Komise rozhodčích: Kuchtův gól platit neměl. V Ďolíčku dobrý výkon Zelinky

Autor: mas, ČTK
28
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ani v 10. kole FORTUNA:LIGY se zápasy neobešly bez sporných momentů. Tím nejdiskutovanějším byl nakonec rozhodující gól sparťana Jana Kuchty proti Hradci Králové (2:1). Teč Ladislava Krejčího podle Komise rozhodčích znamenala ofsajd, na který však hlavního rozhodčího chybně neupozornil VAR Václav Štěrba. V duelu Bohemians s Plzní (1:1) pak dle Komise sudí Miroslav Zelinka utkání zvládl velice dobře a obě sporné situace v pokutovém území vyhodnotil správně. Verdikty Komise ve VIDEU komentuje její šéf Radek Příhoda.

Sparta proti Hradci prohrávala 0:1 a navíc od 29. minuty hrála bez vyloučeného Tomáše Čvančary, přesto v rozmezí 52. až 57. minuty otočila skóre na konečných 2:1. Rozdílový gól padl poté, co Krejčí lehce posunul hlavou míč na zakončujícího Kuchtu. Hlavní sudí Lukáš Nehasil poté několik minut řešil situací s videorozhodčím Václavem Štěrbou, branka však nakonec platila.

Sparta - Hradec Králové: Kuchta po Höjerově centru otočil na 2:1! Krejčí se ale dotkl míče

Nehasil v rozhovoru pro O2 TV prohlásil, že se dvakrát Krejčího ptal, zdali míč tečoval, ten to ale popřel. Také Kuchta v rozhovoru s novináři řekl, že k teči nedošlo. Podle komise rozhodčích byla teč postřehnutelná pouze z jednoho úhlu kamery a jelikož si jí VAR nebyl jistý, doporučil branku uznat.

V duelu Bohemians - Plzeň (1:1) se hostující záložník Václav Pilař protáhl do vápna, zasekl si míč a pak po zákroku obránce Lukáše Hůlky upadl. I když ke kontaktu podle opakovaných záběrů došlo, sudí Miroslav Zelinka po konzultaci s videorozhodčím Tomášem Kocourkem nechal hru pokračovat.

Bohemians - Plzeň: Hosté chtějí penaltu. Hůlka podťal Pilaře ve vápně, nejdřív ale trefil míč

Komise rozhodčích Zelinkovo rozhodnutí akceptovala. Hůka podle ní "nejprve levou nohou zasáhl míč a následně setrvačností lehce zasáhl nohu útočníka (Pilaře). Rozhodčí po celou dobu utkání dodržel nastavený trend, kdy nepískal přestupky za drobné kontakty hráčů obou družstev."

Jako příklad uvedla komise situaci ze 49. minuty, kdy Pilař ve vlastním pokutovém území šlápl na nohu domácímu hráči Petru Hronkovi. Ani v tomto případě Zelinka pokutový kop nenařídil. Komise uvedla, že Zelinka "podal velmi dobrý výkon a přispěl ke kvalitě utkání".

Bohemians - Plzeň: Přišlápl Pilař Hronka v obranném zákroku? Sudí penaltu nepískl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905