SESTŘIH: Liberec – Slavia 2:2. Obrat, pak ztráta. Červená pro Olayinku

98
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie ve 24. kole první ligy jen remizovali v Liberci 2:2 a vedou tabulku už pouze o skóre před Spartou. Severočechy poslal do vedení v 25. minutě někdejší hráč Pražanů Lukáš Červ, ale za pět minut odpověděl Peter Olayinka a v 65. minutě otočil stav střídající Mick van Buren, který ještě na podzim působil ve Slovanu. V 88. minutě se ale nechal vyloučit Olayinka a v páté minutě nastavení srovnal Victor Olatunji.

Slavia venku v lize potřetí za sebou ztratila body a nenavázala na minulé domácí vítězství 2:1 nad obhájcem titulu Plzní. Trenérovi Pražanů Jindřichu Trpišovskému výsledkově nevyšel návrat na sever Čech, odkud zamířil do Edenu. Liberečtí sice už šest kol nezvítězili, Slavii ale doma obrali o body podruhé za sebou. V neúplné tabulce jsou desátí.

Liberečtí nastoupili výrazně oslabeni. K čtyřem zraněným hráčům přibyli Prebsl a Valenta, kteří ve Slovanu hostují ze Slavie a nemohli hrát kvůli dohodě mezi kluby. Severočechům se na lavičku po trestu za čtyři žluté karty vrátil trenér Kozel, jenž v minulosti působil ve vršovickém celku. Za Pražany poprvé na jaře dostal v základní sestavě šanci uzdravený Masopust.

Hostující bek v 11. minutě hlavičkoval po skrumáži jen do Vliegena, ale jinak domácí v úvodu drželi s favoritem krok a nečekaně otevřeli skóre. Po rohovém kopu napřáhl na vápnem Doumbia, přízemní střelou trefil tyč a Červovu dorážku na konci 25. minuty nešťastně tečoval do vlastní sítě Ogbu. Liberecký záložník čtvrtou brankou potvrdil pozici aktuálně nejlepšího týmového střelce, gól proti bývalému klubu ale neslavil.

Hosté hned za pět minut odpověděli. Douděrovu střelu vyrazil Vliegen před sebe a Olayinka doklepl balon do sítě. Domácí marně reklamovali údajný předchozí faul na Doumbiu. Nigerijský křídelník i v minulém kole proti Plzni srovnal na 1:1 a skóroval podesáté v ligové ročníku.

Pět minut po přestávce se Olayinka prosadil s pomocí tyče podruhé, podle asistenta rozhodčího ale míč už předtím po předchozím centru z pravé stany od Ševčíka opustil hrací plochu. Slávisté otočili stav až v 65. minutě.

Rozhodčí Zelinka poté, co Ndefe v postranní čáry strčil do Olayinky, nařídil penaltu a střídající Van Buren se nemýlil. Nizozemský kanonýr se prosadil proti klubu, v němž ještě na podzim hostoval, a připsal si 12. branku v ligové sezoně. Domácí proti verdiktu sudího vehementně protestovali, trenér brankářů Slovanu Čech dostal červenou kartu.

V 71. minutě odmítl pojistku Olayinka a poté se neprosadil ani Van Buren. V 88. minutě Olayinka po kontaktu s Ndefem teatrálně upadl ve vápně, následně soupeře udeřil do obličeje a Zelinka ho rovnou vyloučil.

Severočeši pak krátkou přesilovku využili. Na Doumbiův nákop za obranu si v páté z osmi nastavených minut naběhl Olatunji a dloubl balon přes Koláře do sítě. O ofsajd se vzhledem k Oscarově postavení nejednalo. Slavia sice bodovala podvanácté z posledních 13 vzájemných ligových duelů, remíza je ale pro ni v boji o titul ztrátou.

Domácí: 26. Červ, 90+5. Olatunji

Hosté: 30. Olayinka, 65. Van Buren

Domácí: Vliegen – Plechatý (C), Purzitidis, Preisler (70. Ghali) – Ndefe, Doumbia, Červ (80. Varfolomejev), Mészáros (77. M. Kozák) – Rondić (77. Rabušic), Olatunji, Tupta.

Hosté: O. Kolář – Masopust (56. Zafeiris), Ogbu, Holeš (C), D. Jurásek – P. Ševčík, Oscar, Douděra, Lingr (76. M. Jurásek), Olayinka – Tecl (56. Van Buren, 90. Hromada).

Domácí: Bačkovský, Lehoczki, Polyák, Varfolomejev, Ghali, Kozák, Rabušic, Michal, Lexa

Hosté: Mandous, Ousou, Zafeiris, Van Buren, Jurečka, Bořil, Hronek, Hromada, Traoré, Kačaraba, Jurásek

Domácí: Doumbia, Preisler, Čech (trenér) (č), Ndefe

Hosté: Vlček (vedoucí), Ogbu, Oscar, Zafeiris, Olayinka (č)

Zelinka – Paták, Antoníček; VAR: Petřík, AVAR: Váňa

Stadion U Nisy, Liberec

4758 diváků

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Liberec - Slavia 2:2. Další ztráta venku a kontroverze. Olayinka hrdina i padouch

Liberec - Slavia: Euforie Slovanu! Olatunji v nastavení srovnává na 2:2

Liberec - Slavia: Olayinkovi ruply nervy a po hlavičce Ndefemu míří do sprch!

Liberec - Slavia: Hop! Zafeiris houslemi krajanovi nastartoval Olayinkovu akci

Liberec - Slavia: Van Buren prostřelil Vliegena a otočil na 2:1 pro sešívané!
Liberec - Slavia: Ndefe naremploval Olayinku a hosté mají penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Slavia: Olayinkova dělovka v síti! Ale gól odvolán, Oscarův centr už mimo hřiště?

Liberec - Slavia: Olayinka dorazil Ševčíkův pokus do brány, 1:1!

Liberec - Slavia: Ogbu si srazil Červovu ránu do vlastní sítě, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905