23. března 2023 • 17:40

Pyroshow přijde Slavii draho, Tribuna Sever v podmínce. Baník už natvrdo

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
8
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Celý Pittsburgh žil Jágrem. Co legendu baví kromě hokeje? Sleduje moudra na Instagramu
Fotbalový KVÍZ pro Doktora Vševěda: šest chyb ze třinácti otázek, co nevěděl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila Slavii pokutu čtvrt milionu korun za to, že fanoušci při utkání 23. kola první ligy s Plzní použili velké množství pyrotechniky. Pražané mají zároveň podmínečně uzavřenou Tribunu Sever, kde sídlí „kotel“, na jedno soutěžní utkání ve dvouměsíční zkušební době. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.Povinnost pořadatele porušila také Ostrava, která sehraje příští domácí ligový zápas s Libercem bez diváků v „kotli“. Baník má částečně uzavřený stadion za pyrotechniku v duelu se Spartou, při kterém už Slezané byli v podmínce. Ostravský klub navíc zaplatí pokutu 70 tisíc korun.

Šlágr mezi Slavií a Plzní (2:1) kvůli pyrotechnice v sektorech Tribuny Sever začal později. „Použití pyrotechniky vedlo mimo jiné k odložení začátku utkání o téměř sedm minut a šlo o nebezpečný typ vystřelovací pyrotechniky v počtu několika desítek kusů,“ řekl předseda disciplinární komise Richard Baček.

„Věříme, že se pořadatelé klubu i fanoušci Slavie podobně jako v minulosti s vědomím odloženého trestu v následujících zápasech zachovají tak, aby nemuselo dojít k jeho naplnění,“ uvedl Baček s tím, že komise nehodlá na trestání „pronesení a použití pyrotechniky“ nic měnit.

Viktoria Plzeň dostala pokutu 60 tisíc korun za nevhodné chování svých příznivců (použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky a vhazování předmětů na hrací plochu).

Ostravští fanoušci podle komise téměř v každém utkání pronášejí do svého sektoru velké množství pyrotechniky, což navzdory podmínce zopakovali i při domácí porážce 0:3 se Spartou.

„Disciplinární komise došla k závěru, že se opakovaně jedná o pochybení klubu jako pořadatele utkání, a proto rozhodla o proměnění podmínky v trest uzavření sektoru domácích fanoušků tzv. kotle na jedno utkání,“ uvedl Baček. Sparta zaplatí 70 tisíc korun za to, že její příznivci v Ostravě použili pyrotechniku, dopustili se výtržností a rasistických projevů.

Teplice zaplatí 20 tisíc korun za nevhodné chování svých fanoušků, kteří při domácím zápase 23. ligového kola s Brnem (1:1) vhazovali předměty na trávník.

Výběr nejvyšších pokut za fanoušky v lize

500 000 a 350 000 korun:
Březen 2019 - Plzeň dostala pokutu půl milionu korun po utkání se Spartou na Letné, v němž pyrotechnika hozená ze sektoru pro hosty zranila několik diváků. Pořádající Sparta musela za výtržnosti diváků zaplatit 350 000.

300 000 korun:
Duben 2019 - Slavia a Sparta dostaly pokutu 300 000 korun za nevhodné chování fanoušků, kteří při derby v Edenu vedle nevhodných pokřiků používali zakázanou pyrotechniku. Hosté ji navíc házeli na hrací plochu.

Květen 2022 - Slavia obdržela za několik incidentů a porušení povinností pořadatele v zápase proti Plzni pokutu 300 000 korun. Vršovický klub dostal i trest podmínečného uzavření severní tribuny a části hlavního ochozu stadionu v Edenu, a to na jedno soutěžní utkání se zkušební lhůtou na dva duely.

250 000 korun:
Srpen 2019 - Slavia dostala pokutu 250 000 korun po výtržnostech v utkání proti Olomouci, v jehož závěru naházelo několik příznivců červenobílých pyrotechniku do sektoru hostů. Navíc musela odehrát jeden zápas bez diváků.

Březen 2022 - Sparta dostala pokutu 250 000 korun kvůli chování fanoušků v pražském derby, které v závěru přerušil na osm minut požár v "kotli" hostů. Domácí Slavia dostala pokutu o 100 000 korun nižší.

Říjen 2022 - Slavia obdržela pokutu čtvrt milionu korun za výtržnosti fanoušků v utkání v Plzni. Příznivci červenobílých poničili zařízení stadionu, vhazovali mezi domácí diváky předměty včetně pyrotechniky a také napadli hasiče. Plzeňský klub musel po utkání zaplatit 110.000 korun.

Březen 2023 - Slavia dostala pokutu čtvrt milionu korun za to, že fanoušci v utkání s Plzní použili velké množství pyrotechniky. Pražané mají zároveň podmínečně uzavřenou Tribunu Sever, kde sídlí kotel, na jedno soutěžní utkání ve dvouměsíční zkušební době.

Šmicer o sektorech: Mají české kluby odvahu riskovat?
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud