SESTŘIH: Sparta - Teplice 4:1. Dva góly Kuchty, Pražané už jsou bod za Plzní

19
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Sparty ve 22. kole první ligy doma bez problémů porazili Teplice 4:1. Pražané rozhodli už v úvodním dějství, kdy se mezi 22. a 30. minutou prosadili útočníci Jan Kuchta a Tomáš Čvančara. Ještě do pauzy dostal červenou kartu hostující Abdallah Gning a Letenští v přesilovce přidali další dva góly. Trefili se Asger Sörensen a podruhé Kuchta. Severočeši v úvodu nastavení i v oslabení snížili po chybě domácích, kterou potrestal střídající Babacar Sy.

Sparta v lize popáté za sebou zvítězila a z třetího místa v tabulce se přiblížila druhé Plzni na jediný bod. Na Slavii Letenští ztrácejí o bod více, ale pražský rival má k dobru nedělní utkání v Českých Budějovicích. Teplice z šesti jarních kol popáté prohrály a už jen dva body je dělí od poslední příčky. Trenérovi Severočechů Jiřímu Jarošíkovi nevyšel zápas proti klubu, za který hrával, a jeho pozice je v ohrožení.

Dánský kouč Sparty Priske po středečním postupu v domácím poháru přes Liberec až po penaltovém rozstřelu nechal v úvodu jen na lavičce kapitána Ladislava Krejčího mladšího a Kairinena, místo něhož dostal v záloze poprvé v lize od začátku šanci Laci. Tepličtí udělali ještě více změn v sestavě, poprvé od 12. kola chytal Mucha.

Severočeši v prvním poločase úvodního dějství favoritovi odolávali a dokonce mohli otevřít skóre, Gning ale v 18. minutě po úniku zamířil mimo. To už byl na trávníku i mladík Vachoušek, který brzy vystřídal v teplické sestavě zraněného Dramého.

Domácí postupně zvyšovali tlak a ve 22. minutě otevřeli skóre. Po autu se po soupeřově promáchnutí protáhl z pravé strany Sadílek a Kuchta z malého vápna doklepl míč do prázdné branky.

Sörensen pak hlavičkoval mimo a na konci 30. minuty už sparťané zvýšili. Po rohovém kopu prodloužil na přední tyči centr Panák a Čvančara zblízka bez problémů dostal míč do sítě. Domácí útočník se trefil podesáté v ligové sezoně a počtvrté z posledních tří kol.

Hostům v 35. minutě situaci ještě více zkomplikoval Gning, který nejprve od rozhodčího Berky inkasoval žlutou kartu za faul a následně po vehementních protestech po druhém napomínání musel ze hřiště. Sparta v přesilovce mohla brzy přidat třetí trefu, Haraslín však přestřelil a chvíli před pauzou nakonec domácí po zásahu videorozhodčího nekopali penaltu, neboť k faulu na Kuchtu došlo ještě před vápnem.

Po změně stran se dál hrálo jen na jednu branku. V 55. minutě Haraslína vychytal Mucha, ale za tři minuty už domácí slavili. Po rohu hlavičkoval střídající Urbanec do břevna vlastní branky a pohotový Sörensen doklepl hlavou míč do sítě. Dánský stoper se trefil počtvrté v ligové sezoně.

Teplický Mucha pak několikrát zachránil hosty od dalšího inkasovaného gólu, v 71. minutě už ale znovu kapituloval. Kuchta převzal od Mabila přihrávku tak, že se zbavil soupeře a následně vypálil nechytatelně pod břevno. Podruhé v ligovém ročníku dal dvě branky v jednom utkání a ve střelecké tabulce tohoto ročníku nejvyšší soutěži si polepšil na osm gólů.

Kuchta měl poté šanci na svůj druhý ligový hattrick v kariéře, ale možnost nevyužil. Místo toho se nečekaně v oslabení prosadili Severočeši, když Žák vystihl Vitíkovu hrubou chybu a střídající Sy v úvodní nastavené minutě zaznamenal první gól v české nejvyšší soutěži. Letenské to ale moc mrzet nemuselo, Teplice porazili pošesté z posledních sedmi ligových duelů a částečně napravili podzimní remízu 2:2 ze Stínadel. Doma v nejvyšší soutěži zdolali Severočechy počtvrté za sebou a nastříleli při tom 18 branek.

Domácí: 22. Kuchta, 31. Čvančara, 58. Sørensen, 71. Kuchta

Hosté: 90+1. Sy

Domácí: Kovář – Vitík, Panák /K/, Sørensen – Mejdr (60. Jankto), Sadílek, Laçi (60. Kairinen), Zelený (74. Wiesner) – Čvančara (60. Karabec), Kuchta, Haraslín (69. Mabil).

Hosté: Mucha – Hora, Chaloupek, Mičević – Pleštil (46. Hyčka), Jukl (64. Kučera), Dramé (8. Vachoušek, 85. Sy), Trubač /K/, Radosta (46. Urbanec) – Žák, Gning.

Domácí: Vorel, Vydra, Kamenović, Wiesner, Kairinen, Karabec, Daněk, Jankto, Krejčí ml., Mabil, Goljan

Sparta - Teplice: Čestný zásah pro hosty, Sy má první ligový gól, 4:1

Sparta - Teplice: Kuchta senzační trefou zvyšuje už na 4:0!

Sparta - Teplice: Břevno a gól! Sörensen pojistil vedení domácích, 3:0!

Sparta - Teplice: Skvělé sklepnutí na Haraslína, Mucha vytáhl výborný zákrok
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Teplice: Penalta… odvolána. Chaloupek sundal Kuchtu ještě před vápnem

Sparta - Teplice: Nepochopitelný zkrat. Gning po žluté dostává hned i druhou a jde do sprch

Sparta - Teplice: Čvančara doklepl povedený roh do sítě, 2:0

Sparta - Teplice: Hosté nepohlídali Kuchtu, který přidal další gól! 1:0

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

FK Teplice Vše o klubu ZDE

19

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905