SESTŘIH: Bohemians - Zlín 1:0. Brzký gól Hronka rozhodl o výhře klokanů

Autor: ČTK, apr
1
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili ve 21. kole první ligy Zlín 1:0. V páté minutě rozhodl bývalý hráč "Ševců" Petr Hronek. Pražané vyhráli v nejvyšší soutěži po sérii čtyř porážek a poskočili z 13. na 11. místo, na němž vystřídali právě svého dnešního soupeře. Zlín klesl na 12. pozici, má však zápas k dobru.

Domácí: 5. Hronek

Hosté:

Domácí: Valeš – Köstl, Bederka, Vondra – M. Dostál (C), Hronek (84. Koubek), Petrák, Květ, J. Kovařík (84. Bartek) – Chramosta (42. Beran), Puškáč (52. Necid).

Hosté: Rakovan – Cedidla, Vraštil (C), Simerský, Matejov (90+1. J. Kolář) – Tkáč (79. Chwaszcz), Conde, R. Hrubý (79. Hrdlička) – Y. Dramé (67. V. Vukadinović), Janetzký, Fantiš.

1000 diváků

Týmy měly před tímto soubojem vyrovnanou vzájemnou ligovou bilanci výher (6), remíz (9), porážek (6) i skóre (21:21). Pro Zlín šlo o první duel v jarní části sezony nejvyšší soutěže, jelikož minulý týden kvůli koronaviru v týmu nehrál zápas s Libercem, s nímž se utká v úterý. Hostům mimo jiné chyběl kapitán a jejich nejlepší střelec v ligovém ročníku Poznar.

V základní sestavě domácích nastoupila lednová posila záložník Petrák. „Klokani“ na hosty doslova vlétli. Gólman Rakovan už po 11 vteřinách hry vytáhl Dostálovu střelu z hranice vápna, následnou Kovaříkovu dorážku zblokoval na roh Cedidla.

V páté minutě už domácí nezaváhali. Puškáč stihl odcentrovat do šestnáctky z úrovně rohového praporku dříve, než míč skončil v zámezí, kapitán Dostál hlavou posunul míč na Hronka, který v nelehké pozici skákavý a vysoký míč umístil přesně k tyči. Osmadvacetiletý záložník zaznamenal třetí gól v ligové sezoně.

Zlín se poprvé osmělil ve 14. minutě, jenže Janetzký z hranice vápna nezamířil přesně. Po necelé půlhodině hry Tkáč fauloval Chramostu, k nelibosti domácích hráčů i trenéra Klusáčka však rozhodčí Adámková zlínskému hráči druhou žlutou kartu krátce po sobě neudělila.

Ve druhém poločase si po Hronkově dlouhém autu málem zlínský stoper Vraštil dal ve svém 100. ligovém startu vlastní branku, když hlavičkoval za sebe, Rakovan však vytáhl míč nad břevno. Zlínský brankář si poradil s Květovou ranou z dálky a mimo tři tyče skončila Dostálova přízemní střela.

Místo toho málem v 84. minutě z ničeho nic srovnali hosté po akci dvou střídajících hráčů. Hrdlička nacentroval na Chwaszcze, který hlavičkoval těsně vedle. Na gólmana Valeše nevyzrál ani další příchozí hráč z lavičky Vukadinovič. Zlín tak nevyužil toho, že vršovický celek má s 45 inkasovanými góly nejhorší obranu soutěže.

Bohemians v lize se „Ševci“ sedmkrát po sobě neprohráli. Pražané doma v Ďolíčku zvítězili po dvou ligových porážkách a v této sezoně tam získali 16 z celkových 21 bodů. Zlín venku v nejvyšší soutěži nevyhrál posedmé v řadě.

Bohemians - Zlín: Rakovan výtečně vystál Koubka

Bohemians - Zlín: Valeš ztlumil Vukadinovičovu ránu

Bohemians - Zlín: Chwaszcz odmítl zlínské vyrovnání!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Zlín: Necid z otočky přestřelil

Bohemians - Zlín: Adámková měla vyloučit Cedidlu, nestalo se tak!

Bohemians - Zlín: Hronek ve vápně úplně sám, Rakovana si vychutnal, 1:0

Bohemians - Zlín: Rakovan v ohni hned od začátku!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.