Premium
9. února 2023 • 11:30

Veselý klokan skáče ke stropu. Hašek: Bohemians mají trenéra budoucnosti

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Olayinka si na disciplinárku přišel pro trest. Vynechá pohár i Spartu
Třinec - Sparta: Forman nesmyslně sekl Adámka mezi nohy a dohrál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Minulý rok v květnu se potili v baráži, s nalomenou dušičkou se obávali tragického vyznění sezony. Devět měsíců poté sleduje Česko pozoruhodný výstup z podpalubí. Bohemians jsou po osmnácti kolech FORTUNA:LIGY usídlení na čtvrté pozici, hned pod tuzemskou „svatou trojicí“ a útočí na dorovnání historického ročníku 2001/02. Vzhled „klokanů“ razantně změnil Jaroslav Veselý. „Jde o trenéra budoucnosti,“ říká Ivan Hašek.Byl první jarní den. Luděk Klusáček odevzdal v Ďolíčku klubové věci a vytočil číslo svého asistenta Jaroslava Veselého. „Vezmi to po mně,“ naléhavě pravil. Odpověď byla odmítavá. „Zapomeň, tohle nemůžu.“ Z nastalé situace byl „špatnej“. Nakonec kývl. „Ale až po několika telefonátech a na Luďovo naléhání,“ vypravoval později.

Mužstvo Veselý převzal na třináctém místě. Dva body od ponoru do baráže, ve stavu, kdy jedno dobré rozhodnutí na trávníku okamžitě střídala tři špatná. Tým demoralizovala řada individuálních katastrof, prohřešků proti dobrým fotbalovým mravům.

Někdejší gólman Letohradu a rezervy Hradce Králové (jednou se dokonce objevil na lavičce v ligovém zápase s Blšany coby náhradník Stanislava Vahaly) nakonec do nevyzpytatelné baráže s Bohemians musel. Ambiciózní Opavu ale vystřílel. U Botiče vydechli úlevou.

Během útrpné cesty za záchranou začal Veselý od základů měnit identitu kulhajících „klokanů“. „Jakmile se dostal ke kormidlu, nastavil nějaká pravidla a věci, které se budou dodržovat,“ vybavil si obránce Lukáš Hůlka.

Co konkrétně? Zapracoval na

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud