Pavel Hartman
Premium
12. dubna 2023 • 11:30

Derby a data: výsledky pro Spartu, hra pro Slavii. Lize vládnou každý jinak

Autor: Pavel Hartman, Petr Jániš
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pastova show, oslavy na střeše autobusu a narvaný Staromák
Irgl rozebírá mistry. Rulíkovi dodávalo sílu… Pasta bude jezdit dál, Kaše mě překvapil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo bude v blížícím se ligovém velešlágru nadupanější? Jarní bodová jízda favorizuje Spartu, ale podrobnější data nabádají nepodceňovat sobotní hosty. Červenobílá hra je totiž variabilnější a pestřejší než fotbal v podání aktuálního ligového lídra. Zároveň má však Trpišovského orchestr jeden velký problém.Kdo je lepší výsledkově, o tom není sporu. Sparta ztrácela po podzimu na Slavii 5 bodů, na vedoucí Plzeň dokonce 7, teď má rivala z Edenu za sebou o 2 body a tápající Bílkův celek o 7 bodů. Škobrtla sice při výkopu v Olomouci (plichta 1:1), ale pak už kupila jen vítězství. Nasbírala 28 bodů (Slavia 21), vstřelila 31 branek (nejvíc z celé ligy, Slavia 21), inkasovala 8x (Slavia 7x).

Červenobílí prohráli v Českých Budějovicích 0:1, remizovali v Teplicích 1:1, v Liberci 2:2 a o víkendu v Mladé Boleslavi 1:1. Podle tohoto metru by sparťané měli s pomocí jarního laufu v super derby se slávisty zamést. Ovšem nenechme se zmást jednoduchými soudy.

Pokročilé statistiky ukazují, že pestřejší arzenál moderních herních zbraní má Trpišovského pluk. Na straně Letenských jsou vyšší úspěšnost při proměňování brankových příležitostí a vysoká údernost standardních situací. V téhle disciplíně patří sparťané dokonce s 0,69 gólu na zápas ze standardní situace k nejlepším na starém kontinentu (evropský průměr činí 0,3 na utkání).

Teď hmatatelné důkazy. Použijeme datové pizza charty vytvořené ne intuitivně, ale z objektivních čísel.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud