SESTŘIH: Teplice - Karviná 1:0. Fortelný nachytal brankáře z dálky

Autor: iSport.cz
0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?

Fotbalisté Teplic porazili ve 22. kole první ligy doma Karvinou 1:0 a udělali důležitý krok k možné záchraně v nejvyšší soutěži. Utkání dvou sestupem ohrožených týmů rozhodl ve 22. minutě Jan Fortelný.

Severočeši naplno bodovali i ve třetím jarním zápase, vyhráli pátý z šesti posledních ligových duelů a posunuli se na 13. místo neúplné tabulky. Karviná zůstává po první letošní porážce dál poslední, devět bodů ztrácí na patnácté Pardubice. Ty mají dva zápasy k dobru.

Do základní sestavy Teplic se vrátil po prodělaném koronaviru Trubač. Na straně Karviné pro změnu chyběl Čmelík, který se podílel brankou na minulé remíze s Jabloncem (1:1) a ještě předtím pomohl asistencí k výhře na hřišti Slavie (1:0).

"Skláři" vstoupili do utkání lépe a už v šesté minutě se dostal po chybném odkopu brankáře Bajzy do nadějné střelecké pozice Sejk. Karvinský gólman však svou chybu napravil a vytěsnil jeho přizemní ránu na roh. O chvíli později se opřel do míče z hranice také Fortelný, ale těsně minul.

Ve 22. minutě se domácí dostali šťastně do vedení. Po faulu Dramého se k postavil k přímému kopu z velké vzdálenosti Fortelný a jeho centr proletěl k překvapení všech pokutovým územím až do sítě. Třiadvacetiletý záložník, který v Teplicích hostuje z pražské Sparty, zaznamenal čtvrtý gól v této ligové sezoně a vyrovnal nejlepšího klubového střelce Mareše.

Severočeši získali díky vedoucí brance klid a po půl hodině hry mohli po povedené týmové souhře od vlastního pokutového území náskok zvýšit, Sejk ale v koncovce přestřelil. Karviná, která za celý poločas nevyslala ani jednu střelu, zahrozila až v závěru. Látalův pokus po rychlém brejku ovšem zablokoval Vondrášek.

Teplice ani ve druhé části nepolevily v aktivitě a v 50. minutě se dostal po přiťuknutí Sejka do dobré palebné pozice Trubač, hosty však zachránil obranným zákrokem Dramé.

Hostující trenér Páník se snažil tým oživit střídáním, ale jeho hráči se na těžkém terénu proti aktivně napadajícímu soupeři prosazovali jen těžko. Teprve deset minut před koncem našel střídající Papadopulos unikajícího Bartošáka, jeho pokus o lob však brankář Grigar vystihl a udržel Teplice ve vedení.

Když pak devětatřicetiletý gólman zasáhl spolehlivě i proti hlavičce Papadopulose, mohli domácí slavit důležité vítězství. Teplice doma s Karvinou neprohrály ani v sedmém ligovém zápase.

Domácí: 22. Fortelný

Hosté:

Domácí: Grigar (C) – Vondrášek, Mohamed Tijani, Kučera – D. Boljevič (82. Shejbal), Trubač, Mareček, Hyčka – Fortelný (82. Knapík) – Žák (90+2. J. Mareš), Sejk (63. Jukl).

Hosté: Bajza – S. Dramé (77. Papadopulos), P. Buchta, Kobouri – Šehić, Jánoš, Qose (61. Túlio), Látal (61. Siňavskij) – Bartošák (C), Zorvan (70. Lukáš Holík) – Durosinmi.

Nejzajímavější momenty utkání:

Teplice – Karviná: Filip Žák mohl navýšit vedení!

Teplice – Karviná: Další šance sklářů, Filipa Žáka vychytal Bajza

Teplice – Karviná: Daniel Trubač mohl navýšit vedení, proti byl Dram

Teplice – Karviná: Hostující v šanci, Látalův pokus byl zblokován Vondráškem

Teplice – Karviná: Rychlý protiútok Sejk nevyužil, mířil vysoko nad

Teplice – Karviná: Skláře poslal do vedení Fortelný, který zatočil míč až do sítě, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.