SESTŘIH: Zlín - Slovácko 0:2. Derby pro hosty! Výhra po měsíci a půl

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 10. kole první ligy ve Zlíně 2:0. O jejich branky se ve druhém poločase postarali Mirčás Duskí a Michal Trávník. Tým z Uherského Hradiště tak v nejvyšší soutěži přerušil sérii pěti utkání bez vítězství a dobře se naladil na čtvrteční zápas ve skupině Evropské konferenční ligy proti Nice.

Slovácko v tabulce poskočilo na desáté místo, naopak „Ševci“, kteří naplno nebodovali počtvrté za sebou a vyhráli jediný z posledních sedmi domácích zápasů, jsou na předposlední patnácté pozici.

Úvod východomoravského derby vyšel lépe domácím, kteří předčili soupeře dobrým pohybem a aktivní hrou středem hřiště i po křídlech. V páté minutě střílel nad Hrubý, poté pálil přesněji Kolář, ale ke své smůle trefil před sebou stojícího spoluhráče.

Slovácko se dostávalo do tempa jen pozvolna, ale hned jeho první vážnější akce zaváněla gólem. Petržela by ale ve slibné pozici nesměl trefit jen nohy už překonaného a ležícího brankáře Rakovana. Ve 21. minutě poslal míč nad Mihálik, o pět minut později mohl otevřít skóre Daníček, jehož přízemní střela jen o kousek minula tyč Rakovanovy branky. Podobně dopadl i další pokus Mihálika.

Do druhé půle vstoupilo výborně Slovácko a ve 47. minuty šlo do vedení. Mihálik po pasu Kalabišky přeloboval vyběhnutého Rakovana a míč do sítě dorazil Iráčan Duskí, který skóroval potřetí v ligové sezoně.

„Ševci“ museli vsadit více na ofenzivu, kterou posílili střídáním. Po hodině hry z hranice pokutového území zamířil tvrdě Janetzký, ale gólman Nguyen s obtížemi vyrazil míč na roh.

V 70. minutě hlavičkoval nepřesně Jawo, pak nápor Zlína na chvíli ochabl, hosté ovládli střed pole a hru kontrovali. V 81. minutě se vydal na dlouhou cestu po pravém křídle čerstvý Tomič, ve vápně našel rovněž střídajícího Trávníka, jenž si položil Koláře a střelou pod břevno rozhodl o osudu zápasu. Zlín prohrál čtvrtý z posledních pěti ligových duelů se Slováckem.

Domácí:

Hosté: 47. Doski, 81. Trávník

Domácí: Rakovan – Cedidla, J. Kolář, V. Procházka (C), Bartošák (80. Simerský) – Didiba – Fillo (58. Y. Dramé), Janetzký (80. J. Hellebrand), R. Hrubý (58. Vukadinović), Čanturišvili (90. Kovinić) – Jawo.

Hosté: Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Doski (85. Siňavskij) – Havlík, Daníček – Petržela (69. Tomič), Mihálik (69. Trávník), Kalabiška – L. Kozák (85. Vecheta).

Domácí: Simerský, Reiter, Dramé, Kovinić, Hellebrand, Dostál, Vukadinović

Hosté: Brandner, Břečka, Fryšták, Kohút, Siňavskij, Šašinka, Šimko, Tomič, Trávník, Vecheta

Stadion Letná, Zlín

Klíčové momenty utkání:

Zlín – Slovácko: Dvougólové vedení zařídil Michal Trávník

Zlín – Slovácko: Hosté se na začátku druhé půle ujímají vedení, míč do sítě dorazil Doski, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905