SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 4:1. Obrat spustil Kairinen, zářil Minčev

62
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty v 18. kole FORTUNA:LIGY porazili Mladou Boleslav 4:1 a na vedoucí Slavii ztrácí ze třetího místa sedm bodů, šest bodů před nimi je Plzeň. V chladném večeru na Letné ještě víc zmrazil domácí fanoušky už ve 3. minutě Michal Tomič, když z dálky poslal míč za Matěje Kováře, bleskově ale srovnal Kaan Kairinen. Ve 36. minutě pak VAR potvrdil penaltu pro domácí, kterou skvěle umístil Ladislav Krejčí, první jarní triumf Sparty pak v závěru dvěma trefami pečetil Martin Minčev. Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu!

Domácí: 6. Kairinen, 36. Krejčí ml., 82. Minčev, 90+5. Minčev

Hosté: 3. Tomič

Domácí: Kovář – Vydra, Panák, Krejčí /K/ – Mejdr, Sadílek (66. Pavelka), Kairinen, Zelený – Čvančara (66. Mabil), Kuchta (74. Minčev), Haraslín (74. Daněk).

Hosté: Mikulec – Šimek, Suchý, Karafiát /K/ – Tomič (72. Ekpai), Donát (46. Matějovský), Mareček (65. Stránský), Žitný (72. Škoda), Fulnek – Ladra, Kušej (79. Skalák).

Domácí: Vorel, Heča, Kamenović, Wiesner, Pavelka, Daněk, Karabec, Mabil, Goljan, Minčev

Hosté: Šeda, Látal, Ekpai, Matějovský, Stránský, Jawo, Mašek, Skalák, Škoda, Vojta

Domácí: Kairinen, Kuchta

Hosté: Tomič, Matějovský

Hocek – Váňa, Machač

Epet Aréna, Praha-Bubeneč

10 333 diváků

Boleslav prohrála poprvé po třech kolech a figuruje na desáté pozici.

V mladoboleslavské základní sestavě chyběl zkušený bývalý záložník Sparty Matějovský, naopak hned od začátku nastoupil Tomič, který přišel na hostování ze Slavie. Do letenské defenzivní trojice se při zdravotních problémech Vitíka se Sörensenem zatáhl kapitán Ladislav Krejčí mladší, naopak Čvančara se po zranění hlavy z úvodního jarního kola v Olomouci dal do pořádku. Premiérový soutěžní start za Pražany si připsal Kairinen.

Mladoboleslavští začali nečekaně velkým náporem a brzy otevřeli skóre. Žitného ještě ve velké šanci vychytal Kovář, ale ve třetí minutě už hosté vedli. Odražený balon napálil daleko za vápnem Tomič a zřejmě mírně tečovaná střela zapadla k tyči. Slovenský bek si připsal druhou branku v české lize.

Sparťané hned za tři minuty srovnali. Kuchta přistrčil míč Kairinenovi a ten přízemním pokusem zpoza vápna srovnal. Finský záložník zaznamenal první soutěžní gól za Spartu. V mladoboleslavské brance v lize poprvé od prosince 2020 nastoupil Mikulec, který ve 27. minutě chytil Zeleného pokus a chvíli nato si poradil i s Haraslínovým zakončením.

V 36. minutě už Letenští dokonali obrat. Tomič v pokutovém území fauloval Haraslína, sudí Hocek po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil penaltu a Krejčí střelou k tyči překonal Mikulce. Sparťanský kapitán skóroval poprvé od 8. října. Hostující Ladra trefil boční síť.

Po změně stran poslal mladoboleslavský trenér Hoftych do hry Matějovského. V 54. minutě hlavičkoval Šimek kousek nad, ale jinak byla dál nebezpečnější Sparta. Neprosadili se ale Kuchta ani Kairinen a po něm střídající Mabil.

Pražané pojistili náskok až v závěru. V 82. minutě vyslal Daněk do úniku střídajícího Minčeva a ten propálil Mikulce. Bulharský ofenzivní hráč pak v páté minutě nastavení po Kairinenově přihrávce obešel hostujícího gólmana a po kličce svou druhou brankou v utkání upravil na 4:1. Sparta doma v lize popáté za sebou zvítězila.

Klíčové momenty zápasu

Sparta - Mladá Boleslav: Sedmadvacet přihrávek a gól! Senzační Minčevovo završení, 4:1

Sparta - Mladá Boleslav: Obří šance hostů! Zachraňoval Krejčí, co Skalákův loket?
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Mladá Boleslav: Daněk našel Minčeva, který v úniku prostřelil Mikulce! 3:1

Sparta - Mladá Boleslav: Krejčí skvěle umístil penaltu a otáčí na 2:1!

Sparta - Mladá Boleslav: Tomič složil Haraslína, po zásahu VAR penalta pro domácí!

Sparta - Mladá Boleslav: Haraslín v obrovské šanci, skvěle ho vychytal Mikulec

Sparta - Mladá Boleslav: Hložek se přijel podívat na své bývalé spoluhráče

Sparta - Mladá Boleslav: Kairinen ranou zpoza vápna hned srovnává na 1:1

Sparta - Mladá Boleslav: Senzační start a famózní trefa! Tomič bombou otevírá skóre, 0:1

Sparta - Mladá Boleslav: Žitný v tutovce před Kovářem! Ale brankář vytáhl top zákrok

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905