SESTŘIH: Dynamo - Slovácko 3:2. Úžasný obrat. Favorit padl proti deseti

Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Českých Budějovic třemi brankami v oslabení senzačně otočili zápas 16. kola první ligy se Slováckem a zvítězili 3:2. Hosté vedli po gólech Jana Kalabišky a Lukáše Sadílka 2:0 a od 69. minuty hráli přesilovku po vyloučení domácího Jakuba Hory. V 72. minutě ale snížil střídající Matěj Valenta a v závěru dokonal málokdy vídaný obrat v početní nevýhodě dvěma brankami Fortune Bassey. Slovácko prohrálo poprvé po osmi kolech a může přijít o druhé místo v tabulce. Dynamo doma v lize podruhé za sebou zvítězilo a je osmé.

Domácí: 72. M. Valenta, 82. Bassey, 85. Bassey

Hosté: 19. Kalabiška, 52. L. Sadílek

Domácí: Vorel – Skovajsa, Sladký, Králik (C), Čolić (90+5. Michal Škoda) – Hora, Čavoš (64. M. Valenta) – Van Buren, Mihálik (64. Vais), Mršić (46. Tolno) – Bassey (90+7. Javorek).

Hosté: Nguyen – Reinberk (88. Vecheta), Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – Holzer (75. Tomič), Kohút (66. V. Daníček) – Havlík, L. Sadílek (88. O. Šašinka), M. Petržela (75. Navrátil) – Jurečka.

Domácí: Šípoš, Tolno, Škoda, Vais, Javorek, Valenta, Brabec

Hosté: Bajza, Daníček, Tomič, Vecheta, Šašinka, Navrátil, Šimko

Domácí: Hora (č), M. Valenta, Kohout (asistent trenéra), Horejš (hlavní trenér)

Hosté: L. Sadílek, Havlík, V. Daníček, Luboš Přibyl (trenér brankářů)

Ginzel – Váňa, Novák – Szikszay. VAR: Petřík. AVAR: Hurych. DFA: Mikel. TD: Rampáček.

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

822 diváků

Svěřenci trenéra Martina Svědíka po většinu zápasu dominovali a naděje Českých Budějovic na dobrý výsledek dlouho držel brankář Vorel, který předvedl několik výtečných zákroků. První příležitost měli Jihočeši, ve 14. minutě po brejku střílel Bassey, ovšem Nguyen jeho pokus bez potíží zlikvidoval.

O pět minut později se prosadilo Slovácko. Po pravé straně unikl Sadílek, po zemi poslal přesnou přihrávku na vzdálenější tyč, kde se do koncovky natlačil Kalabiška a překonal Vorla. Hostující obránce v lize skóroval potřetí za sebou.

Favorit mohl brzy přidat druhý gól. Ve 25. minutě českobudějovický Hora fauloval v pokutovém území Holzera. Rozhodčí Ginzel nařídil penaltu, ale pokus Jurečky Vorel vyrazil. Další příležitost měl ještě do přestávky hlavičkující Hofmann, střelu Petržely pak Vorel vyrazil do tyče.

SESTŘIH: České Budějovice -Slovácko 3:2. Fantastický obrat v deseti, Bassey skóroval hned dvakrát

Slovácko pokračovalo v aktivním výkonu i v úvodu druhé části. V 52. minutě to potvrdil zvyšující brankou Sadílek, při jehož střele z hranice vápna snad jedinkrát v utkání zaváhal Vorel. Hosté navíc od 69. minuty hráli v přesilovce, protože po faulu na Jurečku a přezkoumání situace u monitoru udělil sudí Ginzel červenou kartu Horovi.

Jihočeši však v oslabení paradoxně ožili a prosadili se i gólově. Nejprve si v 72. minutě naskočil na centr po rohu střídající Valenta a snížil. Na konci 81. minuty se pak dostal do brejku Bassey a přesnou střelou k tyči srovnal.

Za necelé čtyři minuty pak nigerijský útočník dokonal po dalším úniku senzační obrat, když ho znovu nedokázal ubránit Hofmann. Bassey si polepšil už na osm gólů v ligové sezoně. Hostům mohl zachránit aspoň bod střídající Vecheta, ale jeho pokus hlavou chytil na brankové čáře Vorel.

Klíčové momenty utkání

České Budějovice - Slovácko: Zákrok snů! Vorel se vzynamenal při hlavičce Vechety

České Budějovice - Slovácko: Šok pro hosty! Bassey srovnává na 2:2

České Budějovice - Slovácko: Domácí v oslabení snižují, po rohu se trefil Valenta, 1:2

České Budějovice - Slovácko: Neuvěřitelné! Bassey utekl i podruhé a oslabení domácí otáčejí výsledek, 3:2!

České Budějovice - Slovácko: Jurečka trefil hlavou pouze tyčku, navíc stál v ofsajdu

České Budějovice - Slovácko: VAR v akci! Za došlápnutí na Jurečku vidí Hora červenou kartu

České Budějovice - Slovácko: Sadílek v další šanci, tentokrát však mířil nad

České Budějovice - Slovácko: Sadílek propálil Vorla a hosté vedou už 2:0!

České Budějovice - Slovácko: Jurečka mol zvýšit, hlavou bránu ale netrefil

České Budějovice - Slovácko: Dělovku Kadlece zblokoval jeden z hráčů Dynama

České Budějovice - Slovácko: Petržela mohl zvýšit, Vorlovi však pomohla tyčka

České Budějovice - Slovácko: Hofmannova hlavička šla nad bránu

České Budějovice - Slovácko: Jurečka penaltu neproměnil, v bitvě nervů vítězem Vorel!

České Budějovice - Slovácko: Penalta pro Moravany! Hora zbytečně podkopl Holzera

České Budějovice - Slovácko: Po ukázkové kombinaci jdou hosté do vedení, prosadil se Kalabiška, 0:1!

České Budějovice - Slovácko: První střelu na bránu si připsal Bassey, na Nguyena ale nevyzrál

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905