Jakub Dvořák
27. listopadu 2021 • 14:28

Přijde liga o stálici? Teplice udělaly spoustu chyb, říkají Ščasný s Rosou

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kompletní česká nominace na ZOH, kdo bude reprezentovat pod pěti kruhy?
Mountfield HK - Liberec: Propadnutí hostující obrany potrestal Kelly Klíma, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Procházíte a kocháte se. Div se nehodláte zastavit, chvíli studovat zdejší reálie. Tu evropské poháry, symbolizující slavné časy silné generace. Jinde snímky mezistátního utkání české reprezentace. Otočíte se a na druhé straně visí fotografie hráčů, kteří to ze Stínadel dotáhli daleko za hranice republiky. Staré dobré časy v Teplicích. Za pár měsíců však odtud může FORTUNA:LIGA zmizet. „Skláři“ si zahrávají s osudem.Cesta zmíněným průchodem v útrobách teplického stadionu, který spojuje pracoviště pro média s recepcí, vás ovane nostalgií. Zatímco členy vedení, trenéry a hráče by měla motivovat. Zavazovat. Nastiňuje jim slavnou minulost, jíž se Teplice pyšní.

Jenže sotva opustíte AGC Arenu, nadšení záhy přechází do skepse, jak slavná značka v současnosti chátrá. Sešup je zjevný. V aktuální sezoně mají žlutomodří v polovině základní části žalostných pět bodů. O 11 méně než loni, o 17 méně než před pěti lety a takhle bychom mohli pokračovat.

„Rozhodně se teď nemíníme vzdát. Jakmile ale všechno do konce podzimu prohrajeme, nebude naše situace kritická, ale už konečná,“ pronesl trenér Jiří Jarošík. Bylo po klíčovém duelu s Pardubicemi. Teplice opět padly. Čítají jedenáct zápasů bez výhry. Krizový a zároveň stále začínající kouč aspiruje na přezdívku 007. Právě tak může vypadat Jarošíkova bilance po nedělním utkání na Slavii.

A co hůř – „skláře“ sžírá nemilosrdná statistika. Žádný klub, jenž měl po 15. kole na posledních dvou příčkách tak málo bodů (5), se nikdy nezachránil. Moc neuklidní, že Teplice čeká do konce sezony o pět kol víc než v dobách před nadstavbou. Děsivé. Fatalita? Jak se to vezme…

Jiří Jarošík po další porážce Teplice
Jiří Jarošík po další porážce Teplice

„Statistika hovoří jasně a bude velmi těžké ji obelstít,“ ví Antonín Rosa, někdejší stoper Severočechů, jenž ve žlutomodrém dresu odkopal přes 100 ligových zápasů. „Chybí mi v týmu potenciál. Pokud v zimě nepřijdou posily, nevidím naději, že by se to mělo zlepšit.“

Klub je však paralyzován.

Známkování hráčů F:L: statistiky, nejlepší jedenáctka

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

O čtvrtý titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem je Hradec Králové.

Los ligy Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud