11. března 2022 • 12:45

Sudí Hrubeš končí kariéru. Trápilo ho zdraví, dvakrát nedal kondiční testy

Autor: ČTK, šp
Vstoupit do diskuse
6
TOP VIDEA
Dloubák: Top čeští talenti. Proč vyhrál Jurásek a co minulé ročníky?
MOMENTY Davida Hovorky: gól hýžděmi, Liga mistrů i nej stopeři s Kúdelou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový rozhodčí Karel Hrubeš ukončil kariéru. Pětačtyřicetiletého sudího k tomu vedly především zdravotní důvody, před necelými třemi roky bojoval s rakovinou. Problémy se zdravím zřejmě ovlivnily jeho fyzickou připravenost před startem jarní části FORTUNA:LIGY, když dvakrát za sebou neprošel kondičními testy. O Hrubešově rozhodnutí informoval web Fotbalové asociace ČR.V profesionálních soutěžích působil Hrubeš od roku 2006. V první lize odpískal 187 zápasů, což je historicky osmý nejvyšší počet. V této sezoně nejvyšší soutěže odřídil sedm duelů, v poslední době působil především jako videorozhodčí. V letech 2016 a 2021 měl jako hlavní arbitr na starosti finále domácího poháru. Na mezinárodní scéně absolvoval v různých pozicích 35 utkání.

„Nastal čas, kdy je potřeba uzavřít moji kariéru rozhodčího, v níž jsou jak krásné vzpomínky, tak i ty, které nebyly příjemné, což ale k té naší roli ve fotbale patří. Důležité je vše brát s určitým nadhledem. Během života člověk mění své hodnoty a já jsem konečně dospěl k rozhodnutí, které především moje rodina již dlouho očekávala. A zároveň upřednostnil své zdraví před pokračováním na ligové úrovni v jakékoliv pozici rozhodčího,“ řekl Hrubeš.

Vstoupit do diskuse
6

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud