SESTŘIH: Dynamo – Baník 2:1. Ostravská krize pokračuje, rozhodl Čermák

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Baník Ostrava se ve FORTUNA:LIZE propadl už na 13. místo. Ve 24. kole podlehl na Střeleckém ostrově Českým Budějovicím, když o domácí výhře 2:1 rozhodl svou první ligovou brankou Marcel Čermák. Na zápas nebude v dobrém vzpomínat debutant Zdeněk Říha, který si dal vlastní gól, ani velezkušený Jiří Fleišman, který sice vyrovnal, ale zároveň po přestávce hrubě chyboval.

Dynamo navázalo na podzimní výhru 2:1 v Ostravě, doma uspělo potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunulo na deváté místo. Baník nevyhrál pošesté v řadě a je třináctý.

Slezané v prvním poločase navázali na matné výkony z posledních pěti zápasů, ve kterých získali jediný bod. Hosté zahrozili pouze v samém úvodu, kdy po rohovém kopu propadl míč k Šínovi a brankář Šípoš musel proti pohotovému zakončení vytáhnout fantastický reflex.

Další minuty už ale patřily domácím. Defenzivě Baníku dělal velké problémy Adediran, jenž se dostal do několika nadějných brejků, právě kvůli ofsajdu nigerijského útočníka ale nakonec odvolal videorozhodčí Havlovu trefu ze 13. minuty. Neujala se ani nebezpečná hlavička Potočného, a tak poslal Dynamo do vedení až po půlhodině vlastní gól stopera Říhy. Dvacetiletý ostravský odchovanec si nešťastně srazil do sítě Škodovo sklepnutí před bránu.

Do kabin se nakonec přece jen šlo za nerozhodného stavu. Krátce před pauzou fauloval Sladký těsně před pokutovým územím a z následného přímého kopu Fleišman chytře podstřelil skákající hráče ve zdi. Osmatřicetiletý obránce se trefil potřetí v ligovém ročníku a stylově oslavil 350. start v nejvyšší soutěži.

Zkušený levý bek ale v 61. minutě v klíčovém souboji neodhadl dráhu letícího míče, Zajíc následně zachoval klid a přihrávkou před odkrytou bránu vybídl ke gólu skórujícího Čermáka. Čtyřiadvacetiletý záložník ukončil čekání na ligovou trefu v osmém utkání po zimním příchodu z Příbrami.

Baník se za celý zápas nedostal do většího tlaku, nepomohlo mu ani nasazení druhého hrotového útočníka Tijaniho. Naopak v závěru ještě trefil Havel zblízka tyč Laštůvkovy brány. Ostrava tak potvrdila venkovní trápení, na hřištích soupeřů vyhrála jediný z posledních 18 ligových duelů.

Domácí: 29. Říha (vl.), 61. M. Čermák

Hosté: 45. Fleišman

Domácí: Šípoš – Sladký, Králik (C), L. Havel, Čolić – Adediran (55. Penner), M. Čermák (86. Čavoš), P. Hellebrand (86. Broukal), Potočný (78. Mršić) – Zajíc (78. Jak. Matoušek I), Mic. Škoda.

Hosté: Laštůvka (C) – Sanneh (86. J. Juroška), Říha, Pojezný, Fleišman (78. Šehić) – Šín (72. Mu. Tijani), Kaloč – Cadu (86. Smékal), Kuzmanović (78. Mišković), Plavšić – Almási.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: České Budějovice - Baník 2:1. Ostravská krize pokračuje, rozhodl Čermák

České Budějovice - Baník: Dynamo poslal do vedení Říhův vlastenec, 1:0

České Budějovice - Baník: Nádherný gól Havla zrušil ofsajd!

České Budějovice - Baník: Fleišman v ošemetném souboji s Adediranem, ten chtěl penaltu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905