SESTŘIH: Vlašim - Teplice 2:2. Skláři zůstávají v lize, klid pojistil Sejk

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Teplic si bezpečně pohlídali setrvání ve FORTUNA:LIZE i pro příští ročník. Po domácí výhře 3:0 sice ve Vlašimi dvakrát prohrávali, do druhého poločasu ale nastoupil Václav Sejk, který rychle vyrovnal na konečných 2:2.

Tepličtí vyhráli teprve druhý z posledních sedmi venkovních zápasů a odvrátili hrozbu sestupu z nejvyšší soutěže, kde působí nepřetržitě od sezony 1996/97. Vlašim, která obsadila v druhé místo druhé místo, naopak na vysněný premiérový postup mezi elitu nedosáhla.

Boj o první ligy přilákal na malý stadion ve Vlašimi zhruba 1300 diváků. Do sestavy domácích se vrátil útočník Gning, který ve čtvrtek v Teplicích nehrál kvůli drobnému zranění. Senegalský hrotový hráč byl od úvodu aktivní a v 16. minutě po jeho akci pálil v dobré pozici do boční sítě Suchan. Rigovu střelu poté vyrazil Grigar a Gning poté před teplickým gólmanem nedokázal zakončit.

Ve 33. minutě už aktivnější středočeský celek vedl. Po akci na levé straně napřáhl obránce Svoboda a s přispěním drobné teče trefil přesně vzdálenější horní roh. Tepličtí ale rychle srovnali. V 36. minutě si na centr z rohového kopu na bližší tyč naběhl Mareš a hlavičkou srovnal.

Na konci 39. minuty si Vlašim vzala vedení zpět. Centrovaný míč poslal hlavou před branku Broukal a Zlatohlávek zblízka doklepl do sítě. Na opačné straně hosté marně reklamovali ruku domácích ve vápně a Hyčka následně dalekonosnou ranou těsně minul.

Teplický trenér Jarošík poslal do druhé půle Sejka a střídání se mu rychle vyplatilo. Po přízemním centru z levé strany k novému hráči na trávníku propadl na malém vápně míč a bylo znovu srovnáno. Odpovědět mohl Rigo, jehož střelu odvrátil bránící Tijani, v 58. minutě pak proti Gningově hlavičce skvěle zasáhl Grigar. Na opačné straně vyškrábl Marešův pokus k tyči Vágner.

Zhruba od 70. minuty už bylo patrné, že Vlašimští na větší zdramatizování utkání nemají síly. Domácí stále více otevírali hru a Severočeši měli několik šancí na to, aby otočili stav. Mareše však znovu vychytal Vágner, jenž si pak poradil i se střelou střídajícího Ledeckého. Patnáctý tým prvoligové sezony už to ale nemuselo příliš mrzet.

Domácí: 33. Svoboda, 39. Zlatohlávek

Hosté: 35. Mareš, 49. Sejk

Domácí: Vágner (C) – Icha (81. Hošek), Breda, Broukal, Svoboda – Rigo (81. Toula), Suchan (88. Lehoczki), Křišťan, Jurásek – Gningue (81. Zinhasović), Zlatohlávek (66. Solomon).

Hosté: Grigar – Hyčka (90+2. Prošek), Vondrášek, Shejbal, Tijani – Fortelný (68. Kodad), Trubač, L. Mareček, Kučera, Nsunzu (46. Sejk) – Mareš (80. Ledecký).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905