Jan Podroužek
20. ledna 2022 • 18:42

Blíží se dohoda o Sorovi. Baník vyhlíží miliony i procenta. Co Takács?

Vstoupit do diskuse
30
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Martin Fenin ve Studiu iSport o Frankfurtu i vazbě v Barceloně
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 3:1. Domácí získali premiérový pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LAGOSU | Baník a Slavia už pomalu dokončují jednání, na jehož konci by měl z Ostravy do Edenu přestoupit mladý Nigerijec Yira Sor. Kluby ladí poslední detaily dohody, podle informací Sportu to „sešívané“ má vyjít na částku kolem třiceti milionů korun, zároveň by Baníku měla připadnout procenta z případného příštího hráčova přestupu a do Vítkovic poputuje i hráčská kompenzace, patrně někdo z trojice Filip Blecha, Ladislav Takács, nebo Ubong Ekpai, nejspíš formou hostování s opcí.Slavia už v neděli ukončí své dlouhé soustředění v Portugalsku a vydá se domů. A tam by se měla setkat s novou posilou – Yirou Sorem z Baníku Ostrava. Nigerijský záložník už se během čtvrtka vydal na cestu z tureckého Beleku do Prahy, kde Baník dokončuje soustředění. V české metropoli podstoupí 21leté křídlo zdravotní prohlídku.

Jednání se měla táhnout skoro od začátku zimní přípravy, částečně i proto Sor vůbec za výběr Ondřeje Smetany nenastupoval, sestava se v obou dosavadních zápasech na kempu v Beleku obešla bez něj, i v tom posledním proti maďarské Kisvárdě, které Baník vyhrál 1:0.

Tou dobou už byla dohoda ve velmi pokročilém stavu. Měla by znít takhle: za přestup Nigerijce zaplatí „sešívaní“ mezi pětadvaceti až třiceti miliony korun, Baníku připadne i částečný podíl na případném dalším hráčově přestupu, spekuluje se o asi dvaceti procentech, a opačným směrem půjde i hráčská kompenzace.

První volbou trenéra Smetany měl být defenzivní univerzál červenobílých Ladislav Takács, jenže jeho zdravotní stav je dál komplikovaný a řeší ho operací. Jeho návrat se velmi špatně odhaduje.

„Už je po zákroku, po reoperaci čištění menisku. Čekáme, co přijde z Baníku,“ sdělil ve čtvrtek krátce Sportu Takácsův manažer Martin Hrdlička. Stále přitom platí zájem z polského Zaglebie Lubin a taky z Dánska.

Proto vznikly ještě další dvě verze. Smetana měl stát i o středního záložníka Filipa Blechu, kterého Slavia vykoupila teprve na začátku ledna ze spřátelené Vlašimi a počítá se s tím, že by se měl posunout na hostování.

Další variantou je Ubong Ekpai. Prakticky ihned, co jako volný hráč v létě podepsal smlouvu v Edenu, dostalo vedení „sešívaných“ na vědomí, že by Baník stál o jeho hostování. Tehdy si ho ale kouč Jindřich Trpišovský ponechal pro podzimní část v kádru. Teď, zdá se, je cesta k tomuto přesunu otevřenější logicky i proto, že by se jednalo z hlediska postupu vlastně o výměnu „kus za kus“.

Sor přišel do Baníku loni v únoru z Nigérie. Během jara 2021 se ještě prosazoval velmi složitě, spíš jen naskakoval do závěrů zápasů. Na podzim se ovšem stal docela pravidelným členem sestavy. A užitečným. V lize vstřelil tři góly, na dalších pět nahrál, jednou se prosadil i v domácím poháru.

Utekl rok, a už má namířeno do Slavie. Pokud to tedy dobře dopadne.

Logo přestupů Fotbalové přestupy online >

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE

Známkování hráčů F:L: statistiky, nejlepší jedenáctka
Vstoupit do diskuse
30

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

Titul pošesté získala Viktoria Plzeň.

Plzeňské oslavy titulu Program nadstavby Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud