sestavě oproti předchozímu remízovému utkání s Plzní, na nepovedený vstup do druhé půle reagovali v 56. minutě trojitým střídáním a nasadili Almásiho, Tetoura a Sora.

Inkasovaný gól tím ale neodvrátili. V 58. minutě si na Bartošákův roh naskočil Santos a hlavou překonal Budinského, který nepřesvědčivě vyběhl. Brazilský stoper si připsal první branku v ligové sezoně.

Karviné vydrželo vedení jen zhruba 10 minut. Kaločův přízemní centr z levé strany se nadvakrát dostal ke střídajícímu Sorovi a ten zblízka překonal Bolka. Nigerijský záložník navázal na dvě asistence z minulého utkání s Plzní a v české lize skóroval podruhé.

Baník se v závěru tlačil za vítězstvím. V 83. minutě ještě střídající Potočný minul, ale v druhé minutě nastavení nacentroval z levé strany před branku Sor a Klíma hlavičkou k tyči dokonal obrat. Ostravský útočník prožívá povedené období, v minulém kole dvěma góly zařídil remízu s Plzní. Karviná prožila stejný zápas jako o víkendu s Libercem, s nímž rovněž neudržela vedení a brankou v nastavení prohrála 1:2.

Domácí: 58. Santos

Hosté: 68. Sor, 90+2. Jiří Klíma

Domácí: Bolek – Mikuš, Santos, P. Buchta, Šehić – Siňavskij (84. Jurásek), Qose (75. Stropek), Mangabeira (84. Durosinmi), Túlio, Bartošák (63. Nešický) – Papadopulos (C).

Hosté: Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman (C) – D. Buchta (56. Sor), Budínský (56. Tetour), Kaloč, Kuzmanović (56. Almási), de Azevedo (82. Potočný) – Jiří Klíma.

3126 diváků

Karviná - Baník: Domácí na kolenou, rozhodující úder jim zasadil Klíma, 1:2!

Karviná - Baník: Santos chtěl být jako Schick, Bolka ale nezaskočil

Karviná - Baník: Slibný přímák pro Baník zazdil De Azevedo

Karviná - Baník: Sor si narazil o ležícího Almásiho a vyrovnal, 1:1!

Karviná - Baník: Bleskové vyrovnání měl na hlavě De Azevedo, Bolka ale nepřekonal

Karviná - Baník: Domácí jdou zaslouženě do vedení, hlavou se prosadil Santos, 1:0!

Karviná - Baník: V další šanci selhal Klíma, balón ani pořádně netrefil

Karviná - Baník: Pohlednou kombinaci domácích zakončil De Azevedo, rána mu však nesedla

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905