Jan Vacek
22. ledna 2023 • 04:50

Sparta před jarem: Haraslín v ráži, otazník na křídle i mladíci v ofsajdu

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
3
 • Video se připravuje ...

  Jedna porážka a tři výhry. Taková je bilance Sparty v rámci nezvykle dlouhé zimní přípravy. Pro poslední triumf se Letenští natáhli v sobotu odpoledne, když v generálce skolili Norimberk 3:1. Žádné další prověrky už nebudou, na řadu přijde rovnou ostrý test v Olomouci. Jak jsou na něj Letenští připraveni?

 • Výhra ano, výkon (spíš) ne

  Výkonem proti Salcburku (1:2) namlsali fanoušky a sami si nastavili laťku hodně vysoko. V sobotní generálce s Norimberkem se k ní fotbalisté Sparty moc nepřiblížili. S předvedeným výkonem šli totiž viditelně dolů. „Byli to dva rozdílní soupeři. Nic proti Norimberku, ale Salcburk hrál ve větší rychlosti, měl větší kvalitu,“ prohlásil trenér Brian Priske. Paradoxně to byl ale německý soupeř, proti kterému to Pražanům neběhalo. Právě v rychlosti byl totiž největší rozdíl… Nejen v té bazální, tedy běžecké. Ale taky v rychlosti kombinace a obecně v práci s balonem. Zatímco proti Salcburku měli Pražané lehké nohy, hráli přímočaře a účinným presinkem mučili soupeře, v konfrontaci s Norimberkem nic takového prakticky nenabídli. A to je týden před ligou na pováženou.

  Trenér Brian Priske během generálky s NorimberkemFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Rovnice s několika neznámými

  Jak Sparta nastoupí do prvního ligového utkání v Olomouci? Na některých postech zůstává odpověď zahalena tajemstvími. Pokud nedojde k něčemu nepředvídatelnému, v brance bude Matěj Kovář a v zadní linii triumvirát Martin Vitík, Filip Panák a Asger Sörensen. Jistý flek má na levé straně ofenzivního trojzubce Lukáš Haraslín, to samé velmi pravděpodobně platí i pro Jana Kuchtu. Ale jak dál? Ve středu pole bude záležet na zdravotní způsobilosti Lukáše Sadílka s Ladislavem Krejčím, silné alternativy představují nováčci Kaan Kairinen a Qazim Laci. U postranních čar mají zabrané fleky Jaroslav Zelený s Tomášem Wiesnerem, největší rébus tak skýtá pravá strana útočné vozby. V generálce připadla Tomáši Čvančarovi, typologicky se pro ni ale víc hodí Awer Mabil. Na koho Priske ukáže na Hané?

  Stoper Panák: Dva systémy jsou naše výhoda. Koleno drží
  Video se připravuje ...

 • Haraslín v ráži

  Velkou část podzimu promarodil s kolenem, od návratu do akce je ovšem k nezastavení. Lukáš Haraslín se proměnil v jednoho z klíčových mužů Sparty, na jeho produktivitu je totiž železný spoleh. Slovenský reprezentant se trefil ve všech přípravných zápasech (proti Žilině dvakrát), v součtu s koncem podzimu táhne sérii už sedmi duelů s minimálně jedním vstřeleným gólem. Haraslín je navíc velmi platný i v mezihře, těží ze svého driblinku, přímočarosti i rychlých nohou. Branky tedy nejen střílí, ale zvládne je i chystat parťákům. Soupeři se před ním musí mít na pozoru.

  Haraslín hrál s kamerou: Měl jsem dvě kila navíc. Těšil se z výhry i gólu
  Video se připravuje ...

 • Marodka se rozrůstá

  Ondřej Čelůstka s Jakubem Peškem pracují na návratu po vleklých zraněních, ze zdravotních důvodů zůstávají mimo hru i Dimitrije Kamenovič s Davidem Pavelkou. Na marodku ovšem v závěru soustředění ve španělské Marbelle přibyli i Casper Höjer s Lukášem Sadílkem. Oba proto museli sobotní generálku nuceně vynechat. „Oba mají zranění. Casper od prvního utkání ve Španělsku, Sadílek dostal šlapák v duelu se Salcburkem, od té doby neobuje kopačku. Snad mu následující dny pomohou. Věřím, že bude zpátky v tréninku od úterý. U Caspera to může trvat déle,“ informoval Priske.

  Sadílek ze soustředění Sparty: Z konkurence na špičkách nejsem, je důležitá
  Video se připravuje ...

 • Mladíci v ofsajdu

  Jednomu je devatenáct, druhému dvacet. Mají být budoucností Sparty. Adam Karabec s Kryštofem Daňkem ovšem končí zimní přípravu v rozpacích. Shodně totiž poslední dva zápasy proseděli jen mezi náhradníky, od trenéra Briana Priskeho nedostali prostor byť jen na jedinou minutu. „Důvodem je konkurence. Máme tu nové hráče, pro Karu s Dáňou je složité sbírat minuty. Ve Spartě potřebujeme velkou soutěživost. Pro některé to může být složitá situace. Jsou mladí, musí se z toho poučit. Potřebují se s tím vyrovnat a každý den pracovat na nejvyšší úrovni, čekat na šanci. A pokud přijde, tak ji využít,“ upozornil dánský kouč.

  Jablonec - Sparta: Daněk se mazácky prosadil střelou na přední tyč, 0:1
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud