Plzeňská dominance. Chorému pomáhá parťák, z obránců jsou střelci

4
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Po výprasku na Bayernu si spravili náladu. Viktoria Plzeň zdolala v sobotním duelu FORTUNA:LIGY Mladou Boleslav 2:0. Zápas zvládla bez větších problémů, navíc si vyzkoušela i jiné varianty sestavy – Tomáši Chorému vepředu pomáhal druhý útočník Fortune Bassey, góly dávali aktivní obránci Luděk Pernica a Václav Jemelka. Pozitivní zprávou pro českého mistra je i návrat Jana Klimenta po zranění.

Kliment vynechal kvůli zdravotním problémům deset zápasů. Plzni vystřelil Ligu mistrů při odvetě play off proti Karabachu (2:1), ale okamžitě poté, co skóroval, zamířil na střídačku kvůli svalovému zranění. Už na Bayernu byl na lavičce a proti Boleslavi odehrál závěrečných 25 minut.

„Jsem opravdu rád, že se vrátil, v ofenzivě nás výrazně posune. Sezonu začal výborně, dával branky a hodně nám pomáhal. Věřím, že se rychle vrátí do bývalé formy. Může se stát cokoliv, ale zatím nepočítám s tím, že by proti Bayernu hrál od začátku,“ okomentoval útočníkův návrat plzeňský trenér Michal Bílek.

Do utkání s Boleslaví vyslal dva útočníky, čímž změnil tradiční rozestavení 4-2-3-1. Šanci dostal Fortune Bassey. Během první půle, než ho trenéři stáhli, nešlo z jeho strany o ideální výkon, nicméně Tomáši Chorému značně ulevil, aby nebyl na trojici stoperů sám.

„Pro Chorase (Tomáše Chorého) je na jednu stranu lepší, když má vedle sebe druhého útočníka, ale zase tím víc odkrýváme střed hřiště,“ pravil Bílek. „Ani Fortune neodehrál špatné utkání. Ale chtěli jsme pak lépe obsadit prostory uprostřed pole a dostat na hřiště Mosqueru, který hrál v minulých zápasech dobře. Vždycky naši hru oživí,“ vysvětlil plzeňský kouč, proč se do druhé půle vrátil k osvědčenému systému.

Ligový duel uprostřed zápasů v Lize mistrů s Bayernem mohl být zrádný, nicméně Západočeši domácí povinnosti zvládli bez problémů. Trenéra Bílka určitě těšila aktivita celého týmu – už v poločase vedla Plzeň 6:1 na střely a 7:1 na rohy.

Pětigólový nášup v Allianz Areně na týmu nenechal větší šrámy. Plzeň udržela čisté konto, obránci se navíc zapsali i do střelecké listiny. Vůbec poprvé v západočeském dresu se prosadil Václav Jemelka, který pečetil skóre na konečných 2:0.

„Vstřelit branku za Plzeň pro mě hodně znamená. Občas na góly nahrávám (má tři asistence) a dostávám se i do střeleckých pozic, tím můžu pomoct týmu,“ popsal olomoucký odchovanec, který měl podíl i na úvodní brance kapitána Luďka Pernici.

Západočeši od prvních minut přišpendlili svého soupeře k vlastnímu vápnu a trpělivě šli pro tři body. V zápase se nevyhnuli výpadkům, nicméně v žádné chvíli nepustili soupeře na koně.

Trenérovi Bílkovi dělala radost větší aktivita týmu, který zapomněl na příděl od bavorského giganta. „Není jednoduché sehrát takové utkání po zápase v Lize mistrů na Bayernu. Ale zvládli jsme to poměrně dobře. Je to pro nás hodně důležité vítězství,“ liboval si před středeční odvetou s německým šampionem.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905