SESTŘIH: Sparta - Dukla 2:1. První duel pod Priskem, Drchal otáčel skóre

4
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Sparty si v prvním zápase pod novým koučem Brianem Priskem připsali úvodní výhru v přípravě na novou sezonu, když otočil duel s Duklou a vyhráli 2:1. Vše podstatné se událo ve druhé půli, kdy si Václav Drchal nejdřív dal vlastní gól, 20 minut před koncem pak srovnal Jan Fortelný a o čtyři minuty později Drchal po vysunutí za obranu získal penaltu, kterou i proměnil.

Priske nasadil na podmáčeném terénu do každého z poločasů rozdílné jedenáctky. Na úvod přípravy šetřil několik hráčů základní sestavy a dal šanci řadě mladíků. V sestavě třetího týmu uplynulé ligové sezony také ještě chyběla nejnovější posila útočník Kuchta.

Všechny branky padly až po přestávce. V 64. minutě si dal po rohovém kopu vlastní gól Drchal, svěřenci trenéra Rady ale překvapivé vedení neudrželi. Hned za šest minut po rychlé kombinační akci srovnal Fortelný a za další čtyři minuty vybojoval Drchal penaltu, kterou sám s přehledem proměnil.

Jan Mejdr, nový Kadeřábek? Co nabízí sparťanská posila z Hradce

Presink, intenzita. Priske začal úřadovat ve Spartě. Chceme být nejlepší, hlásil

4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905