15. února 2022 • 13:14

Slavia se loučí se Stanciem, na videu objímá trofeje. Tvrdík je spokojený

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
8
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už nějakou dobu byla ruka v rukávě, teď už je vše definitivní. Jak v lednu informoval deník Sport, Nicolae Stanciu opouští fotbalovou Slavii a odchází do čínského Wu-Chanu Three Towns, kde podepsal tříletou smlouvu. Český mistr se s rumunským záložníkem loučí videem na sociálních sítích, kde objímá ve Slavii získané trofeje.Stanciu odchází do čínského klubu Wu-chan Three Towns, ročně by si měl přijít na tři miliony eur (v přepočtu kolem 75 milionů korun). Slavia za něho má dostat 4 miliony eur (97 milionů korun), tedy přibližně stejnou sumu, za kterou ho před dvěma a půl roky koupili ze Saúdské Arábie.

„Ve dvou přestupních obdobích přišla nabídka na Nica, ale my jsme ho dvakrát nepustili, protože jsme ho potřebovali. Teď odchází v situaci, kdy to chtějí obě dvě strany, je to pro něj i pro klub výhodné,“ uvedl k přestupu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík na klubovém webu.

Stanciovi by navíc ve Slavii v létě skončila smlouva. „Je to hráč určitého věku, dívá se na to logicky tak, že má před sebou poslední kontrakt. A my na to nahlížíme tak, že bychom rádi prostředky do něj vložené získali zpět,“ popisoval slávistický boss. 

„Z hlediska sportovních výkonů je jeho přínos absolutně nezpochybnitelný, část titulů, pohárů a všeho, co máme v muzeu, je jeho zásluhou. Z jeho působení u nás jsem nadšený, spokojený a přeji mu úspěšnou další kariéru. Za mě, tak jak jsem Nica poznal, je to milý, hodný, usměvavý a pokorný člověk. Odchází po dohodě obou dvou stran, všichni si to přejeme. Přestup dává logiku sportovně, ekonomicky i lidsky,“ pochvaloval si Tvrdík.

„Rád bych poděkoval fanouškům za to, jak mě přijali. Vždy jsem se snažil dělat maximum a doufám, že jsem je nezklamal. Slavia byla bez pochyby nejlepším obdobím mé kariéry,“ vyznal se na rozloučenou sám Stanciu.

„Kluci, kabina. Každý, kdo tu pracuje, mi bude chybět. Měl jsem s každým skvělý vztah a budou mi scházet. Radost po zápasech, vítězstvích, trofejích mi bude chybět. Ale takový je fotbal, nadešel čas se posunout. Jsem rád, že ze Slavie odcházím s tolika trofejemi, úspěchy a rekordy. Jsou to věci, které zůstanou navždy v její historii a jsem rád, že jsem toho mohl být součástí,“ děkoval Rumun.

Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud